collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...  (Przeczytany 16692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #15 dnia: Października 21, 2009, 22:05:45 pm »
Ja zrobi??am tak jak radzi?? Bartosz i w??a??nie wgra??am zwrotny-wszystko jest ok.
1. na karcie ubezpiecze?? pacjenta  doda??am nowÄ? podstawÄ?  bez numeru dokumentu ubezpieczeniowego (id2 ) na pierwszym miejscu.
2. UsunÄ???am us??ugi  u zakwestionowanych os??b.
3. Doda??am te osoby jeszcze raz z nowym id ubezpieczenia wraz z us??ugami.
Nie wiem czy to jasno  wyt??umaczy??am,  w sumie polega to na usuniÄ?ciu epizod??w w b??Ä?dnych kontaktach i napisaniu kontakt??w z us??ugami jeszcze raz.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #16 dnia: Października 21, 2009, 22:20:24 pm »
a jak wyglÄ?da raport statystyczny czy po danych pacjenta sa dwa id 1 i 2. Bo jak usunÄ? w karcie pacjenta id1 to tak pojawia siÄ? w raporcie po id2 oczywi??cie.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #17 dnia: Października 21, 2009, 22:25:58 pm »
Nie usuwa??am pierwszego id z numerem dokumentu, na raporcie statystycznym widaÄ?  kontakt z id 2, bez numeru dokumentu. Wszystko zosta??o zwalidowane bez b??Ä?du, wiÄ?c chyba dobrze zrobi??am  i chyba siÄ? upijÄ? z rado??ci ,??e to tylko kilka us??ug by??o i ju?? wiem jak w przysz??ym miesiÄ?cu mam robiÄ?. Oczywi??cie, je??eli znowu jakich?? niespodzianek nie bÄ?dzie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #18 dnia: Października 21, 2009, 22:37:26 pm »
a jak wyglÄ?da raport statystyczny czy po danych pacjenta sa dwa id 1 i 2. Bo jak usunÄ? w karcie pacjenta id1 to tak pojawia siÄ? w raporcie po id2 oczywi??cie.

Nawet jak usuniesz zakwestionowane ??wiadczenie i dodasz nowe to mimo usuniÄ?cia na karcie pacjenta wszystkich podstaw ubezpiecze?? to w pliku xml znajdÄ? siÄ? wszystkie dotychczas wpisane podstawy ubezpieczenia. WidaÄ? na razie przynajmniej nie ma to znaczenia, ??e przekazujesz inne nie powiÄ?zane podstawy ubezpieczenia z produktem jednostkowym (pozycjÄ? rozliczeniowÄ?). B??Ä?d polega?? na przekazaniu w raporcie statystycznym informacji o numerze karty ubezpieczenia zdrowotnego dla pacjenta z innego ni?? ?šlÄ?skiego OWNFZ.

Nie usuwa??am pierwszego id z numerem dokumentu, na raporcie statystycznym widaÄ?  kontakt z id 2, bez numeru dokumentu. Wszystko zosta??o zwalidowane bez b??Ä?du, wiÄ?c chyba dobrze zrobi??am  i chyba siÄ? upijÄ? z rado??ci ,??e to tylko kilka us??ug by??o i ju?? wiem jak w przysz??ym miesiÄ?cu mam robiÄ?. Oczywi??cie, je??eli znowu jakich?? niespodzianek nie bÄ?dzie.

Postawa ubezpieczenia o id2 jest powiÄ?zane z pozycjÄ? rozliczeniowÄ?, wiÄ?c system po stronie NFZ potwierdzi?? ??wiadczenie. Trzeba uwa??aÄ? na pacjent??w, kt??rzy majÄ? wpisanÄ? podstawa ubezpieczenia z wype??nionym polem numer KUZ/legitymacji ubezpieczeniowej i po prostu dodaÄ? nowÄ? podstawÄ? ubezpieczenia bez wype??nionego pola.

I tak uwa??am ??e KSPPS nie wypad?? najgorzej je??li chodzi o centralnÄ? weryfikacjÄ? NFZ poniewa?? inne programy (mMedica, drEryk) w og??le nie pozwalajÄ? na zaimportowanie raportu statystycznego i trzeba czekaÄ? na wyj??cie aktualizacji lub bawiÄ? siÄ? w wycinanki w xml-u.
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2009, 22:46:46 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #19 dnia: Października 21, 2009, 22:43:35 pm »
ale po jaką cholere w rapocie mają się powtarzać takie same podstawy ubezpieczenia o różnych id. Dlaczego nie można ich usunąć z pps. Ja nie wprowadzałem od nowa usług tylko korygowałem te podstawy i zeby się zgadzały z id przy poszczególnych usługach.
zauważyłem też że jak wprowadziłem nowego pacjenta to było tylko id=1 ale w zakładce usług program domyślnie wstawia id2 i w raporcie po pacjencie był tylko id=1 a po usłudze id=2
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2009, 23:03:16 pm wysłana przez frodo »

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #20 dnia: Października 22, 2009, 09:53:44 am »
zaczÄ???em poprawiaÄ? podstawy ubezpieczenia ??wiadcze?? w pa??dzierniku.
Na poczÄ?tku dane by??y wprowadzane w wersji 2009.03.4.3 pps-a
a p????niej w wersji 2009.04.2.1. Te wcze??niej wprowadzone mia??y dwie podstawy id1 i id2 ale te wprowadzone na aktualnej wersji pps ju?? mia??y jedno id2 (w raporcie xml ju?? nie generowa?? tego id1)

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #21 dnia: Października 22, 2009, 10:06:07 am »
Czyli jaka?? poprawa jest. Trzeba bÄ?dzie uwa??aÄ? bardziej przy wpisywaniu i tyle. A w wolnej chwili usuwaÄ? numery dokument??w,??eby mieÄ? w listopadzie mniej roboty.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #22 dnia: Października 22, 2009, 10:22:05 am »
mysle ze lepiej robic to na bie??Ä?co w trakcie wprowadzania ??wiadcze?? w pierwszej zak??adce, wtedy na raportach bÄ?dzie tylko jedno id=2
pu??ci??em raport na szoi, zobaczymy co bÄ?dzie

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #23 dnia: Października 22, 2009, 10:33:27 am »
dzwoni??em do OWNFZ. Walidacja jest dwuetapowa pierwszy etap automatyczny pod kÄ?tem ostatnich wymaga?? oraz p????niej rÄ?czna na zasadach jak dotychczas.
Na razie m??j raport ma status  zaimportowany, czy wiÄ?c przeszed?? ju?? tÄ? pierwszÄ? fazÄ??
przerabia?? ju?? to kto???

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #24 dnia: Października 23, 2009, 10:09:13 am »
Uffff, m??j raport przeszed?? bez b??Ä?d??w.
TroszeczkÄ? inaczej poprawia??em jak marela ale efekt ten sam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #25 dnia: Października 29, 2009, 18:46:32 pm »
hmmmmm nie rozumiem tu czego??.

Poprosi??em Kamsoft o skrypt usuwajÄ?cy wszystkie warto??ci z p??l nr karty ub. zdrowotnego i data wa??no??ci w tabeli pacjenci. Mam jeszcze wersjÄ? 2009.03.4.3. Przed aktualizacjÄ? i wprowadzaniem us??ug za pa??dziernik chcia??em powywalaÄ? "??mieci" ??eby nie mieÄ? p????niejszych problem??w.

Z Kamsoftu otrzyma??em odpowied??:

Witam,
Nie spotaka??am siÄ? jeszcze z b??Ä?dami spowodowanymi uzupe??nieniem danych
dotyczÄ?cych numeru karty ubezpieczenia. ProszÄ? utworzyÄ? raport i wys??aÄ? do
NFZ.
Z powa??aniem


to w ko??cu mogÄ? byÄ? wprowadzone numery KUZ czy nie?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #26 dnia: Października 30, 2009, 00:06:51 am »
Numer KUZ mo??e byÄ? uzupe??niane bo w OWNFZ ?šlÄ?skim by nie mogli siÄ? rozliczaÄ?. Tylko warunek jest taki ??e dla typu dokumentu uprawniajÄ?cego K (karta ubezpieczenia zdrowotnego) podmiot finansujÄ?cy musi byÄ? 12 (OWNFZ ?šlÄ?ski). Bo tylko w ?šlÄ?skim OWNFZ obowiÄ?zujÄ? karty KUZ.

A je??li na karcie pacjenta w polu karta ubezpieczenia zdrowotnego / nr dokumentu ubezpieczeniowego masz wpisane jakie?? dane, to PPS  traktuje je jak numer karty KUZ.

Najlepiej wy??lij jednego pacjenta z uzupe??nionym polem karta ubezpieczenia zdrowotnego / nr dokumentu ubezpieczeniowego na karcie pacjenta w raporcie statystycznym na SZOI to siÄ? przekonasz czy dostaniesz b??Ä?d importu. Bo np. w OWNFZ obs??ugiwanych przez GS zmiÄ?kczono walidacjÄ? na pewne b??Ä?dy.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline miwony

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
  • Mazowiecki OW
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #27 dnia: Października 31, 2009, 20:30:59 pm »
Nie wiem czy dobry watÄ?k ale siÄ? zapytam (za chwilÄ?).
Zrobi??em po wys??aniu wrze??nia upgrade do najnowszej wersji (przed 19.10, a po do wersji 2009.04.3.1).
W celach weryfikacji danych robiÄ? export do CSV i sprawdzam b??Ä?dy (kiedy?? pomyli??a siÄ? osobie wprowadzajÄ?ce data i Fundusz oczywi??cie odrzuci?? cze??Ä? raportu).
Zauwa??y??em ??e kolumna J - "Oddzia?? NFZ pacjenta" czasami  nie zawiera numeru oddzia??u (w kolumnie T "Oddzia?? NFZ rozliczajÄ?cy us??ugi" zawsze jest poprawna warto??Ä?). Nie bardzo mi siÄ? uda??o wprawdziÄ? tÄ? warto??Ä? w KS-PPS mimo wielu pr??b - nie robi??em jeszcze exportu, poprawienia danych i importu.

We wrze??niu by??o OK.
Czy to mo??e mieÄ? wp??yw na walidacjÄ? danych przez NFZ? (Czy u Was to te?? wystÄ?puje)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 02, 2009, 09:12:39 am »
Bo w poprzednich wersjach przy wprowadzaniu nowego pacjenta mia??e?? domy??lnie wprowadzone warto??ci dotyczÄ?ce ubezpieczenia (oddzia?? NFZ).
Nie wiem czy dobrze rozumujÄ? je??li nie to niech mnie kto?? poprawi, ale obecnie podczas dodawania nowego pacjenta musisz dodaÄ? do listy uprawnie?? ubezpieczenie i wybraÄ? oddzia?? NFZ.

Przedwczoraj i wczoraj intensywnie eksperymentowa??em i zauwa??y??em, ??e je??li ju?? pacjent by?? wcze??niej a nie wprowadzili??my mu ??adnej us??ugi w nowej wersji PPS to na li??cie uprawnie?? nie bÄ?dzie mia?? ??adnej pozycji. Po wprowadzeniu dowolnego ??wiadczenia pojawi siÄ? uprawnienie z odpowiednim oddzia??em NFZ.
Je??li wprowadzimy nowego pacjenta a nie dodamy mu uprawnie??, po dodaniu dowolnego ??wiadczenia pojawi mu siÄ? to uprawnienie ale bez nr oddzia??u NFZ.

Z tego co zauwa??y??em (i tu moje pytanie do innych) pomimo ??e przy dodaniu nowego pacjenta nie doda??em uprawnienia (a wiÄ?c nie ma nr oddzia??u) jak podejrza??em raport statystyczny to i tak pozycja <nfz-min kod="02" /> ma poprawnÄ? warto??Ä? (Kuj-Pom).

Jednak w przypadku np. POZ i us??ug wykonywanych dla os??b z innych oddzia????w NFZ nale??y pamiÄ?taÄ? o uprawnieniach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2009, 09:14:27 am wysłana przez mpi »

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowa walidacja a karta/nr ubzezpieczenia...
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 02, 2009, 09:28:24 am »
Albo domy??lnie wstawia nr oddzia??u w jakim jest zarestrowany ??wiadczeniodawca albo domy??lnie wstawia taki oddzia?? jaki by?? ostatnio wprowadzany , my??le ze to pierwsze.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 232
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]