collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami  (Przeczytany 45119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwca 03, 2023, 14:28:55 pm »
Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź.
Musisz wystawić korekty.
Ale zrobiłam jeszcze  raz żądanie  rozliczenia i nic tym razem nie weszlo,a z wcześniejszego  żądania miałam tylko jedną  korektę,którą  wystawiłam  i nie dotyczyła ona tych świadczeń...
Jeszcze raz zobaczę, dziękuję za podpowiedź
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2023, 14:53:09 pm wysłana przez Gabinet2013 »

Offline maciejka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwca 04, 2023, 12:57:15 pm »
Witam,
Robiona była ekstrakcja zęba jedno-korzeniowego z pakietu St01 i do tego dopisałem znieczulenie 0402.
Przy znieczuleniu wyrzuca mi błąd "Świadczenie Może Być Rozliczone Tylko W Połączeniu Z Innymi Świadczeniami Gwarantowanymi"
O co tu chodzi ?
St01 zawiera już w sobie znieczulenie i nie mogę go dopisywać jako odrębnego świadczenia ?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwca 04, 2023, 13:47:02 pm »
Przy ST01 dopisujesz znieczulenie jako kod icd9, a  nie jako oddzielną usługę do opłacenia, bo znieczulenie jest wymienione jako warunek realizacji tego pakietu.

Offline paulinaspzoz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwca 05, 2023, 12:57:55 pm »
Mam ten sam problem. Wpisuje pakiet ST03 puls kod icd9 231700 i 230402.  kod idc9 231700 wchodzi bez punktów a 230402 jest za 12 i tu wychodzi błąd ze kod ten powinien łączyć się z jakimś świadczeniem. Tylko problem jest taki że 230402 nie mam za 0 pkt a wpisany ma być.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwca 05, 2023, 14:06:31 pm »
23.1700 - nie ma takiego icd9. Nie piszesz czasem o produktach z umowy? Jak wyceniasz "procedury" te osobno to raczej tak.
Musisz w ramach ST03 wpisać ICD9. W RAMACH, a nie jako następną pozycję. Następna pozycja to kolejny produkt z umowy (tak, w ich kodach zawarte były kody ICD9 ale bez kropek). Produkt usunięcia masz z 0pkt bo został usunięty w okresie od kwietnia z umowy i tyle.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwca 24, 2023, 15:04:25 pm »
nowy projekt się pojawił https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/projekty-zarzadzen/projekt-zarzadzenia-leczenie-stomatologiczne,6842.html
i takie pytanie, jak rozumiecie zdanie "zniesienie odrębnych kwot zobowiązania w przypadku finansowania świadczeń rozliczanych pakietami." Czy chodziłoby o zniesienie zakresu pakiety i przeniesienie tego wszystkiego do jednego zakresu czyli tak jak mogliby to zrobić już od samego początku?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwca 25, 2023, 11:25:54 am »
nowy projekt się pojawił https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/projekty-zarzadzen/projekt-zarzadzenia-leczenie-stomatologiczne,6842.html
i takie pytanie, jak rozumiecie zdanie "zniesienie odrębnych kwot zobowiązania w przypadku finansowania świadczeń rozliczanych pakietami." Czy chodziłoby o zniesienie zakresu pakiety i przeniesienie tego wszystkiego do jednego zakresu czyli tak jak mogliby to zrobić już od samego początku?
Faktycznie ciekawe, wygląda że nie będzie to rozbite na dwie części w umowie, tylko wszystko razem. W teorii miały być co miesiąc aneksy w zależności od wielkości wykonań pakietów. Pewnie stwierdzili, że za dużo kasy na to idzie, więc cała idea tych pakietów jest bez sensu...
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwca 26, 2023, 13:12:02 pm »
Pojawia się też wzrost limitów miesięcznych o 5,57% a także załącznik nr 1c (zastępujący poprzedni). Czy ktoś zauważył jakąś istotną różnicę w tych załącznikach 1c ?

Offline luckyluck77

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwca 26, 2023, 13:39:13 pm »
Udało mi sie przebrnąć przez trudności związane z nowym rozliczaniem pakietów, ale mam problem przy wysyłaniu rachunku do NFZ. Wygenerowałem rachunki i jak daje "eksport" to wyskakuje mi komunikat:
"Należy uzupełnić jednostkę miary dla punktu umowy 07.0000.700.02 w celu wykonania eksportu dokumentu",
daje OK i pokazuje się okno w którym można wpisac jednostkę miary.
Co tam trzeba wpisać???

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwca 26, 2023, 13:42:03 pm »
Dokładnie to samo co jest wpisane w normalnym zakresie - punkt

Offline luckyluck77

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwca 26, 2023, 13:43:11 pm »
Ok. Wielkie dzięki. Pozdrawiam

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwca 26, 2023, 14:10:10 pm »
Pojawia się też wzrost limitów miesięcznych o 5,57% a także załącznik nr 1c (zastępujący poprzedni). Czy ktoś zauważył jakąś istotną różnicę w tych załącznikach 1c ?
porównując z poprzednim zarządzeniem to tylko nazewnictwo w kolumnach, czyli było np. "świadczenia ogólnostomatologiczne - grupy świadczeń" a będzie "świadczenia ogólnostomatologiczne" czyli tak jak mogli zrobić to od początku.

Ciekawe jak rozwiążą kwestię nadwykonań w pakietach do tego zakresu, jeśli okaże się że zamykają to z dniem 1 lipca bo w pakietach do końca czerwca jest sporo zrobionych nadwykonań a zachowawcza też prawie zrobiona do limitu.

edit:
Jeszcze ciekawych rzeczy się dowiaduję że STM ma być teraz jak AOS nielimitowany od lipca tylko nie wiem czy to w związku z tym projektem czy jakieś inne zarządzenie/projekt jest za to odpowiedzialne.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2023, 14:03:56 pm wysłana przez Nyahaha »

Offline Rivam

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwca 28, 2023, 08:10:29 am »
Pierwszy raz bede wpisywal swiadczenia w pakiecie, wiec chcialbym sie upewnic.

Mam do rozliczenia u doroslego pacjenta 4x procedura 1601. Wpisuje wiec 4x pakiet ST30. Pierwszy z nich ma wsp. 1,0 a kolejne trzy 0,8?

Mam na tej samej wizycie do rozliczenia 4x plukanie kieszonki (1604). Wystarczy, ze wpisze 1604 x4 w ICD9? Czy to tez jakos oddzielnie trzeba wpisywac?

Offline ganet

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #568 dnia: Lipca 01, 2023, 12:18:05 pm »
W nowym zarządzeniu: załącznik do zarządzenia- załącznik 1c.pdf, 23.1601 tylko w poradni periodontologicznej??!! Pomyłka czy celowe ograniczenie świadczeń dla pacjentów.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #569 dnia: Lipca 05, 2023, 20:49:22 pm »
Jutro wchodzi zarządzenie Prezesa NFZ zmieniające poprzednie te n r60 wprowadzające pakiety. Tak jak w projekcie znosi wyodrębnianie kwot na pakiety ale nie ustala wielkości etatu przeliczeniowego na 15836 pkt na miesiąc (5,57%) a w ogóle nie podaje tej wielkości.
Wczoraj (w Zachodniopomorskim) na SZOI pojawiły się aneksy do umów o zwiększeniu ceny za 1pkt oraz o zwiększeniu limitów miesięcznych ale o mniej niż 5,57%. Nie znosi natomiast wyodrębniania na kwot na pakiety. Czekają więc następne aneksy z działaniem od 1 lipca. Po co wczoraj były te aneksy kiedy już są nieaktualne. Przecież znali chyba projekt zarządzenia.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 55
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]