collapse

Reklama


Autor Wątek: Jaki UPS  (Przeczytany 3484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kisiu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Pomógł? 0
Jaki UPS
« dnia: Grudnia 23, 2022, 10:31:02 am »
Witam, potrzebuję kupić ups typu tower do serwera, z funkcją , która wyłączy serwer , w przypadku braku prądu/ naładowania ups do 20% oraz z funkcją, która włączy serwer, jeśli prąd się pojawi. Serwer to power edge t110 z windows server 2008.
Czy polecicie coś w kwocie do max 300 ?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Jaki UPS
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 23, 2022, 11:40:01 am »
Jeżeli chodzi o 1 to w Eatonach jest taka opcja.
Jeżeli chodzi o 2 to raczej będzie ciężko, zwłaszcza za 300 zł. O ile w samym serwerze można ustawić w BIOSie co ma się wydarzy gdy pojawi się prąd, to problemem jest to, że trzeba podejść i nacisnąć włącznik na UPSie.

Offline kisiu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Pomógł? 0
Odp: Jaki UPS
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 23, 2022, 12:26:44 pm »
Przepraszam, miało być do kwoty 3000 zł :>

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Jaki UPS
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 24, 2022, 00:05:19 am »
Do 3k to możesz poszukać w APC - kiedyś je brałem dopóki cena mnie nie zniechęciła. Na linuksowym apcupsd dało się dać wyłączenie wg czasu podtrzymania lub procenta naładowania. Z podniesieniem do góry, to tak jak napisał @karolweksler trzeba bazować na ustawieniu w kompie na włączony po powrocie zasilania, ale ważne jest, żeby dało się zadać opóźnienie w UPSie puszczenia zasilania na wyjście. W APC się dało. Ogólnie apcupsd działa na ogólnodostępnym protokole i nie tylko apc dało się tym programem wysterować.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Pomógł? 30
Odp: Jaki UPS
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 25, 2022, 18:22:25 pm »
ważne jest, żeby dało się zadać opóźnienie w UPSie puszczenia zasilania na wyjście.
Hmm, zaciekawiło mnie to zdanie. Mógłbyś coś więcej napisać? Dlaczego to ważne i co jak nie ma...

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Jaki UPS
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 27, 2022, 12:38:38 pm »
Ja korzystam z tego sprzętu  -
https://www.morele.net/ups-apc-smart-ups-1500-smc1500ic-4914048/?gclid=EAIaIQobChMI8ZLC19eZ_AIVEsgYCh0wiAFaEAQYAiABEgJwvvD_BwE

APC Smart 1500 - mam to pod trzema sprzętami - pod serwerem Dell D240 i D220  - mam jeszcze około 2,5 godziny po dwóch latach

Pod szafką teletechniczną gdzie podtrzymuje router, switch i NAS chyba około 90 minut po 2 latach.

Wersja SMART ( SMT symbole) o tyle przyjemna że tworzysz konto na serwerze firmy APC i dodajesz już ustawienia co do powiadomień. Nie chce skłamać ale w razie chyba jak pada sieć to informuje mailowo że nie ma kontaktu z UPSem. Też przydatne.

Jedna rzecz to po dwóch latach czyli po gwarancji musisz takie powiadomienia wykupić. Mi się to niedawno skończyło więc jeszcze nie odnawiałem i nie wiem jaka cena. Ale powiadomienia wpadają więc może też to nie do końca dobrze interpretuje.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2022, 12:47:04 pm wysłana przez MichalP »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Jaki UPS
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 29, 2022, 00:48:30 am »
Hmm, zaciekawiło mnie to zdanie. Mógłbyś coś więcej napisać? Dlaczego to ważne i co jak nie ma...
Zdarza Ci się sytuacja, że masz powrót prądu na 5 sek, zanik na kilka sek., potem znowu powrót na kilka sek., znowu zanik i dopiero prąd wraca stabilnie. Jak nie masz opóźnienia powrotu zasilania na wyjście UPSa, to po powrocie zasilania UPS od razu da prąd na wyjście, a komp w trybie zachowania po powrocie zasilania "power on" od razu zacznie się uruchamiać. Za chwilę masz zanik zasilania - UPS jeszcze się nie naładował i może nie podtrzymać kompa i masz wyłączenie kompa. I tak w kółko w krótkich interwałach. Raczej jest to szkodliwe. Mi się raz zdarzyło takie coś przy Linuksie z MDraidem - serwer zdążył się podnieść do momentu jak był testowany czy jakoś tak raid i nastąpiło wyłączenie. Efektem tego raid się rozsypał. Stąd można wziąć to pod uwagę.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kisiu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Pomógł? 0
Odp: Jaki UPS
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 29, 2022, 12:32:29 pm »
Zdecydowałem na zakup UPS APC SMART. Czy do serwera Poweredge t410, gdzie mam dwa dyski SSD wystarczy mi UPS o mocy 500W ? czy lepiej 900W?
Chodzi mi tylko o chwilowe podtrzymanie , tak aby serwer sam się nie wyłączył i miał czas na zamknięcie systemu windows.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 133
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]