collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami  (Przeczytany 45201 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #270 dnia: Maja 03, 2023, 16:10:50 pm »
Dopiero wczoraj dostałem UMX-a. Wyjątkowo dużo było skalingów i badań w różnych konfiguracjach. Dziś rano puściłem na SZOI i po kilku godzinach zwrotny zamknięty bez żadnych błędów. Chyba już coś tam poprawili w tych swoich kryteriach sprawdzeń (zachodniopomorskie)

Offline kojot_76

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 1
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #271 dnia: Maja 03, 2023, 16:36:00 pm »
Czy u kogos przy pakiecie ST02 przy zebie 46 wywala jako blad ze to nie jest zab wielokorzeniowy? a jak zmienie na ST01 to juz jest dobrze.
I drugie przy wpisaniu 2 pakietow ST01 wszystkie ze wspolczynnikiem 1 raport wraca z wszystkimi pozycjami poprawnymi.
Zatem jak jest z tym przelicznikiem 1 i 0,8 przy drugim pakiecie tym samym. Dodam ze to nfz warminsko-murzynski ale walidacje ida takie same dla wszystkich oddzialow chyba.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2023, 16:57:05 pm wysłana przez kojot_76 »

Offline Czarna72

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #272 dnia: Maja 03, 2023, 16:41:18 pm »
Mi odrzucili wszystkie scalingi i ekstrakcje z komunikatem" Współwystępowanie świadczeń, których nie można sumować w ty samym czasie". Ktoś wie o co chodzi?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #273 dnia: Maja 03, 2023, 17:31:49 pm »
Mi odrzucili wszystkie scalingi i ekstrakcje z komunikatem" Współwystępowanie świadczeń, których nie można sumować w ty samym czasie". Ktoś wie o co chodzi?

Ciężko powiedzieć skoro nic nie piszesz konkretnie ale może dodajesz znieczulenie osobno?

I drugie przy wpisaniu 2 pakietow ST01 wszystkie ze wspolczynnikiem 1 raport wraca z wszystkimi pozycjami poprawnymi.

Do czasu. Nie oczekujcie, że Fundusz od samego początku będzie miał wszystko poukładane w weryfikacjach. Przecież ten system jest dziurawy jak sito.

Offline ernest

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #274 dnia: Maja 03, 2023, 18:45:25 pm »
A ja zapytam jeszcze raz:
Mam wersję 2023.01.1.1  czy można zautomatyzować aby produkty kontraktowe i jednostkowe wybierały się same po wpisaniu tylko procoder icd9 ?
Chociaż już powoli się nauczyłem tych grup to jednak jest to kłopotliwe.
Jedynie co możesz zrobić to by do konkretnych grup ST podpinały się automatycznie procedury icd9.
Słowniki>Baza Usług Medycznych
szukasz konkretnej usługi, dajesz na popraw i tam trzeba sobie pododawać procedury

Tak mam zrobione teraz, przyporządkowałem sobie więcej procedur i usuwam ręcznie. Nie jest to najgorsze rozwiązanie tym bardziej, że na bieżąco pójdzie to już znacznie sprawniej. Dzięki

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #275 dnia: Maja 03, 2023, 21:31:23 pm »
Oczywiście na szoj w piśmie nfz  informuje że podział na świadczenia jednostkowe i pakiety nie wpłynie na ogólny limit przyjęć i że będą płacić do limitu miesięcznego bez względu na ilość wyrobionych punktów za pakiety i świadczenia jednostkowe.Nic bardziej mylnego.Rachunek jest tylko za wyrobione punkty pakietowe i świadczenia jednostkowe ,mimo że mniej miałam wyrobionych punktów za pakiety a za to nadwykonane punkty za świadczenia jednostkowe.Nie wierzę w ani jedno słowo urzędnikom,piszą i mówią co im góra nakazuje.Porażka.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #276 dnia: Maja 03, 2023, 22:01:35 pm »
Nie napisali, że będą płacić bez limitu.
Napisali, że będą płacić do limitu w umowie (w konkretnym zakresie - zwykłym dotychczasowym albo pakietowym).
Napisali, że będą przesuwać punkty między zakresami jeśli o to zawnioskujesz.
Podpowiedź - napisz we wniosku jak jest / jak ma być / w jakim zakresie. Korzystaj z obecnie zakontraktowanej kwoty, bo inaczej taki wniosek nie dotyczy przesunięć lecz opłaty nadwykonań i do tego NFZ się nie zobowiązywał.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2023, 22:04:37 pm wysłana przez karolweksler »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #277 dnia: Maja 03, 2023, 22:06:37 pm »
Problem będzie tylko taki jak z nadwykonaniami -> zapłacą za 2 miesiące. Najpierw będą czekać na wnioski i nie ma, że jak napiszesz wcześniej to wcześniej dostaniesz. Później protokoły, aneksy, podpisy, umowy i co miesiąc od nowa to samo. Taką mam wizję :D

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #278 dnia: Maja 03, 2023, 22:10:05 pm »
Ja też. Oby tylko nie wrzucili na SZOI narzędzia do składania takich wniosków, bo będzie jeszcze więcej zabawy, a na terminy to nie wpłynie. (patrz wnioski FM - nieważne czy wniosek złożysz 31 marca czy 15 kwietnia to i tak aneks dostajesz na koniec kwietnia).

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #279 dnia: Maja 04, 2023, 08:42:25 am »
Dziękuję za podpowiedź,złożę ten wniosek pisemny o przesunięcie punktów między zakresami.Trudno dodatkowa robota dla pań w nfz i niestety dla mojego informatyka,a bardzo szanuję jego pracę.Oczywiście jak dzwoniłam do nfz to mówili żęby się nie przejmować bo będą płacić za nadwykonania,ale ja takiej pewności nie mam.Myślę że nie będę jedyna która składa ten wniosek.Pozdrawiam.

Offline MagdaPe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #280 dnia: Maja 04, 2023, 09:32:13 am »
Jest kolejna aktualizacja PPSa1.1.1.

Offline Niko

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #281 dnia: Maja 04, 2023, 12:12:08 pm »
Mam odrzucone wszystkie scallingi z komunikatem: "nieprawidłowa krotność faktyczna". Wpisujecie pakiet ST30x4 i jest okej?

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #282 dnia: Maja 04, 2023, 12:13:12 pm »
Czy w SOMEDZie wpisując przez moduł Stomatolog można gdzieś ustawić te współczynniki dla pakietów ?

I drugie pytanie - czy można ustawić aby wykonując usługę przez moduł Stomatolog pojawiała się Karta wykonania usługi ?

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #283 dnia: Maja 04, 2023, 12:26:25 pm »
Skalingi przechodzą w takiem umiejscowieniu St30 to szczęka i żuchwa(01 i 02) oraz St30A to cała jama ustna (00).

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #284 dnia: Maja 04, 2023, 13:56:20 pm »
A mnie skalingi na połówkach łuków (St30) wczoraj wszystkie przeszły , oczywiście stosując x0,8 za każdy kolejny pakiet poza pierwszym najwyżej punktowanym.
Jak był tylko skaling to  (1+3×0,8)×44, a jak było badanie czy też jakaś ekstrakcja czy leczenie zmian na bł. śl. to (4×0,8)×44. Miałem skalingi w różnych konfiguracjach i wszystkie przeszły.
A umiejscowiałem 10,20,30,40

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 219
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]