collapse

Reklama


Autor Wątek: FUNDUSZ MEDYCZNY  (Przeczytany 1115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kejta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
FUNDUSZ MEDYCZNY
« dnia: Lipca 06, 2023, 13:56:10 pm »
Dzień dobry :) czy ktoś tu mi powie jak jest z rozliczaniem/wypłacaniem Funduszu Medycznego w rehabilitacji ambulatoryjnej bo w małopolskim NFZ NIESTETY NIE POMOGĄ :/.
Czy w ramach funduszu wypłacane są wszystkie skierowania  dzieci do 18 roku życia? czy wszystkie w to wchodzą niezależnie od limitu planu umowy? jak jest z wypłacaniem takich wykonań? czy najpierw rozliczamy do limitu pozostałe skierowania np osób dorosłych czy to nie ma znaczenia?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: FUNDUSZ MEDYCZNY
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2023, 14:24:01 pm »
Z FM płacone są nadwykonania. Jeżeli zdarzyło się, że akurat przez zupełny przypadek zapłacili wszystkie dzieci w limicie to przykro mi.

Offline KamBo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
  • MOW NFZ
Odp: FUNDUSZ MEDYCZNY
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 07, 2023, 08:44:48 am »
Dodam tylko, żę wniosek o aneks FM z kwotą pojawia się automatycznie w Portalu.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: FUNDUSZ MEDYCZNY
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 07, 2023, 10:44:18 am »
Z FM płacone są nadwykonania. Jeżeli zdarzyło się, że akurat przez zupełny przypadek zapłacili wszystkie dzieci w limicie to przykro mi.

No nie do końca chyba tak jest (chociaż może w moim przypadku akurat).
Nam (też Małopolska) w zeszłym roku jeszcze kazali przed comiesięcznym naliczaniem szablonu rachunku na plus klikać naliczanie szablonu
dla funduszu medycznego (ustawienie tryb: pełny; miesiąc: teraz czerwiec; Nr ugody (sygnatura): Fundusz medyczny).
To miało powodować przypisanie poprawnie potwierdzonych dzieciaków do planu FM ale bez wystawienia jeszcze szablonu bo plan nie
jest na bieżąco przyznawany tylko na wniosek po zakończeniu kwartału.
Potem dopiero uruchamiałem normalne naliczanie szablonu rachunku dla bieżącego miesiąca.
Po zakończeniu kwartału i wnioskowaniu, czekamy baaadzo cierpliwie aż MOW NFZ przygotuje aneks do tego okresu z dodatkami za niepełnosprawnych i planem FM.
Aneks za I kw 2023 dostaliśmy teraz 15 czerwca dopiero..
Czy na aneksie są w Planie FM wszystkie dzieci czy tylko jakiś nadlimit.. nie wiem qde.. ale wydaje mi się, że przy powyższym schemacie działań,
jeżeli mamy dorosłymi zrobiony nadlimit to wszystkie dzieci powinny być przesunięte na Plan FM.

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: FUNDUSZ MEDYCZNY
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 07, 2023, 10:50:38 am »
Czy na aneksie są w Planie FM wszystkie dzieci czy tylko jakiś nadlimit.. nie wiem qde.. ale wydaje mi się, że przy powyższym schemacie działań,
jeżeli mamy dorosłymi zrobiony nadlimit to wszystkie dzieci powinny być przesunięte na Plan FM

Wystarczy w szablonie zobaczyć za kogo dokładnie jest płacone i sprawa będzie wyjaśniona.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: FUNDUSZ MEDYCZNY
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 07, 2023, 10:54:11 am »
Czy na aneksie są w Planie FM wszystkie dzieci czy tylko jakiś nadlimit.. nie wiem qde.. ale wydaje mi się, że przy powyższym schemacie działań,
jeżeli mamy dorosłymi zrobiony nadlimit to wszystkie dzieci powinny być przesunięte na Plan FM

Wystarczy w szablonie zobaczyć za kogo dokładnie jest płacone i sprawa będzie wyjaśniona.

Gdybym miał to w PPSie to nie ma problemu, wszystko znajdę!
Ale to niestety obecnie Softor.. i znalezienie czegoś w rozliczeniach to abstrakcja :-/
Nie mam takich podstawowych opcji jak posortowanie świadczeń po zakresach albo po datach, a co dopiero żeby mi z tego dzieci pokazał..

Pozdrawiam

Offline snoopy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 4
Odp: FUNDUSZ MEDYCZNY
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 12, 2023, 12:46:01 pm »
Jak masz już rozliczony ostatni miesiąc kwartału (w tym przypadku czerwiec) i dostałeś info o świadczeniach oznaczonych do rozliczenia z FM to wejdź w umowę na portalu, zrób naliczanie za ostatni miesiąc rozliczeniowy (czerwiec w tym przypadku).
Po kilku min dostaniesz przy tym naliczeniu info "Nie wygenerowano pliku z szablonami rachunków.", ale w kolumnie id. zlecenia kliknij w S(w kwadraciku) i pokaże świadczenia wraz z informacją przy nich.

U mnie są takie komunikaty:
Pozycja rozliczeniowa przypięta do planu alternatywnego. Pozycja rozliczeniowa:XXX. Plan FM
Przekroczono limit wykonania . Pozycja rozliczeniowa:XXX. Wykonanie w okresie narastająco:XXX Limit okresu narastająco:XXX

Można to sobie eksportować do excela.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 148
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]