collapse

Reklama


Autor Wątek: Tonery do drukarki - oryginalne czy używane?  (Przeczytany 7683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Tonery do drukarki - oryginalne czy używane?
« dnia: Lipca 20, 2017, 10:18:13 am »
Hej,

do tej pory nie drukowaliśmy w takich ilościach jak teraz kiedy drukujemy recepty, skierowania itp. i używaliśmy oryginalnych tonerów do drukarek. Chciałem się dowiedzieć jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii czy używacie oryginalnych czy zamienników. Czy możecie polecić jakieś konkretne zamienniki i sprzedawców?

Potrzebuję toner HP 85A CE285A do drukarki HP LaserJet Pro P1102w.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Tonery do drukarki - oryginalne czy używane?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2017, 11:55:41 am »
Hej Michał,

U mnie właściwie od dawna używamy tylko zamienników, właśnie ze względu na koszty. Staram się zaopatrywać u jednego dostawcy (lokalna hurtownia art. papierniczych), w zasadzie nie zawiodłem się na zamiennikach Printe i MyOffice. Jeśli sporadycznie zdarzy się że toner od nowości robi ślady, kreski jest bez szemrania wymieniany na nowy. Dotyczy to jednak większych drukarek, do P1102 ani razu nie miałem wymiany, drukują aż do wyczerpania proszku.

Polecam Ci przegląd dostępnych zamienników na Centrum Druku, bo fajnie maja tą sekcje zrobioną, nawet wylicza koszty druku jednej strony dla najtańszego zamiennika, nie polecam ich do zakupów bo są raczej z tych droższych sklepów :)
http://www.centrumdruku.com.pl/hp/drukarka_hp_laserjet_pro_p1102w_ce657a_wireless.cd#promocje

Trzymaj się też z daleka od cudownych ofert z Allegro typu pełny toner do P1102 za 10-15 zł, szkoda pieniędzy.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało, mam już prawie magistra z tego tematu  ;)
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Tonery do drukarki - oryginalne czy używane?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2017, 13:48:14 pm »
Zgadzam się - zamienniki, ale dobrej firmy. Oryginalny toner warto mieć jak się ma urządzenie na gwarancji w razie W. Ja używam tonerów firmy AktywnySamolot (co by nie było kryptoreklamy, na ang sami przełożycie :)) Bez zarzutu jak do tej pory.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Tonery do drukarki - oryginalne czy używane?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2017, 17:22:50 pm »
Cześć, oczywiście tylko zamienniki. My co prawda mamy w gabinetach "kombajny" HP 2055 ale tonery oryginalne a zamienniki- przepaść cenowa. Korzystamy z produktów lokalnej firmy (od której braliśmy drukarki poleasingowe) i jak dotąd- bez wtopy. Jeśli zdarzy się wadliwa kaseta- 1x tak było- to przyjechał serwisant następnego dnia i wymienił na nową. Współpracujemy już od 4 lat.
Pozdrawiam
PS. Koszt kasety na 7500stron- 190 zł.... Bez komentarza  ;)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Tonery do drukarki - oryginalne czy używane?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 20, 2017, 18:04:15 pm »
Do drukarek HP można jeszcze kupić tonery w wersji... chyba to się nazywało "korporacyjnej". Polega to mniej więcej na tym, że oryginalny toner HP jest w nieoryginalnym opakowaniu - zwykłym, szarym pudełku.

Jednak i tak nie wychodzi to tak tanio jak zamienniki. Ja z zamiennikami mam złe doświadczenia, ale do LaserJet Pro M402d tonery są tak drogie (nawet te korporacyjne), że jak tylko pojawiły się zamienniki BlackPoint to je kupiłem. Wcześniej kupowałem te korporacyjne, innych zamienników nie chciałem a BlackPoint chyba daje gwarancję na drukarkę. Na razie działają bez problemów :)

Z lokalnymi dostawcami też mam złe doświadczenia i kupuję w Printland z Wrocławia. Póki co dużo nie kupiłem ale jak na razie jestem zadowolony.

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Tonery do drukarki - oryginalne czy używane?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 21, 2017, 08:30:26 am »
Wcześniej kupowałem te korporacyjne, innych zamienników nie chciałem a BlackPoint chyba daje gwarancję na drukarkę. Na razie działają bez problemów :)

Ta firma to akurat moim zdaniem zamiennik z wyższej półki, niestety cenowo też są z wyższej półki :) Kupuję je tylko do kolorowego kombajnu HP gdzie muszę mieć pewność że nic nie nawali. Nie to, żeby inne zamienniki masowo padały, ale akurat do tego konkretnego urządzenia (HP Color LaserJet MFP M476dw) tańsze zamienniki są tragiczne, tylko BP daje radę.

Jeśli zdarzy się wadliwa kaseta- 1x tak było- to przyjechał serwisant następnego dnia i wymienił na nową.

Właśnie dlatego preferuję firmę tonerową z okolicy, żeby ew. wadliwego tonera nie odsyłać na swój koszt, tylko przyjeżdża dostawca i zabiera :)
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Tonery do drukarki - oryginalne czy używane?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 21, 2017, 14:47:22 pm »
Ta firma to akurat moim zdaniem zamiennik z wyższej półki, niestety cenowo też są z wyższej półki(...)

Masz rację i dokładnie to napisałem - jest to zamiennik. Mi tam szkoda drukarek za ok 1000zł więc wolę innych nie stosować. Tym bardziej że HP402 w ubiegłym roku to zupełna nowość była więc z zamienników miałem tylko 1 lub dwie firmy których nie znałem do wyboru, więc kupowałem korporacyjne. Dopiero jak BlackPoint zrobił to się zdecydowałem.

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Tonery do drukarki - oryginalne czy używane?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 17, 2022, 18:38:43 pm »
Hmm, odgrzebywanie tematu z przed ponad 5 lat, by podać link do firmy....

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 75
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]