collapse

Reklama


Autor Wątek: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania  (Przeczytany 2004 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« dnia: Grudnia 12, 2022, 12:20:00 pm »
Jak rozliczać zabiegi z reh domowej, tak przeglądając zarządzenie to rozumiem że w większości produkty statystyczne są te same jak prądy tens, jonoforeza etc. tylko jak z produktami rozliczeniowymi czy rozlicza się na podstawie ile poświęcono czasu na zabiegi np. miał ustalone 5 zabiegów dziennie dajmy np. 28,29,30,31,32 sumarycznie trwało to powiedzmy 1:45h to wyznaczam wtedy rozliczeniowe 93,94,94,95 bez rozliczeniowego 88. Jeszcze jedno, co w przypadku gdybym dał wtedy produkt rozliczeniowy 5x 88 mimo że to jest to w warunkach domowych, czy jedyna różnica to finansowa że się jest stratnym o parę złotych?

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 12, 2022, 14:45:37 pm »
w domowych : statystyczne podobne jak w ambu, a finansowe tylko trzy rodzaje - pierwsze 30 min, drugie 30 min i 15 min. 30 min jako jeden statystyczny może być tylko 73 czyli indywidualna praca z pacjentem, nastepne 30 min powinno być z dwóch statystycznych np kineza x 2 lub kineza i pionizacja. Kombinacje sa rózne. Tylko z tym czasem nalezy uważać żeby fizjoterapeuta nie pracował wiecej jak 7:35 na dobę :) I pod tym samym adresem czyli raczej to o DPS-ach tylko jeden pacjent pierwsze 30 minut. Napisali to jako w propozycjach nowego rozporządzenia a z tym adresem to już działa obecnie - jest w rozporządzeniu teraz obowiazującym.

Offline KamBo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
  • MOW NFZ
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 12, 2022, 17:10:01 pm »
Tylko z tym czasem nalezy uważać żeby fizjoterapeuta nie pracował wiecej jak 7:35 na dobę :)

Rozumiem, że piszesz tylko o tych zatrudnionych na umowę o pracę? Bo w przypadku kontraktowych nie ma chyba żadnych ograniczeń (proszę mnie poprawić jeśli tak nie jest).

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 12, 2022, 18:39:57 pm »
w domowych : statystyczne podobne jak w ambu, a finansowe tylko trzy rodzaje - pierwsze 30 min, drugie 30 min i 15 min. 30 min jako jeden statystyczny może być tylko 73 czyli indywidualna praca z pacjentem, nastepne 30 min powinno być z dwóch statystycznych np kineza x 2 lub kineza i pionizacja. Kombinacje sa rózne. Tylko z tym czasem nalezy uważać żeby fizjoterapeuta nie pracował wiecej jak 7:35 na dobę :) I pod tym samym adresem czyli raczej to o DPS-ach tylko jeden pacjent pierwsze 30 minut. Napisali to jako w propozycjach nowego rozporządzenia a z tym adresem to już działa obecnie - jest w rozporządzeniu teraz obowiazującym.

jutro spróbuje tylko muszę wypytać rehabilitantów czy cos z nim robili ogólnie :P

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 09, 2023, 14:16:00 pm »
Witam,
mam pytanie odnośnie samego skierowania na zabiegi domowe.
Czy wykorzystując limit zabiegów (80 dni) w roku kalendarzowym, to mogę z nowym rokiem znów wykonać kolejne 80 dni na tym samym starym skierowaniu?
Np. skierowanie wystawione w 2022 roku, wykorzystano w tym roku 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym. Mam rok 2023 i na podstawie tego samego skierowania mogę znów rejestrować kolejne zabiegi do 80 dni zabiegowych, itd. (powtarzalność co roku z jednego skierowania)?
Czy po prostu wykorzystano limit 80 dni i należy wystawić nowe skierowanie na zabiegi domowe dla kolejnego roku kalendarzowego (już nie biorę pod uwagę przedłużenia zabiegów w uzasadnionych przypadkach w roku kalendarzowym).

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2023, 23:01:03 pm »
Podpinam się pod pytanie,
oprócz tego chcę zapytać ile wizyt fizjoterapeutycznych powinno się
przeprowadzić, te 80 dni będą realizowane w pakietach co 10 co jakiś czas.
Gdzie to mogę wyczytać?


Offline pieszyce

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Pomógł? 0
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 24, 2023, 11:20:15 am »
Orientuje się ktoś czy za rehabilitacje domową  np 3 pacjentów z orzeczenie ze stopniem znacznym znajdujących się pod jednym adresem (DPS, Dom Opieki itp) NFZ płaci mniej? Gdzieś coś takiego kiedyś czytałem, że inaczej się ich rozlicza ale nie mogę znaleźć. Być może było to w jakim projekcie zarządzenia??

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 26, 2023, 15:41:19 pm »

ja rozliczam wg zarządzenia 175/2022DSOZ prezesa nfz z dn.29 grudnia 2022 - status obowiązujący,
3) w § 18:
b) pkt 11 otrzymuje brzmienie:     
11) w przypadku    realizacji    świadczeń    w warunkach    domowych    dla    więcej   niż    jednego świadczeniobiorcy  w tym  samym  dniu  i w  tym  samym  miejscu,  w szczególności  w domu  pomocy społecznej,   dla   pierwszego   świadczeniobiorcy   sprawozdawany   jest   produkt   rozliczeniowy "Fizjoterapia   realizowana   w warunkach   domowych   pierwsze   30 minut",   a dla   pozostałych świadczeniobiorców   lub   dla   kolejnych  świadczeń   u pierwszego  świadczeniobiorcy   -   produkt "Fizjoterapia realizowana w warunkach domowych kolejne 30 minut" lub "Fizjoterapia realizowana w warunkach domowych kolejne 15 minut.
czyli pierwszy pacjent, pierwsze 30 min, kolejne 30 min  i np kolejne 30 min lub 15min - pierwsze 30 min tego samego dnia pod tym samym adresem tylko raz
a następni pacjenci, drugi... dziesiąty tylko kolejne 30 min lub 15 min

ale czy tak ma być w praktyce czy w teorii to juz samemu trzeba ocenić.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2023, 15:42:53 pm wysłana przez fizjo »

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 26, 2023, 22:32:16 pm »
W nawiązaniu do zmian od kwietnia-harmonogramy osobno w gab.fizjot.ambu oraz w war. domowych,
gdzie w SZOI wpisać osobne godziny ,
nie ma takiego punktu umowy jak świadczenie dla niepełnosprawnych w warunkach domowych,
czy ja czegoś nie widzę?
Kto sobie z tym poradził?

pozdrawiam, egol

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 26, 2023, 22:58:48 pm »
Pamiętaj, że fizjoterapia ma harmonogram na procedurę, a nie miejsce wykonania.
Dla niepełnosprawnych domowych nie potrzebujesz osobnego punktu umowy tak samo jak nie masz osobnego dla niepełnosprawnych w miejscu wykonania. Oni są po prostu poza kolejnością w harmonogramach wg wykonywanych procedur (miejsce wykonania czy dom).
Jeśli nic się nie zmieni, to będzie to wprowadzane na poziomie harmonogramu pracownika, jak w POZ. Upraszczając, dla pracownika każdy dzień tak samo - poradnia pracuje 8-18, w ramach tego PRAC1 8-15 w miejscu wykonania, 15-18 wiz. domowe, a PRAC2 8-15 wiz. domowe, 15-18 w miejscu wykonania. Przedziały godzinowe pracowników przyjąłem bez patrzenia na wagę dom/poradnia.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 27, 2023, 17:32:13 pm »
Fizjoterapia ma harmonogram na procedurę ??? ale jaka fizjoterapia ?? bo ambulatoryjna ma harmonogram do miejsca, czyli pod konkretnym adresem konkretny personel z ustalonym harmonogramem. Fizjo ambulatoryjna może być wykonywana pod adresem lub domowe i nie ma tam rozgraniczenia domowe czy w adresie.
Jest też fizjoterapia która dotyczy tylko domowych ale to był inny konkurs niż fizjoterapia ambulatoryjna. A to czy pacjent jest ZSN czy nie, nie ma nic wspólnego z harmonogramem.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rehabilitacja w warunkach domowych pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 06, 2023, 13:04:41 pm »
Jeden z Was pisze o harmonogramach personelu w portalu a drugi o harmonogramach przyjęć ("kolejkach oczekujących")..

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 162
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]