collapse

Reklama


Autor Wątek: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)  (Przeczytany 15997 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 11, 2022, 18:44:44 pm »
Ja to samo mam, a najlepsze było to jak po latach się ktoś skapnął że do zabiegów podpinała się do zabiegów procedura 89.00, w sumie czemu nie, w czasie zabiegu udzielić porady :D

89.00 to porada lekarska więc nie bardzo..

Chciałem wam tu wrzucić screeny jak wpisałem (w Rozliczenia->Świadczenia) dwóch pacjentów za 1.02 na próbę ale coś import załączników nie działa :-/
Pierwszy pacjent wpisane statystyczne 19,76,70,36,36 (+procedurki ICD9 sparowane w BUM) i do tego rozliczeniowe 88,88,88,85,89.
Drugi pacjent wpisane statystyczne 33,43,16,35,35 (+ICD9) + rozliczeniowe 4x88 (jeden produkt z krotnością 4) i 85.

Oba przypadki przeszły prawidłowo walidację i weryfikację w NFZ!

Jako, że wpisywane to było "po staremu" w Rozliczenia->Świadczenia to całość cyklu obejmuje jeden zestaw świadczeń.

Próbowałem dzisiaj z fizjoterapeutami moduł Rehabilitacja, ale jak dla nich to jest póki co dramat, bo zupełnie inaczej trzeba podejść do sprawozdawczości.
Dla mnie od strony rozliczeniowej też jest meksyk bo moduł Rehabilitacja tworzy tyle zestawów świadczeń ile jest produktów..
a skoro każdy produkt w tym nowy rozliczeniowy ma osobny zestaw to pewnie i w nich muszą być ICD9 tak jak piszecie.

Podpowie mi ktoś jak w tym je#$m module Reh wybierać typ harmonogramu przyjęć na który rejestrujemy dany zabieg?
Bo póki co dla produktów z poprzednich dni wpieprza mi się sam "na bieżąco" a dla dat z przyszłości "kontynuacja leczenia".
I każda jedna pozycja osobno w AP-KOLCE.. jprd.. to już się nie dziwię, że Kolce co chwilę zdychają.. ale to akurat wymysł NFZ :-/

Pozdrawiam

To do fizykalnych nie trzeba ICD-9 podpinać?
U mnie (15R) błąd importu. Brak kodu procedury ICD-9.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2022, 18:57:56 pm wysłana przez Marcinek »

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 11, 2022, 23:01:42 pm »
Trzeba, to wszystko do d...

Offline Madzia82

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 13, 2022, 18:00:11 pm »
U mnie to samo... 2/3 zabiegów z jednego dnia wyrzuciło w stat jako błąd braku kodu ICD 9. W produktach statystycznych jest kod... W rozliczeniowym za cholerę nie da wpisać paru ICD 9 ze statystycznego. Komun przeszkadzało wcześniejsze rozliczenie? Pracuję na Somedzie i od 1 lutego o niczym nie myślę jak o poprawianiu po nocach wszystkiego na koniec miesiąca. Jeżeli ktoś ma ten sam problem z błędem lub wie o co chodzi proszę o pomoc.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 13, 2022, 18:58:35 pm »
A co Ci blokuje wpisanie kilku ICD9 do rozliczeniowego?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Madzia82

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 14, 2022, 06:12:04 am »
A co Ci blokuje wpisanie kilku ICD9 do rozliczeniowego?

Funkcję KS Somed? Na sztywno da się jedną pozycję. Jak znacie inny sposób żeby móc skupić się na pacjencie a nie na klepaniu w kompie to pomóżcie.

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 14, 2022, 19:14:30 pm »
Ja działam na PPS-ie i tu nie da się przypisać na sztywno ICD-9 do produktów rozliczeniowych. Tzn. da się, ale tylko jeden, a zabieg fizykalny ma ich ze 20-ścia.

Offline Szpital

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 5
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 14, 2022, 20:40:16 pm »
Rozliczenie w mMedica:

84 + 73 + 93.3808
85 krotność 4 + 69 krotność 4 + 93.1911, 93.1909, 93.1202, 93.1812

bez błędów.

Czyli nie powielasz 85 cztery razy? Jedynie raz wprowadzasz i zmieniasz krotność na 4? Dobrze zrozumialam?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 14, 2022, 21:00:29 pm »
A co Ci blokuje wpisanie kilku ICD9 do rozliczeniowego?
Funkcję KS Somed? Na sztywno da się jedną pozycję. Jak znacie inny sposób żeby móc skupić się na pacjencie a nie na klepaniu w kompie to pomóżcie.
W którym miejscu - daj screena.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline basiulek21

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 1
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 15, 2022, 07:09:48 am »
Hej. Jakby ktoś wrzucił screen jak i co wpisuje. Przeczytałam całość i każdy robi inaczej.
Rozliczalam kspps w module rehabilitacja,było miło i szybko. Teraz nie wiem gdzie te dodatkowe procedury dopisać poprawnie.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 15, 2022, 10:05:54 am »
Hej. Jakby ktoś wrzucił screen jak i co wpisuje. Przeczytałam całość i każdy robi inaczej.
Rozliczalam kspps w module rehabilitacja,było miło i szybko. Teraz nie wiem gdzie te dodatkowe procedury dopisać poprawnie.

Czy w module Rehabilitacja da się grupować produkty (szablony?), tak aby tworzyły w rozliczeniu jeden zestaw świadczeń?
Jeżeli tak to nie ma problemu.
W skrócie chodzi o to, że każdy zestaw świadczeń musi mieć procedurę ICD9.
Jeżeli "ręcznie" w Rehabilitacji zaznaczamy każdy zabieg osobno to ten moduł generuje osobny zestaw świadczeń
dla każdego produktu = produkty statystyczne mają ICD9 (spięte z BUM), a nowe produkty rozliczeniowe nie mają bo im się nie da z automatu nic spiąć.
Jeżeli dałoby się zrobić grupy, że wybierając np laser (prod stat 43+ ICD9 93.3939) mamy również zabiegi fizykalne (88) i to stworzyło jeden zestaw to przejdzie on poprawnie.
Nie znam niestety działania tego modułu i nie wiem jak/czy to możliwe.

Pozdrawiam

Offline Rilup

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 15, 2022, 10:08:29 am »
Rozliczenie w mMedica:

84 + 73 + 93.3808
85 krotność 4 + 69 krotność 4 + 93.1911, 93.1909, 93.1202, 93.1812

bez błędów.

Czyli nie powielasz 85 cztery razy? Jedynie raz wprowadzasz i zmieniasz krotność na 4? Dobrze zrozumialam?

Tak dokładnie, 69 także wpisuję raz z krotnością 4. Dzięki temu jest trochę szybciej.
Wpisuję póki co poza modułem Rehabilitacja, ale będziemy go wdrażać jeśli nie narobi komplikacji...
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2022, 10:10:25 am wysłana przez Rilup »

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 15, 2022, 11:52:55 am »
@PiotrSz tak, da się tworzyć szablony, również da się w BUM przypiąć ICD-9 zarówno do statyst jak i rozliczeniowych.
Jak to jest z tworzeniem zestawów świadczeń? Wg mnie to mało istotne, chyba zawsze tworzy osobne zestawy.
Możesz wskazać dlaczego to jest istotne?
egol

Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 15, 2022, 12:48:49 pm »
Czy procedura ICD9 musi byc zgodna w statycznym i rozliczeniowym przy jednym pacjencie?  Icd9 ustawiłam sobie takie ogólne przy produktach rozliczeniowych, abym nie musiała ich poprawiać, ale czy one mogą być wykazane, np. 4razy? Dajmy na to zabieg fizykalny (rozl) z procedurą: 93.3999?Prosze o odp

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 15, 2022, 13:20:13 pm »
@PiotrSz tak, da się tworzyć szablony, również da się w BUM przypiąć ICD-9 zarówno do statyst jak i rozliczeniowych.
Jak to jest z tworzeniem zestawów świadczeń? Wg mnie to mało istotne, chyba zawsze tworzy osobne zestawy.
Możesz wskazać dlaczego to jest istotne?

W przypadku prowadzenia rozliczeń fizjoterapii w module Rozliczenia, prowadzimy je w taki sposób,
że pod jednym zestawem świadczeń mam wprowadzony cały cykl ze wszystkimi produktami.
Z tego co testowałem Rehabilitację to ona tworzy osobny zestaw świadczeń dla każdego produktu.
Oba sposoby są dozwolone przez NFZ.
Ale..
W przypadku osobnych zestawów dla każdego produktu, musi być w tym zestawie też odpowiednie ICD9.
Do nowych produktów rozliczeniowych nie da się jednoznacznie przypisać ICD0 w BUMie bo dany prod rozliczeniowy
może wynikać z różnych statystycznych, a każdy z nich ma inną procedurę.
Jeżeli robimy w Rozliczeniach i jest jeden zestaw to w danym dniu mamy zarówno produkty statystyczne ze swoim ICD9 z BUM
jak i rozliczeniowe dla których wymóg ICD9 jest spełniony przez to przypisane do statystycznego.
W przypadku jeden zestaw - jeden produkt to w zestawach z prod statystycznymi masz ICD9 z BUMa,
a w zestawach z prod rozliczeniowymi nie masz ICD9 (chyba że ręcznie dopiszesz).

Dlatego pytam czy w Rehabilitacji da się coś zrobić (pakiet? szablon?), żeby kilka produktów tworzyło jeden zestaw świadczeń.

Pozdrawiam

Offline Szpital

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 5
Odp: Skorzysta pacjent i fizjoterapeuta ;)
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 15, 2022, 16:57:22 pm »
Rozliczenie w mMedica:

84 + 73 + 93.3808
85 krotność 4 + 69 krotność 4 + 93.1911, 93.1909, 93.1202, 93.1812

bez błędów.

Czyli nie powielasz 85 cztery razy? Jedynie raz wprowadzasz i zmieniasz krotność na 4? Dobrze zrozumialam?

Tak dokładnie, 69 także wpisuję raz z krotnością 4. Dzięki temu jest trochę szybciej.
Wpisuję póki co poza modułem Rehabilitacja, ale będziemy go wdrażać jeśli nie narobi komplikacji...

Jak wprowadziłam krotność przy np. 84 tj. 01.02.2022-14.02.2022 (krotność 10) - świadczenie wróciło z błędem: BŁĘDNIE PODANA DATA, jak powielam 10 razy z krotnością 1 -  wraca poprawnie zatwierdzony.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 120
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]