collapse

Reklama


Autor Wątek: import ??wiadcze??  (Przeczytany 3123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rgb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 0
import ??wiadcze??
« dnia: Października 26, 2009, 04:12:36 am »
Kto z Was importuje/owa?? ??wiadczenia do KS-PPS?
Prosi??bym o opiniÄ? bieg??ych w temacie w nastÄ?pujÄ?cych 2 kwestiach:
1. czy w zwiÄ?zku z tÄ? chorÄ? walidacjÄ? raport??w statystycznych trzeba na co?? zwr??ciÄ? szczeg??lnÄ? uwagÄ??
2. Prosi??bym o wyja??nienie tych p??l rzekomo wyja??nionych w pliku rapstat_porady.xls umieszczonym w katalogu:
ks-pps/info

Chodzi mi o pierwsze kolumny. WidzÄ?, ??e w tym ca??ym procesie walidacji sÄ? terminy typu: sprawdzenie
instalacji/instancji produktu itp. Ja trochÄ? nie rozumiem tego wszystkiego, wiÄ?c ??eby nie zchrzaniÄ? czego??, a mam masÄ? porad do importu, proszÄ? o wyt??umaczenie tych pierwszych kolumn:

Identyfikator instalacji kontaktu
Identyfikator zewnÄ?trzny kontaktu
Identyfikator instalacji produktu
Identyfikator zewnÄ?trzny produktu
         
Chodzi mi o to, kt??re pola majÄ? byÄ? niepowtarzalne a jak tak to niepowtarzalne w jakim zakresie:
- czy danego importu z pliku *.xls
- czy w og??le w ca??ej bazie danych

Najlepiej na przyk??adzie, ka??da porada to wykonana 1 raz, trwajÄ?ca 1 dzie?? - normalna wizyta u lekarza.
DziÄ?ki bardzo.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: import ??wiadcze??
« Odpowiedź #1 dnia: Października 26, 2009, 10:32:53 am »
Identyfikator instalacji kontaktu oraz Identyfikator instalacji produktu to identyfikator bazy danych - kiedy?? na forum by??o opisane jak jest on tworzony, ja kopiujÄ? ten identyfikator z danych wyesksportowanych

Identyfikator zewnÄ?trzny kontaktu oraz Identyfikator zewnÄ?trzny produktu muszÄ? byÄ? dla ka??dego ??wiadczenia r????ne - osobi??cie zaczynam od pozycji b.wysokich (np 500 000) i kolejno numerujÄ?, np:
Identyfikator zewnÄ?trzny kontaktu - 500001 Identyfikator zewnÄ?trzny produktu - 500002
Identyfikator zewnÄ?trzny kontaktu - 500003 Identyfikator zewnÄ?trzny produktu - 500004
itd..

nie wiem jaki o jaki zakres chodzi ale w AOS nale??y zwr??ciÄ? uwagÄ? na pola Z oraz AA - dotyczÄ?ce zlece?? (podobne zasady jak wcze??niej)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9345
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Odp: import ??wiadcze??
« Odpowiedź #2 dnia: Października 26, 2009, 12:41:01 pm »
Mnie zainteresowa?? ten przyk??ad podany w katalogu, z plikiem rapstat-porady.xls.

Ten plik to chyba mocno nieaktualny jest skoro jego data to 2007-10-22. ObowiÄ?zujÄ?cy jest tylko i wy??acznie rapstat.xls

Ja osobi??cie wpisujÄ?
kolumna A - obojÄ?tnie co
kolumba B - 1,2,3..... (chyba, ??e wyrzuca b??Ä?d to wpisujÄ? dalsze, kolejne cyfry)
i to przeklejam do kolumn C,D oraz Z,AA

Offline Jool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: import ??wiadcze??
« Odpowiedź #3 dnia: Października 26, 2009, 13:30:13 pm »
ProponujÄ? wyeksportowaÄ? parÄ? ??wiadcze??, wtedy widaÄ? co gdzie jest, pierwszÄ? i trzeciÄ? skopiowa??am z exportu, nie czepia siÄ?; druga kolumna to kolejny w roku numer wizyty, unikalny w ca??ej umowie, jak siÄ? powt??rzy to wywali b??Ä?d, czwarta to kolejny w miesiÄ?cu numer us??ugi, nie mo??e siÄ? powtarzaÄ? w miesiÄ?cu. Kolejny to za du??o powiedziane, unikalny musi byÄ?.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 76
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9345 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3115 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1632 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]