collapse

Reklama


Autor Wątek: dokumenty uprawniajÄ?ce?????  (Przeczytany 18161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #15 dnia: Października 30, 2009, 14:14:30 pm »
Jak wysy??a??em pacjent??w z po??wiadczeniem 109 i 121 i wystawia??em rachunek to OWNFZ odsy??a?? nam te rachunki i nakazali ich rozliczanie jak ubezpieczonych. Co wojew??dztwo to inny obyczaj, wiÄ?c nie wiem jak Ma??opolskim.

Jeszcze z innego forum: http://dyskusje.nfz.gov.pl/viewtopic.php?t=534&sid=bdcabfce2ed9f6bbcadc4462865378d5

Dla mnie ta centralna weryfikacja to wielka pora??ka, mia?? niby byÄ? przejrzy??cie, a nie jest odwrotnie wielkie zamieszanie. Dobrze ??e w og??le poinformowano o walidacji i przekazano jakie b??Ä?dy mogÄ? wystÄ?piÄ?.

A dziwnym trafem ze strony NFZ Szczecin zniknÄ??? pewien plik, kt??ry by?? umieszczony pod tym linkiem:
http://www.nfz-szczecin.pl/n-811-2.htm

Informacje dotyczÄ?ce rozliczania pacjent??w UE:
http://www.nfz-katowice.pl/?k0=02_ubezpieczony&k1=05_ochrona_zdrowia_w_ue&l=zasady-postepowania-swiadczeniodawcy-wobec-pacjenta-kraju-eu-efta.html#tytul3
http://www.nfz-olsztyn.pl/index.php?md=ar&par=3158
http://209.85.129.132/search?q=cache:wn4RuAW45MsJ:www.nfz-opole.pl/UE/Komunikat_UE.doc+po%C5%9Bwiadczenie+UE+NFZ+rozliczenie&cd=6&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a
http://www.nfz-kielce.pl/doc/69
http://www.nfz-opole.pl/UE/UE_SWIAD.htm
http://www.nil.org.pl/xml/nil/gazeta/numery/n2004/n200410/n20041016
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2009, 22:32:10 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

ka??

  • Gość
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #16 dnia: Października 30, 2009, 16:21:01 pm »
Pyta??am dzi?? na forum o pomoc w rozwiÄ?zaniu problemu (Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????) z przekazaniem niew??a??ciwego rodzaju dokumentu uprawniajÄ?cego wzglÄ?dem ....NA i wkleja??am nawet fragmenty raport??w w formacie xml. zawierajÄ?ce b??Ä?dy. Zrobi??am tak jak poradzi??e??. Wykasowa??am ??wiadczenie, wykasowa??am pacjenta i wprowadzi??am ponownie wszystkie dane pacjenta, wprowadzi??am ponownie ??wiadczenie, wys??a??am raportem statystycznym. Po walidacji danych na zwrotce dosta??am nastÄ?pujÄ?ce info: te ??wiadczenia kt??re usunÄ???am zawiera??y info !Potwierdzone z ostrze??eniami oraz -Pozycja usuniÄ?ta. Dwa nowe przesz??y bez najmniejszych problem??w, zatwierdzone przez OW NFZ, mo??na rozliczaÄ? itd. ALE!!!!!! Jak przefiltrowa??am zestaw ??wiadcze?? za ca??y rok do tego pacjenta kt??rego skasowa??am z bazy i wprowadzi??am na nowo nie znalaz??am wcze??niejszych ??wiadcze?? a by??o ich kilkana??cie w poprzednich miesiÄ?cach b.r. i w 2008. I teraz nie wiem co zrobiÄ?????!!!! Jak je odzyskaÄ? bez konieczno??ci wprowadzania jeszcze ??wiadcze?? i ca??ego zamieszania zwiÄ?zanego z rozliczaniem tych ??wiadcze?? korektami itd??? Jakie mogÄ? byÄ? teraz konsekwencje tej pierwszej "kasacji"???

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #17 dnia: Października 30, 2009, 22:29:16 pm »
Nie rozumiem jak usuniÄ?cie pacjenta z listy pacjent??w (rozliczenia -> pacjenci) mog??o usunÄ?Ä? ??wiadczenia powiÄ?zane z tym pacjentem. Chyba ??e usunÄ???a?? wszystkie ??wiadczenia (rozliczenia -> ??wiadczenia) tego pacjenta, a nie tylko jedno ??wiadczenie z b??Ä?dem? Nie mo??liwe? Je??li zosta??y usuniÄ?te to nale??y wprowadziÄ? jeszcze raz i ponownie rozliczyÄ?, ale nie unikniesz korekt.

A ??wiadczenia do kt??rych by?? b??Ä?d walidacji nr 50301061 (przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu uprawniajÄ?cego wzglÄ?dem tytu??u uprawnie?? NA), zosta??y potwierdzone pozytywnie i mo??na je te raz rozliczyÄ?.

Piotrze mo??e jak otrzymujesz b??Ä?d:

50301068 - Przekazano Niew??a??ciwy Rodzaj Podmiotu FinansujÄ?cego Dla Wskazanego Dokumentu UprawniajÄ?cego (O Po??wiadczenie Do Formularza  E109)

to mo??e w elemencie <podmiot-fin> zamiast <instytucja kod-inst="0700"/> musi byÄ? 06?

      <pacjent>
        <ident-pacj typ-osoby="P" typ-id="R" id-osoby="XXXXX"/>
        <pacjent-stat plec="1" data-urodz="XXXX-XX-XX"/>
        <dane-osob imie="XXXX" nazwisko="XXXXXX">
          <adres panstwo="AT" kod-pocztowy="XX-XXX" miejscowosc="XXXXX" ulica="XXXX" nr-domu="XX"/>
          <adres-w-polsce kod-pocztowy="XX-XXX" miejscowosc="XXXXX" ulica="XXXX" nr-domu="XX"/>
        </dane-osob>
        <uprawnienie nfz:id-upraw="3" panstwo="AT" tytul-uprawn="UE">
          <podmiot-fin>
            <nfz-min kod="06"/>
          </podmiot-fin>

          <dokument>
            <dokum-ue>
              <poswiadcz numer="XXXXXXXXXXX" data-wyst="XXXX-XX-XX" data-od="XXXX-XX-XX"/>
            </dokum-ue>
          </dokument>
        </uprawnienie>
        <uprawnienie nfz:id-upraw="2" panstwo="AT" tytul-uprawn="UE">
          <podmiot-fin>
            <nfz-min kod="06"/>
          </podmiot-fin>

          <dokument>
            <dokum-ue>
              <poswiadcz numer="XXXXXXXXXXX" data-wyst="XXXX-XX-XX" data-od="XXXX-XX-XX"/>
            </dokum-ue>
          </dokument>
        </uprawnienie>
      </pacjent>
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2009, 23:06:44 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #18 dnia: Października 31, 2009, 20:32:18 pm »
"AL" - osoby, kt??rym ??wiadczenia udzielane sÄ? bezp??atnie, zgodnie z art. 12 pkt 2 ustawy

tu jakie za??wiadczenie ma byÄ??
Pacjent przyjÄ?ty w poradni leczenia uzale??nie?? z rozpoznaniem F10.2
Sam mam (znaczy psycholog prowadzÄ?cy) wystawiÄ? takie za??wiadczenie? Przecie?? to jest bezsensu, jak ju?? go przyjmujÄ? jako uzale??nionego to znaczy, ??e za takiego go uwa??am i po co mam wystawiaÄ? za??wiadczenie?
Aha czy takie za??wiadczenie ma mieÄ? specjalnÄ? formÄ?, tre??Ä? gdzie?? uregulowanÄ??

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 02, 2009, 21:33:01 pm »
To jest bezsensu, ale co zrobiÄ? tak ma byÄ?. Za??wiadczenie ma zawieraÄ? elementy takie jak w za??Ä?czniku nr 3 do rozporzÄ?dzenia:
http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal_3_igps_20062008.pdf
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 02, 2009, 21:36:03 pm »
dziÄ?ki, stworzy??em takie za??wiadczenie "na czuja" i minimalna tre??Ä? siÄ? zgadza :)


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 02, 2009, 21:38:33 pm »
A jak kto?? ma decyzjÄ? w??jta i jest bezdomny to jaki adres zamieszkania wpisaÄ??

WziÄ???em decyzjÄ? w??jta do rÄ?ki, spisa??em adres z decyzji, czyli 70-100 Szczecin bezdomny i wraca "brak adresu zamieszkania"  :D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 02, 2009, 21:45:03 pm »
Ja poczekam do jutra poniewa?? zarzuci??em pytanie do NFZ.

Mam nadziejÄ?, ??e odpowiedzÄ? w miarÄ? szybko bo zgodnie z zasadami w pierwszej kolejno??ci mamy rozliczaÄ? inne tytu??y ni?? ubezpieczony.
A przy okazji - rozliczamy ich wsp??lnie (chodzi mi o "I") z pozosta??ymi, czy oddzielny raport rozliczeniowy?

PS. w moim przypadku chodzi o kobietÄ? w ciÄ???y pochodzÄ?cÄ? z innego oddzia??u, kt??ra twierdzi ??e nie jest ubezpieczona a sprawdzajÄ?c na SZOI wychodzi ??e jest... wiem ??e sprawdzenie na SZOI "nie zwalnia ...." itd. ale co w przypadku gdyby ta kobieta jednak by??a ubezpieczona (tylko o tym nie wie, lub nie chce powiedzieÄ? - jaka?? dziwna podobno) a ja jÄ? wyka??Ä? jako "I" ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 02, 2009, 21:48:05 pm »
Ja wysy??am razem wszystkie tytu??u ubezpiecze?? jednym raportem rozliczeniowym, wychodzi??y po prostu osobne szablony. Wiadomo tak to jest u nas a jak jest w K-P to nie wiem.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 02, 2009, 21:48:55 pm »
A jak kto?? ma decyzjÄ? w??jta i jest bezdomny to jaki adres zamieszkania wpisaÄ??

WziÄ???em decyzjÄ? w??jta do rÄ?ki, spisa??em adres z decyzji, czyli 70-100 Szczecin bezdomny i wraca "brak adresu zamieszkania"  :D

Chodzi o adres zamieszkania, a nie o adres zameldowania. Wg kodeksu cywilnego to:
art. 25
Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowo??Ä?, w kt??rej osoba ta przebywa z zamiarem sta??ego pobytu.


Gdzie?? on musi mieszkaÄ?, wpisz adres noclegowni, dworca lub miejsca gdzie on przebywa w Szczecinku. Tylko w NFZ mogÄ? siÄ? doczepiÄ? ??e adres nie zgodny z tym co na decyzji  >:( Zadzwo?? do NFZ czy tak mo??na?

Mpi mo??na wszystko w jednym raporcie wys??aÄ?, dostajesz tak jak napisa?? pav oddzielne szablony.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2009, 21:50:52 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 02, 2009, 21:57:16 pm »
Gdzie?? on musi mieszkaÄ?, wpisz adres noclegowni, dworca lub miejsca gdzie on przebywa w Szczecinku. Tylko w NFZ mogÄ? siÄ? doczepiÄ? ??e adres nie zgodny z tym co na decyzji 

A skÄ?d ja mam wiedzieÄ? pod jakim mostem on mieszka, szuka?? go na pewno nie bÄ?dÄ?. A ??e inny adres na decyzji a inny w raporcie no to trudno mo??e wtedy by?? bezdomny gdzie indziej ni?? teraz.

Zadzwo?? do NFZ czy tak mo??na?

Oni nawet nie wiedzÄ?, ??e taka weryfikacja jest  :D

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 02, 2009, 22:54:02 pm »
pav napisa??:

Cytuj
WziÄ???em decyzjÄ? w??jta do rÄ?ki, spisa??em adres z decyzji, czyli 70-100 Szczecin bezdomny i wraca "brak adresu zamieszkania"  Chichot
A mo??e zaczniemy wpisywaÄ? w to miejsce adresy naszych OW NFZ??
71-470 Szczecin
Ul. Arko??ska 45/bezdomny  ;)
No kto?? musi siÄ? faktycznie mocno w g??owÄ? puknÄ?Ä? :o

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 05, 2009, 23:06:30 pm »
wracajÄ?c do AL mam pytanie co jest nie tak w tym


- <uprawnienie nfz:id-upraw="2" panstwo="PL" tytul-uprawn="AL">
- <podmiot-fin>
  <nfz-min kod="15" />
  </podmiot-fin>
- <dokument>
  <dokum-inne-upraw nr-dok="01A/09" data-wyst="2009-01-05" podm-wyst="PORADNIA LECZENIA UZALE??NIE??" />
  </dokument>
  </uprawnienie>


ze wyskakuje mi

  <problem waga="B" kod="50301059" opis="Przekazano niew??a??ciwy rodzaju dokumentu uprawniajÄ?cego wzglÄ?dem tytu??u uprawnie?? (AL)" />

bo nie rozumiem :(
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 23:11:32 pm wysłana przez Tomasz »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 05, 2009, 23:30:38 pm »
http://forumpps.pl/index.php?topic=1828.0 b??Ä?d z tej serii tylko dotyczÄ?cy innego dokumentu. Ja te?? nie rozumiem co mo??e byÄ? nie tak. A napisz jak wyglÄ?da nfz:id-upraw="1", bo jak nie ma to ju?? kompletnie nie wiem co mo??e byÄ? nie tak. Chyba ??e zostanie Ci usuniÄ?cie ca??ego zestawu ??wiadcze?? i pacjenta, a nastÄ?pnie wpisanie jeszcze raz tego pacjenta z uprawnieniem AL i ??wiadczenia.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: dokumenty uprawniajÄ?ce?????
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 05, 2009, 23:43:09 pm »
tak w??a??nie analizuje ten wÄ?tek, tylko, ??e tam odpowiedzi brak.

ID 1 wyglÄ?da tak samo tylko, ??e ma 1 zamiast 2...

nie wiem jutro bÄ?dÄ? mÄ?czy?? paniÄ? z NFZ, a jak mnie mocno wkurzÄ? to po prostu wydrukuje listÄ? tych ??wiadcze?? potem je wykasuje, spr??buje przes??aÄ? jedno jak Ty m??wisz, ale zak??adam, ??e to nic nie da, (jakby da??o to oczywi??cie resztÄ? uzupe??niÄ?) a jak nie to po prostu napiszÄ? do KS i NFZ i poczekam, a ??wiadczenie te rozliczÄ? za miesiÄ?c, mo??e mnie szefowa nie zabije :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 257
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]