collapse

Reklama


Autor Wątek: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA  (Przeczytany 2857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kisiu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Pomógł? 0
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 06, 2023, 09:26:53 am »
Chyba chodziło raczej: spoza gminy gdzie znajduje się podmiot i gmin sąsiadujących - usługa z 46 w kodzie na końcu.
Czyli takiego pacjenta rozliczam tylko na podstawie usługi z końcówką 46? nie powinien mieć deklaracji do lekarza?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 06, 2023, 10:17:18 am »
Jeżeli nie pracuje i nie jest ubezpieczony w Polsce, a przekroczył granicę po 24 lutego 2022, to podstawa ubezpieczenia UA (dokument potwierdzający - oświadczenie z podstawą UA) i usługa z tym kodem są do tego przeznaczone.
Każdorazowo jednak wypada badać sytuację, bo pewnie coraz więcej takich osób będzie pracować i będzie ubezpieczone.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kisiu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Pomógł? 0
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 06, 2023, 10:36:47 am »
Jeżeli nie pracuje i nie jest ubezpieczony w Polsce, a przekroczył granicę po 24 lutego 2022, to podstawa ubezpieczenia UA (dokument potwierdzający - oświadczenie z podstawą UA) i usługa z tym kodem są do tego przeznaczone.
Każdorazowo jednak wypada badać sytuację, bo pewnie coraz więcej takich osób będzie pracować i będzie ubezpieczone.

a jak pracuje w Polsce, a ewuś ma informacje, że to jest UKR Uprawniony na podstawie ustawy?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 06, 2023, 11:09:17 am »
Wróciłem jeszcze do początku wątku. Masz taki błąd, jak pisali inni, bo wysyłane jest świadczenie np porada lekarska w miejscu, ale z podstawą ubezpieczenia UA. Nie wiem jaki program, ale może być tak, jak chyba ktoś wcześniej wspomniał, że jak sprawdzany jest eWuś i wróci z NFZ info UKR, to program ustawia taką podstawę ubezpieczenia i z taką idą do NFZ świadczenia. Sprawdź dwie rzeczy:
- jeśli wpisałeś deklarację takiemu pacjentowi, to czy NFZ za nią zapłacił. Musisz mieć co prawda plik weryfikacyjny, trzeba poczekać, ale taka informacja pokaże kierunek.
- sprawdź świadczenie i podstawę ubezpieczenia jaka jest na nim wskazana. Jak masz UA, to zmień na ubezpieczony i zobacz co będzie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 06, 2023, 11:09:59 am »
Ja bym się opierał na eWUŚ. Mam coraz więcej pacjentów z Ukrainy, którzy mieli znacznik UKR, potem zaczęli pracować, ale już nie pracują i są w eWUŚ na czerwono i znacznika UKR brak.
Co robicie w takiej sytuacji? Oświadczenie? Odsyłacie do urzędu pracy?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 06, 2023, 11:29:12 am »
Ja bym się opierał na eWUŚ. Mam coraz więcej pacjentów z Ukrainy, którzy mieli znacznik UKR, potem zaczęli pracować, ale już nie pracują i są w eWUŚ na czerwono i znacznika UKR brak.
Co robicie w takiej sytuacji? Oświadczenie? Odsyłacie do urzędu pracy?

Podpowiem jeszcze, że jest możliwa utrata uprawnień UKR jeżeli dna osoba wróci na Ukrainę i ponownie wjedzie do PL. Czytałem gdzieś, że tracili uprawnienia do leczenia, 500+ i inne benefity wynikające ze statusu uchodźcy.

Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 06, 2023, 11:30:22 am »
Ja bym się opierał na eWUŚ. Mam coraz więcej pacjentów z Ukrainy, którzy mieli znacznik UKR, potem zaczęli pracować, ale już nie pracują i są w eWUŚ na czerwono i znacznika UKR brak.
Co robicie w takiej sytuacji? Oświadczenie? Odsyłacie do urzędu pracy?

Podpowiem jeszcze, że jest możliwa utrata uprawnień UKR jeżeli dna osoba wróci na Ukrainę i ponownie wjedzie do PL. Czytałem gdzieś, że tracili uprawnienia do leczenia, 500+ i inne benefity wynikające ze statusu uchodźcy.
EDIT: powyżej 30 dni pobytu poza PL.
https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/rpo-pelnomocnik-uchodzcy-ukraina-status-ukr-utrata-wyjazd

Pozdrawiam

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 341
  • Pomógł? 5
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 09, 2023, 10:20:43 am »
oj ja mam utrapienie z nimi, a mamy ich sporo. Mase ich jest takich co najpierw mieli status UKR więc rozliczani końcówką 46, następnie zaczęli pracować, więc deklaracja, po czym znowu mają status UKR- wycofuję deklaracje bo z taką NFZ ie płaci i znowu rozliczam ich z usługa końcówka 46. Zabawa non stop z nimi.
A jak nie maja UKR i sa na czerwono- to sorry jesteś nieubezpieczony i nie masz żadnych uprawnień ani podstaw by Cie przyjąć.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 09, 2023, 15:22:00 pm »
A jak podpisze oświadczenie?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 341
  • Pomógł? 5
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 14, 2023, 09:16:22 am »
ja się w to nie bawię, jeżeli wiemy bo mówi o braku prawa do świadczeń to po co oświadczenie. Potem NFZ do mnie dzwoni co ma zrobić bo Pacjent nie przyjmuję listów poleconych ( oni ich obciążają wtedy) lub co chwile zmieniają adres. Jestem dogadana z NFZ i nie robię tak, aby NFZ nie miał " dodatkowej roboty" ( NFZ za to się odwdzięcza:)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 14, 2023, 11:57:33 am »
Tutaj masz jak najbardziej rację. Oświadczenie dla przychodni załatwia w 100% sprawę, niekoniecznie dla innych. Z NFZ trzeba dobrze żyć, wiadomo. Tylko ja to co napisałaś bardziej interpretuję w odniesieniu do Polaków wprost mówiących, że są nieubezpieczeni. Z UA wydaje się, że sytuacja jest trochę inna o ile wierzyć przekazom mediów itp itd. Pytanie czy podstawę UA NFZ w ogóle w ten sam sposób później weryfikuje - przecież UA mieli mieć w Polsce wszystko za darmo, a nawet więcej. Do przychodni, z którymi mam styczność nikt się z NFZ nie odezwał w tym temacie, a przychodnia wychodziła z zapytaniem jak podejść do UA z PESELem - czy deklaracja czy inaczej. Nie wiem na ile szczegółowo temat przedstawiła przychodnia, ale NFZ powiedział deklaracji nie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 14, 2023, 19:41:40 pm »
Wydaje mi się, że @09061303 pisze o oświadczeniu z podstawą, że ustawa o pomocy Ukrainie, a @Maja04 pisze o   oświadczeniu z podstawą, że pacjent jest ubezpieczony.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 14, 2023, 21:54:05 pm »
Dokładnie ja piszę to w kontekście podstawy UA, tak jak to napisałeś.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kisiu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Pomógł? 0
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 19, 2023, 07:58:16 am »
Udało się rozliczyć usługą z końcówką 46. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytuem uprawnienia UA
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 19, 2023, 08:50:39 am »
Warto na PŚ/SZOI przejrzeć błędy weryfikacji pod kątem błędu 50314077 - Wykazane świadczenie nie może być rozliczone z tytułem uprawnienia @1
Na 99,9% to są posiadający uprawnienie UA w ewusiu, a rozliczeni produktami z końcówką 121, 122, 152, 155 zamiast dodatkowo płatnym 46
Na portalu świadczeniodawcy trzeba odznaczyć ukrywanie produktów statystycznych.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 259
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]