collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw  (Przeczytany 6313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9341
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« dnia: Lipca 16, 2009, 13:39:49 pm »
Czy aby rozliczyÄ? ZPO w innych wojew??dztwach muszÄ? byÄ? z??o??one wnioski w ka??dym czy wystarczy dostÄ?p do SZOI/Portalu.

xysiek

  • Gość
Odp: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 17, 2009, 10:35:43 am »
Ja muszÄ? wysy??aÄ? wnioski (w oryginale) do oddzia??u mazowieckiego, by zatwierdziÄ? raporty w SZOI. WiÄ?c pewnie jest podobnie z innymi, ale lepiej zadzwoniÄ? do konkretnego oddzia??u...
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2009, 10:37:18 am wysłana przez xysiek »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9341
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 17, 2009, 10:46:10 am »
Chodzi mi o to, ??e sÄ? wnioski z innych wojew??dztw i w jaki spos??b rozliczyÄ? je tam. Kiedy?? nie by??o z tym problemu, teraz ma byÄ? dostÄ?p do SZOI? I do tego umowa podpisana?

xysiek

  • Gość
Odp: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 17, 2009, 11:06:30 am »
Tak, musi byÄ? dostÄ?p do SZOI - po prostu rejestrujesz siÄ? w konkretnym oddziale skÄ?d te wnioski masz (wysy??asz umowÄ? upowa??niajÄ?cÄ? do korzystania z Portalu NFZ i formularz rejestracyjny). Um??w UMX nie ma. W KS-PPS wybierasz oddzia?? rozliczajÄ?cy i wysy??asz raport do jego SZOI.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2009, 21:48:14 pm »
Ja musia??em z??o??yÄ? wnioski o dostÄ?p do portalu w ka??dym OW NFZ, z kt??rego mia??em skierowanie - niezaleznie od tego, czy korzysta on z SZOI czy innego portalu. Z ka??dego OW NFZ dosta??em ID i has??o dostÄ?pu. NastÄ?pnie musia??em siÄ? skontaktowaÄ? z pracownikiem obs??ugujÄ?cym ZPO w ka??dym z oddzia????w, wys??aÄ? mu mailem plik umowy z macierzystym OW, aby go wczyta?? do swojego systemu. Dopiero wtedy mog??em przesy??aÄ? raporty (bez tego mia??em dostÄ?p do konta, ale odrzuca?? on raporty - brak umowy). Po przyjÄ?ciu raportu (potwierdzeniu, ??e nie ma b??Ä?du) - drukujÄ?, do??Ä?czam orygina??y skierowa?? i wysy??am pocztÄ?. Kiedy mi zweryfikujÄ? raport, generujÄ? wniosek o rozliczenie. Po wczytaniu do KS-PPS otrzymujÄ? szablon do wygenerowania rachunku. Rachunek zatwierdzam i drukujÄ? - wysy??am tylko wydruk. Wersja elektroniczna rachunku przechodzi tylko do macierzystego SZOI - obce portale odrzucajÄ? ("Przes??aÄ? mo??na tylko w??asny rachunek").
Moje do??wiadczenia obejmujÄ? OW wielkopolski (macierzysty) i obce: zachodniopomorski, kujawsko-pomorski, lubuski, dolno??lÄ?ski, warmi??sko-mazurski. WszÄ?dzie tak samo.
Je??eli OW NFZ pos??uguje siÄ? Portalem ?šwiadczeniodawcy, po wej??ciu na stronÄ? logowania do Portalu dostÄ?pna jest opcja "Rejestracja ??wiadczeniodawcy" - wype??niasz formularz elektroniczny, wysy??asz (koniecznie zapamietaj has??o, kt??re musisz podaÄ? na tym etapie, ??eby p????niej siÄ? zalogowaÄ?), po zatwierdzeniu przez system otrzymujesz zwrotnie przekierowanie na stronÄ?, gdzie jest PDF do wydrukowania. Nale??y go potem opieczÄ?tkowaÄ?, podpisaÄ? i wys??aÄ? pocztÄ?. Niekt??re oddzia??y przyjmujÄ? tak??e faksem.
Je??eli oddzia?? pos??uguje siÄ? SZOI-em, trzeba formularza poszukaÄ? gdzie?? w serwisie, bo ka??dy oddzia?? ma go gdzie?? zakopanego nie wiadomo czemu.
Pozdrawiam wszystkich

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 29, 2009, 21:59:48 pm »
wys??aÄ? mu mailem plik umowy z macierzystym OW, aby go wczyta?? do swojego systemu.
O ile mnie pamiÄ?Ä? nie myli, zamieszanie z umowami tzw. obcymi pojawi??o siÄ? w ubieg??ym roku. Wtedy gdy dzwoni??em do NFZ w imieniu swojego klienta, pani ??adnie mi odpowiedzia??a "proszÄ? siÄ? nie niecierpliwiÄ?, jestem w trakcie pozyskiwania umowy z oddzia??u X", Pana wypowied?? ??wiadczy o zmienionych zasadach pozyskiwania um??w lub po prostu o lenistwie urzÄ?dnika kt??ry sam m??g??by pozyskaÄ? taki pliki. Z drugiej strony tak siÄ? zastanawiam, skoro umowa nie jest zaszyfrowana, jej struktura jest og??lnie dostÄ?pna, to czy przypadkiem nie zdarzajÄ? siÄ? tacy kt??rzy rÄ?cznie mogÄ? sterowaÄ? cenami produkt??w handlowych przy rozliczeniu wniosk??w z innych oddzia????w.
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 08, 2009, 08:13:56 am »
Mog??o by tak byÄ?, jak piszesz. W oficjalnym schemacie postÄ?powania widnieje procedura, ??e "obcy" oddzia?? NFZ pozyskuje plik umowy ??wiadczeniodawcy z jego macierzystego oddzia??u, a w mojej praktyce zawsze by??o tak, ??e przez telefon podawano mi maila, na kt??ry mia??em przes??aÄ? plik umowy. Widocznie nie by??o takiego przypadku, kt??ry opisa??e??.
Nie przypominam sobie, aby zmieniono zasady - to tylko praktyka posz??a swoim torem.
Pozdrawiam wszystkich

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 09, 2009, 19:42:54 pm »
Mog??o by tak byÄ?, jak piszesz. W oficjalnym schemacie postÄ?powania widnieje procedura, ??e "obcy" oddzia?? NFZ pozyskuje plik umowy ??wiadczeniodawcy z jego macierzystego oddzia??u, a w mojej praktyce zawsze by??o tak, ??e przez telefon podawano mi maila, na kt??ry mia??em przes??aÄ? plik umowy.
NiewÄ?tpliwie ma to wp??yw na przy??pieszenie refundacji, jak dla mnie takie zasady mog??yby obowiÄ?zywaÄ? we wszystkich wojew??dztwach.

Widocznie nie by??o takiego przypadku, kt??ry opisa??e??.
Nie by??o lub nie zosta?? dostrze??ony
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2009, 19:44:58 pm wysłana przez bbsoft80 »
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9341
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 04, 2009, 08:08:59 am »
Zrobi??em ju?? wszystko co trzeba, zosta??a mi do wystawienia nota. I tutaj mam problem. W miejscu "odbiorca i p??atnik dowodu" pokazuje mi siÄ? ZOW. A powinien byÄ? chyba oddzia?? w kt??rym rozlicza??em ZPO. Jak to zmieniÄ? wie kto?? mo??e?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9341
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie ZPO z innych wojw??dztw
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 05, 2009, 09:06:22 am »
Ju?? doszed??em do tego jak to zrobiÄ?. Jakby kto?? nie wiedzia?? to trzeba utworzyÄ? rachunek poprzez "dodaj" i tam wybraÄ? oddzia??.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 46
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9341 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3111 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]