collapse

Reklama


Autor Wątek: OSOZ w KSPPS oraz SOMED  (Przeczytany 14792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« dnia: Lipca 09, 2009, 09:57:20 am »
Witam

    Mam propozycjÄ?, aby uruchomiÄ? dzia?? OSOZ na forum, np w dziale "pozosta??e tematy". Temat jest do??Ä? ciekawy oraz obszerny. Za??o??Ä? siÄ?, ??e wielu ??wiadczeniodawc??w ju?? z tej funkcji korzysta. Warto by??oby podyskutowaÄ?...

DziÄ?ki
Pozdr
Pozdr.
Kamil

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9337
  • Pomógł? 520
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 09, 2009, 10:02:17 am »
Ja nie znam nikogo kto by korzysta??.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 09, 2009, 10:22:34 am »
Ja te?? nie znam nikogo kto by korzysta?? z OSOZ. W tym wÄ?tku dyskutowali??my na temat OSOZ. Jest r??wnie?? ankieta. Wynik ankiety, na 9 os??b nikt nie korzysta?? z OSOZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 09, 2009, 10:27:39 am »
Hmmmm.... na Mazowszu OSOZ rozwija siÄ? i mno??y w do??Ä? szybkim tempie. Szczeg??lnie w farmacji, gdzie apteki "wsp????pracujÄ?" z przychodniami. Naczyta??em siÄ? na ten temat, by??em na prezentacji i widzia??em w praktyce jak to wyglÄ?da. Z resztÄ? wystarczy uruchomiÄ? w kspps 'OSOZ.TV' w g????wnym menu, ??eby zobaczyÄ? prezentacjÄ?...Jeszcze jakis czas temu mo??na by??o uznaÄ? temat za do??Ä? odleg??y, jednak wydaje mi siÄ?, ??e pomys?? Kamsoft'u wypali?? i bÄ?dzie dalej rozwijany. Dlatego moja propozycja umieszczenia dzia??u na ten temat...
Pozdr.
Kamil

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3184
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 13, 2009, 09:19:17 am »
By??em na dw??ch konferencjach OSOZ i z tego co m??wili pracownicy kamsoftu to aptek w systemie jest wiele (pewnie jakie?? 90% wszystkich) natomiast je??eli chodzi o przychodnie czy szpitale to ju?? nie jest tak kolorowo. SÄ? to raczej pojedyncze przypadki. Osobi??cie uwa??am, ??e pomys?? jest bardzo dobry jednak pozostaje przezwycie??yÄ? dwie najwiÄ?ksze wg mnie trudno??ci:
- finanse - jednak trzeba trochÄ? wydaÄ? na czytniki, nie we wszystkich gabinetach jest te?? komputer a jak jest to nie wszÄ?dzie jest internet
- mentalno??Ä? i niechÄ?Ä? do nowo??ci- w chwili obecnej ciÄ???ko jest przekonaÄ? lekarzy do wykorzystywania wielu przydatnych i u??atwiajÄ?cych wg mnie funkcji PPS'a a co dopiero "zmusiÄ?" ich do korzystania z OSOZ (mimo, ??e teoretycznie wiÄ?kszo??Ä? rzeczy ma siÄ? robiÄ? sama to jednak kilka dodatkowych czynno??ci trzeba wykonaÄ?)

Jest ju?? kilka temat??w, w kt??rych o tym wszystkim dyskutowali??my i nie znalaz?? siÄ? nikt kto by z tego korzysta?? i nie wydje mi siÄ? ??eby by??o jakie?? wielkie zainteresowanie tym tematem, wiÄ?c p??ki co my??lÄ? ??e nie ma potrzeby tworzenie oddzielnego dzia??u. Jak masz jakie?? pytania to zadaj i zobaczymy ile bÄ?dziesz mia?? odpowiedzi.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 14, 2009, 08:04:27 am »
OSOZ - to fajna rzecz.
Z moich klient??w nikt nie korzysta (POZ, AOS, STM, REH), a wrÄ?cz boi siÄ? podejmowaÄ? temat jak s??yszÄ? (karty id, czytniki, recepta elektr. itd)

Wed??ug mnie to Kamsoft robi promocjÄ? "pod prÄ?d". Z tego d??ugo nic nie bÄ?dzie, i bÄ?dzie kosztowa??o to sporo kasy.
Dalsze "bicie piany" nic nie da. Wszyscy sÄ? "ZA", ale potrzebne decyzje nadal w lesie.
SÄ? prostsze sposoby na "zmuszenie" ??wiadczeniodawc??w na wej??cie w OSOZ, na przekonanie decydent??w w MZ i NFZ
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 14, 2009, 08:45:50 am »
?šwiadczeniodawc??w tak samo interesuje liczba zachorowa?? na grypÄ? w danym rejonie jak ilo??Ä? kopulacji nied??wiedzi w Kanadzie. Dlatego OSOZ nigdy nie bÄ?dzie popularny. ?šwiadczeniodawca nigdy nie bÄ?dzie tym zainteresowany, a do tego ma wydaÄ? na to spore pieniÄ?dze? ?šwiadczeniodawcy bez OSOZ sÄ? jak ryby bez rower??w.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 14, 2009, 09:18:49 am »
Tu nie chodzi o ??wiadczeniodawc??w, tylko o pacjent??w. Przecie?? ideÄ? OSOZ jest stworzenie bazy danych chor??b pacjent??w, by ka??dy zwyk??y cz??owiek m??g?? siÄ? zalogowaÄ? i sprawdziÄ?, a nie ??aziÄ? po przychodniach i pytaÄ? czy jest gdzie?? jeszcze w szufladzie jego karta. Oczywi??cie, ??e przychodnie wychodzÄ? na tym najgorzej, bo dla np. aptek to jednak tak??e reklama. SÄ? funkcje umo??liwiajÄ?ce klientowi (po zalogowaniu) podejrzenia cen lek??w w pobliskich aptekach, ich stan i ilo??Ä?. Niby pierdu??ka, ale jednak pomocna. Nie bÄ?dÄ? wspomina?? tutaj o rejestracjach w przychodniach smsami, bo jednak trochÄ? za wcze??nie na takie rozwiÄ?zania, ale mo??e w czasem siÄ? i to sprawdzi.Kto wie... Najwa??niejsza rzecz: OSOZ ma s??u??yÄ? pacjentowi, taka jest moim zdaniem idea. Oczywi??cie Kamsoft sobie na tym zarobi owszem, ale przecie?? wyk??ada na to sporÄ? kasÄ?. Macie racjÄ? Panowie, ??e czytniki kosztujÄ?, komputery te??, wszystko kosztuje...a nawet zdrowie. Ale moim zdaniem, je??li wystarczajÄ?ca ilo??Ä? przychodni/szpitali/gabinet??w "wychyli siÄ?" i skorzysta w OSOZ, a do tego pacjenci zacznÄ? korzystaÄ? i siÄ? przyzwyczajaÄ?, to reszta plac??wek nie bÄ?dzie mia??a wyj??cia, bÄ?dÄ? musieli do??Ä?czyÄ? do OSOZ.

PS. Mam przeczucie, ??e zaraz posypiÄ? siÄ? gromy w moim kierunku:)

pozdr
Pozdr.
Kamil

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9337
  • Pomógł? 520
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 14, 2009, 09:23:53 am »
Ale moim zdaniem, je??li wystarczajÄ?ca ilo??Ä? przychodni/szpitali/gabinet??w "wychyli siÄ?" i skorzysta w OSOZ, a do tego pacjenci zacznÄ? korzystaÄ? i siÄ? przyzwyczajaÄ?, to reszta plac??wek nie bÄ?dzie mia??a wyj??cia, bÄ?dÄ? musieli do??Ä?czyÄ? do OSOZ.

PatrzÄ?c na to co siÄ? dzieje dooko??a, my??lÄ?, ??e nie bÄ?dzie to za naszego ??ycia.

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 14, 2009, 09:25:07 am »

PS. Mam przeczucie, ??e zaraz posypiÄ? siÄ? gromy w moim kierunku:)

pozdr
I tu siÄ? mylisz, sÄ?dzÄ? niemal identycznie.
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 14, 2009, 09:42:20 am »

PS. Mam przeczucie, ??e zaraz posypiÄ? siÄ? gromy w moim kierunku:)

pozdr
I tu siÄ? mylisz, sÄ?dzÄ? niemal identycznie.

Niemal? JakÄ? widzisz r????nice
Pozdr.
Kamil

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 14, 2009, 11:34:17 am »
Ile razy by??e?? u lekarza w tym roku i ile kupi??e?? lek??w? Ja dla przyk??adu raz by??em u stomatologa i dosta??em receptÄ? na antybiotyk. Oczywi??cie wykupi??em w najbli??szej aptece. Mia??em sprawdzaÄ? gdzie ta??szy bÄ?dzie lek? To lek a nie mieszkanie czy samoch??d.

Ja nie chce ??eby jakakolwiek firma mia??a wglÄ?d w moje choroby. Chcesz sko??czyÄ? tak jak w USA? P??aciÄ? maksymalne stawki za ubezpieczenie bo w dzieci??stwie mia??e?? zapalenie p??uc albo, ??e  zarazi??e?? siÄ? chorobÄ? wenerycznÄ? na uczelni? CzytajÄ?c to co piszesz normalnie i chyba nawet tak uwa??asz to zaczynam wierzyÄ? w NWO.

Powiedz mi co dla pacjenta oferuje OSOZ? moim zdaniem kompletnie nic poza zajmowaniem miejsca w portfelu (karta).

Ja m??wiÄ? NIE. Nie chce ??adnej globalnej maszyny zbierajÄ?cej dane wszystkich ludzi.


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9337
  • Pomógł? 520
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 14, 2009, 11:56:57 am »
Oczywi??cie wykupi??em w najbli??szej aptece. Mia??em sprawdzaÄ? gdzie ta??szy bÄ?dzie lek? To lek a nie mieszkanie czy samoch??d.

Ja swoje leki wykupujÄ? w aptece w kt??rej wiem, ??e sÄ? one najta??sze. A r????nica w cenie potrafi byÄ? w granicach 150 z?? za opakowanie. Ale co?? za co?? na pewno w tej aptece sÄ? dro??sze leki, kt??re w innych aptekach sÄ? ta??sze. Nie znaczy to oczywi??cie, ??e bÄ?dÄ? lata?? po ca??ym mie??cie bo co?? jest ta??sze kiilka z??otych.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 14, 2009, 12:11:03 pm »
Chodzi tez o dostÄ?pno??Ä? lek??w. Atrakcyjna cena mo??e kusiÄ?, ale jak kto?? nie chce, to nie jedzie i bierze lek w aptece najbli??szej lub "zaufanej". Te?? tak robie. Korzysta ten co chce, przymusu nie ma.

Co do globalnego wglÄ?du do danych. Ma jÄ? tylko pacjent i lekarz, u kt??rego aktualnie jeste??. Je??li chodzi o recepty, oto info z ks-pps podczas po??Ä?czenia z OSOZ:

"Do systemu OSOZ przesy??ane bÄ?dÄ?:

Nr recepty
Wiek i p??eÄ? pacjenta
Rozpoznanie wg ICD10
Kod i ilo??Ä? ordynowanego leku

Do systemu OSOZ nie sÄ? wysy??ane ??adne dane osobowe pacjenta ani lekarza. "


Czy to, a?? tak wiele danych, ??eby baÄ? siÄ? o swoje "JA"? Nie sÄ?dzÄ?...
Owszem, jeste?? u lekarza i zaglÄ?da w Twoje dane. Ale chyba to lepiej, ??e ma wglÄ?d w ca??Ä? historie choroby, czy innych dolegliwo??ci. IdÄ?c do danego lekarza nie masz wyj??cia, musisz mu zaufaÄ?. Chyba, ??e znasz siÄ? na medycynie r??wnie dobrze, jak on.

pozdr
Pozdr.
Kamil

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 14, 2009, 12:58:45 pm »
Co do globalnego wglÄ?du do danych. Ma jÄ? tylko pacjent i lekarz, u kt??rego aktualnie jeste??. Je??li chodzi o recepty, oto info z ks-pps podczas po??Ä?czenia z OSOZ:

"Do systemu OSOZ przesy??ane bÄ?dÄ?:

Nr recepty
Wiek i p??eÄ? pacjenta
Rozpoznanie wg ICD10
Kod i ilo??Ä? ordynowanego leku
Do systemu OSOZ nie sÄ? wysy??ane ??adne dane osobowe pacjenta ani lekarza. "

Nie potrafiÄ? znale??Ä? powodu dla kt??rego kogokolwiek mo??e interesowaÄ? m??j numer recepty. Mo??e jeszcze rozmiar buta, fiuta?
Jasne, kto?? chce wiedzieÄ? kto wystawia mi recepty na viagrÄ? i jak czÄ?sto.
DostÄ?pno??Ä? lek??w? mamy 2009 rok, mamy telefony z kt??rych mo??emy zadzwoniÄ? do aptek wszelakich. Ba mo??emy nawet osobi??cie i??Ä? do centrum miasta gdzie aptek jest wiÄ?cej ni?? szczup??ych kobiet na ulicy.

NaprawdÄ? jeste?? tak naiwny i sÄ?dzisz i?? wglÄ?d maja w te dane tylko pacjenci i lekarze? Przecie?? wiadomo, ??e chodzi o udostÄ?pnianie tych danych dla firm farmaceutycznych.

"Wyra??am zgodÄ? na dostarczanie na moje Konto IKZ informacji handlowej oraz reklamy
Naci??nij przycisk "AkceptujÄ?", aby zaakceptowaÄ? otrzymywanie informacji handlowej i przej??Ä? do nastÄ?pnego kroku"
Ju?? wiesz o co w tym chodzi? targetowanie reklam i nic wiÄ?cej.

Nigdy nie p??jdÄ? do lekarza, kt??ry bÄ?dzie wymagaÄ? karty OSOZ. Ba nawet kartÄ? posiadam takowÄ?.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 150
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9337 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3105 Wiadomości
09061303
3045 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]