collapse

Reklama


Autor Wątek: Konkursy rehabilitacja 2023  (Przeczytany 7918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Konkursy rehabilitacja 2023
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 05, 2023, 10:48:55 am »
A nie mieliście przypadkiem jakiegoś konkursu z odwołaniem albo z uzupełniających? Wtedy idzie to z opóźnieniem... chociaż normalnie też bym się nie spodziewała cudów, cały REH w małopolskim kuleje przez braki kadrowe i nadrabianie zaległości po oddelegowaniach do konkursów... też czekamy na ocenę wniosków po parę mcy... wiszą Nam wnioski z kwietnia i maja...
Z informacji działu prawnego, umowy są w trakcie przygotowywania... więc nie tylko Wy macie ten problem...
Obecnie realizujemy świadczenia bez pliku umowy... absurd, ale co zrobić, przecież nie wywalimy pacjentów  ???

Nasze konkursy były bez odwołań i umowy podpisane w planowanych terminach.
Wiem, że tam są mega opóźnienia ale nowe pliki umów to powinni priorytetowo potraktować!
Też pracujemy bez pliku umowy (Softor sobie jakoś radzi) ale nie wiem na ile będą później z tym problemy :-/

Chwilowo nas jeszcze NFZ "udupił" z korektami do domówki w fizjo ambulatoryjnej (przypisanie personelu
z odpowiednią ilością godzin do realizowanych pacjentów, weryfikowane od kwietnia). Żeby było śmieszniej
starych pacjentów z domówki (zaczętych w 2021 i 2022) robimy jeszcze w PPSie, a nowych już w Softorze,
więc meksyk z korektami będzie konkretny!

Pozdrawiam

Offline Lillka

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Pomógł? 8
  • MOW NFZ
Odp: Konkursy rehabilitacja 2023
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 05, 2023, 11:18:48 am »
haha witaj w równoległym świecie Softora :D coś czuję, że będziemy później się bujać z tymi świadczeniami bez umowy  ;D

NFZ zaczął bardzo zaciskać pętle na gardle świadczeniodawców, wszystko weryfikują i w spósób, który wcześniej nie miał miejsca, znów mam błędy, które pierwszy raz na oczy widzę  :o

"umowy podpisane w planowanych terminach" - to coś podpisywaliście? bo my tylko protokół końcowy na negocjacjach, to jedyne co mamy dot. nowych umów ???

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Konkursy rehabilitacja 2023
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 05, 2023, 11:24:35 am »
haha witaj w równoległym świecie Softora :D coś czuję, że będziemy później się bujać z tymi świadczeniami bez umowy  ;D

Napisz proszę coś więcej ;-)

Cytuj
NFZ zaczął bardzo zaciskać pętle na gardle świadczeniodawców, wszystko weryfikują i w spósób, który wcześniej nie miał miejsca, znów mam błędy, które pierwszy raz na oczy widzę  :o

No u mnie nie ma dużo, pojedyncze czasem dziwne sztuki.
Jestem pod wrażeniem "bezbłedności" rozliczeń z Softora (nie licząc "błędów"=ficzerów ;-)  o których wiem ;-) )
Natomiast obsługa rozliczeń w porównaniu do PPSa to jest dla mnie abstrakcja.. (wspomagam się PPSem i Excelem).
No ale część medyczną mają ok, której PPS praktycznie nie miał i mieli to w d.. :-/ odsyłali do Someda i Medisa..

Cytuj
"umowy podpisane w planowanych terminach" - to coś podpisywaliście? bo my tylko protokół końcowy na negocjacjach, to jedyne co mamy dot. nowych umów ???

Qde nie wiem.. teraz to już totalnie poza mną robia, nawet nie u nas a w firmie matce i nie informują o niczym. No ale skoro w Maju były wyniki konkursu to wydaje mi sie, że wszystko powinno być już tiptop podpisane..

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2023, 12:21:36 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline Lillka

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Pomógł? 8
  • MOW NFZ
Odp: Konkursy rehabilitacja 2023
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 05, 2023, 11:36:55 am »
Jeśli chodzi o Softor to tylko tyle dodam, że ich podejście do niektórych rzeczy -  nie bo nie, opieka klienta, wsparcie w przypadku awarii skutecznie mnie nerwowo wykańcza... od tej ich aktualizacji ostatniej wszystko się krzaczy, zabiegi mi się nie planują jak należy - nie ma wsparcia, a działa tak wolno wszystko, że moja babcia by to szybciej w zeszycie zapisała... ale oni nie widzą żadnego problemu oczywiście. Obawiam się, że może być później jazda z np podpisaniem tych świadczeń "nową umową", obym się myliła, albo z czymś innym, tam ciągle się coś wywala w tym systemie u nich... Kontrola wykonania nie działa oczywiście, bo przecież softor nie ma żadnego planu umowy na lipiec.
Te bezbłędności są chyba tylko pozorne póki co, później się obudzimy z ręką w nocniku... ;D

Dziś mam błąd w portalu nfz o jakiś typ personelu, że im się nie zgadza z bazą OWNFZ... dziwne, że do tej pory cały czas się wszystko zgadzało, a nic się nie zmieniło  :o

To, że wyniki były w maju totalnie nic nie zmienia, uwierz mi  ;) w NFZ mają monopol na wszystko, więc robią co chcą i jak chcą, a Ty musisz posłusznie i grzecznie czekać i tego nie przeskoczymy, więc robię to co mogę... czekam  8)

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: Konkursy rehabilitacja 2023
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 05, 2023, 11:52:32 am »
Nie wiem jak w SZOI... Na PŚ w opolskim musieliśmy robić wniosek o nr rachunku bankowego do nowej umowy i dopiero po tym trybiki w NFZ ruszały dalej i produkowały umowę do podpisu...

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Konkursy rehabilitacja 2023
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 06, 2023, 11:47:32 am »
czy ktoś wie jaki jest aktualny przelicznik liczby punktów możliwych do wykonania przez jednego fizjoterapeutę ? ile wykazujecie w konkursach ?

Offline snoopy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 4
Odp: Konkursy rehabilitacja 2023
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 12, 2023, 12:29:41 pm »
Uchwała KIF NR 420/I KRF mówi o 396 punktach dziennie i 7920 punktach miesięcznie

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 143
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]