collapse

Reklama


Autor Wątek: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu  (Przeczytany 21339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« dnia: Października 09, 2009, 14:28:54 pm »
Witam

Mozecie mi sprawdzic czy u Was tez jest problem z dodaniem istaniejacemu pacjentowi z podstawa ubezpieczenia UBEZPIECZONY dodatkowego ubezpieczenia UBEZPIECZONY NA PODSTAWIE PRZEPISOW O KOORDYNACJI ?
Aktualizowalem wczoraj PPSa do najnowszej wersji 2009.04.1.3 i niestety przy probie dodania w/w podstawy ubezpieczenia (z podpietym dokumentem POSWIADCZENIE do E109) dostaje komunikat o bledzie jak ponizej ! Usuniecie podstawu UBEZPIECZONY i dodanie samej "koordynacji" nie poprawia sytuacji i caly czas jest to samo!

komuniat b??Ä?du:

Nie mo??na dodaÄ? uprawnienia na podstawie przepis??w o koordynacji, do pacjenta z uprawnieniami innymi ni?? UE. Nale??y dodaÄ? nowego pacjenta do kartoteki pacjent??w z uprawnieniami UE.

pozdrawiam

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9300
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Października 09, 2009, 14:42:30 pm »
Tak to ju?? jest, ma??o tego nie mo??na dodaÄ? nowego pacjenta bo wystakuje, ??e jest ju?? z takim PESELem. Ja robiÄ? to tak, ??e usuwam PESEL pacjentowi, kt??ry ju?? jest wpisany i dodajÄ? nowego z uprawnieniami ue. Nie wiem jak to zrobiÄ? inaczej, ewentualnie nie aktualizowaÄ? do nowej wersji. ;)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 06, 2010, 14:25:54 pm »
Ja już nic nie wiem. Najpierw problemy z dodaniem pacjenta z UE (wcześniej rozliczałem pacjentów z tytułu koordynacji wielokrotnie), a teraz błędy już na etapie importu raportu statystycznego na SZOI.
Najbardziej mnie frapuje 50301014 - Brak kodu pocztowego w adresie przebywania w Polsce. Wydaje się że wszystko wpisałem jak należy, ale sprawdźcie sami na screenach w załącznikach. Jakieś rady?
Kolejny kwiatek to 50301009 - Brak adresu pacjenta w państwie stałego zamieszkania. Oczywiście wiem co błąd ten oznacza i wiem, że słusznie NFZ go odrzuca. Nie wiem tylko dlaczego PPS działa wadliwie w przypadku tego pacjenta. Na liście dokumentów uprawniających UE (czyli wszystkich jakich kolwiek wpisanych do PPS'a) wpisałem dokument dla tego pacjenta wypełniając wszystkie wymagane pola. Dodaje ten dokument do listy dokumentów dla tego konkretnego pacjenta i pokazuje się on na liście (jest data obowiązywania, rodzaj: Karta EKUZ  i imię i nazwisko osoby, na którą wystawiono ten dokument). No i wydaje się że jest wszystko cacy, ale gdy kliknę popraw otwiera się pusta karta dokumentu. Czyli gdy na liście wszystkich dokumentów UE, chcę poprawić dokument, ma on wypełnione wszystkie pola a na liście dokumentów konkretnego pacjenta przy próbie edycji widzę niewypełnioną kartę. Oczywiście próbowałem już usuwać ten dokument i dodać go na nowo, ale bezskutecznie.
Na koniec jeszcze jedno pytanko. Jeżeli pacjent miał wcześniej u nas deklarację a teraz wyjechał i rozliczam go na podstawie przepisów o koordynacji to czy muszę dodać go jako nowego pacjenta z nowym tytułem uprawnienia, czy jest jakaś możliwość aby zmienić ten tytuł w istniejącej karcie pacjenta?

Działam na wersji 2010.00.0.0 i na razie jej nie zmienię żeby można było wpisywać na bieżąco świadczenia POZ na starą umowę.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9300
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 06, 2010, 14:48:26 pm »
To Polak? Jeżeli tak to źle kraj chyba wybierasz.
I tyle tych adresów wpisujesz, po co tyle?
Jeżeli pacjent jest unijny to nie da rady zmienić mu tytułu ubezpieczenia, trzeba go wpisać od nowa.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2010, 15:12:44 pm »
Wszyscy to Polacy ale pracujący i ubezpieczeni w krajach UE. Pomimo, że to Polacy to zawsze wybieram kraj w jakim są ubezpieczeni (zgodnie z informacją uzyskaną kilka miesięcy temu z NFZ). Tyle adresów czyli dwa: jeden w kraju gdzie pracują a jeden tymczasowy w Polsce. Miesiąc albo dwa miesiące temu wprowadzili u nas jakieś filtry, przez które byłem zmuszony wpisywać oba adresy.
Jakiś pomysł dotyczący drugiego pacjenta?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2010, 15:31:30 pm »
Wszyscy to Polacy ale pracujący i ubezpieczeni w krajach UE. Pomimo, że to Polacy to zawsze wybieram kraj w jakim są ubezpieczeni (zgodnie z informacją uzyskaną kilka miesięcy temu z NFZ). Tyle adresów czyli dwa: jeden w kraju gdzie pracują a jeden tymczasowy w Polsce. Miesiąc albo dwa miesiące temu wprowadzili u nas jakieś filtry, przez które byłem zmuszony wpisywać oba adresy.
Jakiś pomysł dotyczący drugiego pacjenta?

Hej Michal

jakis czas temu byly zmiany w PPSie i teraz juz sie inaczej rozlicza Polakow na EKUZie z adresem w Polsce
dawniej robiles z nich obcokrajowca i bylo cacy ;-)
teraz na pierwszej stronie karty pacjenta nie zaznaczasz obcokrajowca tylko na dole w ubezpieczeniach dodajesz podstawe ubezpieczenia jako koordynacja i tam mozesz dodac dokument ubezpieczeniowy i na karcie tego dokumenty wypelniasz TYLKO ostatni na dole adres (to chyba staly adres w panstwie zamieszkania) a na gorze karty oczywiscie wybierasz odpowiedni kraj ubezpieczenia + wszystkie dane z karty w tym instytucje z tego kraju
jak nie wpiszesz tego adresu ostatniego (i moze jak wpiszesz za duzo adresow) to dostajesz w zwrotnym I fazy info ze dana instytucja nie wystepuje w danym kraju bo sie na karcie dokumentu podmienia kraj na PL :-/ aha poki co pracuje na ostatnim PPSie z 2009 (jeszcze nie probowalem wersji z 2010 wiec nie wiem jak tam jest ale nie powinno sie zmienic bo nic nie pialo no i w w/w sposob przeszlo mi wlasnie kilku pacjentow na umowie AOS i POZ)

a moze mi ktos podpowie jak Wy wprowadzacie pacjentow ktorym sie zmieniaja ubezpieczenia z UE na normalne U i odwortnie ? bo ja robie jak kazal Kamsoft czyli jak mam pacjenta polaka z PESELem na ubezpieczeniu U i jakies swiadczenia a potem sie pojawia na UE to ZAKLADAM DRUGIEGO PACJENTA ... bez PESELa i jemu daje dokument UE i swiadczenia na UE i odwrotnie jak pacjent byl na UE a teraz jest U to zakladam drugiego pacjenta z PESELem (tem uz UE usuwam PESEL jezeli mial ..) i dodaje normalne ubezpieczenie U i rozliczam swiadczenia ... jak dla mnie bezsens totalny ale takie dostalem info z Kamsoftu i tak to mi niby dziala od kilku miesiecy ..

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2010, 15:38:13 pm »
Aktualizacja 2009.04.8.0 z dnia 2009-12-15:

- Rozliczenia
Dostosowano nazwy adresów do obowiązującego formatu XML raportowania. Zmieniono sposób obsługi adresów w państwie stałego zamieszkania i adresu przebywania w Polsce. Dotychczas adres w państwie stałego zamieszkania był wysyłany na podstawie państwa wybranego jako państwo finansujące. W celu umożliwienia sprawozdania pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji zamieszkałego na stałe w Polsce należy:
1. Na karcie pacjenta odznaczyć pole Obcokrajowiec (tak aby krajem była Polska).
2. Na karcie dokumentu wpisać adres w Polsce w pola adresu w państwie stałego zamieszkania oraz wybrać właściwe państwo finansujące świadczenia i instytucję właściwą z tego państwa.
3. Pola adresu przebywania w Polsce pozostawić niewypełnione.
W przypadku pacjenta zamieszkałengo na stałe poza Polską należy wypełniać powyższe pola jak dotychczas, wskazując właściwe państwo zamieszkania na karcie pacjenta.
Ścieżka: Rejestracje->Dokumenty uprawniające UE
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2010, 16:44:40 pm »
W przypadku pacjenta zamieszkałengo na stałe poza Polską należy wypełniać powyższe pola jak dotychczas, wskazując właściwe państwo zamieszkania na karcie pacjenta.
Ścieżka: Rejestracje->Dokumenty uprawniające UE
To jest mój przypadek (Polak mieszkający na stałe poza Polską i ubezpieczony w innym kraju UE). Pogubiłem się więc totalnie. Poprawcie mnie jeśli źle rozumuję. Wg tego co pisze kamsoft powinienem tak jak dotychczas na karcie pacjenta zaznaczyć cudzoziemiec i uprawniony do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji oraz wybrać kraj, w którym jest ubezpieczony i obok dodać dokument uprawniający (tak robiłem dotychczas i było ok), ale Piotr pisze że teraz już się tego nie robi, więc jak to powinno być?
No i oczywiście dodał bym poniżej tytuł uprawnienia: ubezp. na podst. przep. o koordynacji. a w dokumencie uprawniającym podałbym tylko adres w państwie stałego zamieszkania czyli tego poza Polską (prócz danych dotyczących karty EKUZ).

edit:
i jeszcze pytanie, który adres i gdzie w drugiej zakładce pacjenta wpisać? Dla mnie to jakaś bzdura totalna. Skoro pacjent podaje adres zamieszkania w kraju tymczasowego pobytu i stałego zamieszkania to powinienem móc je wpisać a program powinien wysyłać wymagane dane do NFZ, a nie że jest kilka przypadków.

mam jeszcze jednego unijnego pacjenta odrzuconego z błędem: brak adresu przebywania w Polsce. Czyżby jednak były niezbędne dwa adresy?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2010, 17:01:39 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 06, 2010, 18:37:26 pm »
Wydaje mi się, że w Twoim przypadku (zresztą takich jest najwięcej - Polak mieszkający na stałe za granicą) powinieneś robić wszystko po staremu.

Może niepotrzebnie wprowadzasz adresy na karcie pacjenta? Ja pracuję jeszcze na starych wersjach, ale tak właśnie robiłem nawet w tym miesiącu - dane pacjenta wypełnione tylko w pierwszej zakładce. Adresy tylko na karcie dokumentu uprawniającego.

A swoją drogą: my jako Polacy jedziemy autem dajmy na to do Chorwacji na wakacje. W Austrii poczuliśmy się gorzej i podjeżdzamy do lekarza. Czy tam wołają od nas adres tymczasowy w Austrii?
Co zrobić np. z Niemcem, który jedzie do Rosji i poczuł się gorzej w Polsce? Jaki adres zamieszkania w Polsce podać?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 06, 2010, 23:05:39 pm »
Już mam tego serdecznie dosyć. Usunąłem wszystkie 5 świadczeń (dla 3 pacjentów). Usunąłem też tych pacjentów. Dodałem od nowa pacjentów wypełniając tylko pierwszą zakładkę na karcie pacjenta a w niej: Imię, nazwisko, datę urodzenia, płeć, tytuł uprawnienia (UE) i zaznaczyłem opcję cudzoziemiec i uprawniony do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji, no i oczywiście wybrałem kraj.
Usunąłem też stare dokumenty uprawniające i stworzyłem nowe. Oprócz wymaganych danych z EKUZ podałem tylko adres w państwie stałego zamieszkania (adres przebywania w Polsce zostawiłem niewypełniony).

Jakie było moje zdziwienie gdy w zwrotce dostałem dwa rodzaje błędu: Brak adresu przebywania w Polsce (dla dwóch świadczeń dwóch pacjentów) oraz Brak adresu pacjenta w państwie stałego zamieszkania (dla trzech świadczeń jednego pacjenta).
Dla każdego pacjenta i świadczenia uzupełniałem te same pola i dostałem dwa różne błędy. Chyba będę musiał poprosić kamsoft o instrukcję obrazkową bo już nie mam na to siły.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 06, 2010, 23:13:46 pm »
a czemu adres przebywania w Polsce zostawiłeś niewypełniony? Powinieneś go wypełnić na karcie dokumentu uprawniającego.

A to że w drugim przypadku wyszło inaczej to może jakaś Twoja pomyłka?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 06, 2010, 23:29:24 pm »
Nie wypełniłem bo:

mozesz dodac dokument ubezpieczeniowy i na karcie tego dokumenty wypelniasz TYLKO ostatni na dole adres (to chyba staly adres w panstwie zamieszkania) a na gorze karty oczywiscie wybierasz odpowiedni kraj ubezpieczenia + wszystkie dane z karty w tym instytucje z tego kraju
jak nie wpiszesz tego adresu ostatniego (i moze jak wpiszesz za duzo adresow) to dostajesz w zwrotnym I fazy info ze dana instytucja nie wystepuje w danym kraju bo sie na karcie dokumentu podmienia kraj na PL :-/ aha poki co pracuje na ostatnim PPSie z 2009 (jeszcze nie probowalem wersji z 2010 wiec nie wiem jak tam jest ale nie powinno sie zmienic bo nic nie pialo no i w w/w sposob przeszlo mi wlasnie kilku pacjentow na umowie AOS i POZ)
ale może gdzieś jeszcze błąd popełniłem, ale sprawdzę to jutro bo dzisiaj od 6 rano pracuję praktycznie non stop :(
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 06, 2010, 23:39:41 pm »
ale mi się wydaje że to co pisał PiotrSz to dotyczy przypadku gdy obcokrajowiec mieszka w Polsce.
Taki przypadek jaki Ty masz to ja mam często i robię tak jak opisałem wcześniej (w tym miesiącu również - jedynie mam starsze wersje PPS) tzn: pacjenta uzupełniam tylko na pierwszej karcie, a na karcie dokumentu uprawniającego wpisuję obydwa adresy. No i oczywiście zaznaczam jako obcokrajowiec, odpowiednie państwo, w uprawnieniach uprawniony na podstawie przepisów o koordynacji...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 07, 2010, 12:10:40 pm »
w jednej przychodni też mi odrzuciło dwóch pacjentów - robię "po staremu".

Muszą być wypełnione wszystkie pola w adresie oprócz numeru lokalu. Napewno musi być kod pocztowy i numer domu bo też mi odrzucało z komunikatem o braku adresu w państwie właściwym

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 07, 2010, 18:12:07 pm »
Wygląda na to że wreszcie będzie dobrze bo status raportu statystycznego jest zaimportowany i nie ma błędów jak to było poprzednim razem a zrobiłem tak jak radził mpi w swoich ostatnich postach:
tzn: pacjenta uzupełniam tylko na pierwszej karcie, a na karcie dokumentu uprawniającego wpisuję obydwa adresy. No i oczywiście zaznaczam jako obcokrajowiec, odpowiednie państwo, w uprawnieniach uprawniony na podstawie przepisów o koordynacji...
Muszą być wypełnione wszystkie pola w adresie oprócz numeru lokalu. Napewno musi być kod pocztowy i numer domu bo też mi odrzucało z komunikatem o braku adresu w państwie właściwym
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 84
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9300 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]