collapse

Reklama


Autor Wątek: Reh ogólna procedury  (Przeczytany 2873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Reh ogólna procedury
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 21, 2023, 18:20:17 pm »
Niektóre błędy walidacji powodowały, że odrzucany był cały raport SWIAD niezależnie od poprawności pozostałych świadczeń w raporcie.
Jaki komunikat błędu masz na myśli?
Ja błędy typu "do rozliczenia wskazano niewłaściwą grupę jgp" albo   "do rozliczenia wskazano niewłaściwą grupę jgp: nie spełniony warunek dodatkowy na procedurę"  albo  "do rozliczenia wskazano niewłaściwą grupę jgp: niewłaściwe rozpoznanie" miałem zawsze w ramach tego drugiego, późniejszego sprawdzenia. I one odnosiły się do jednego produktu, co pozwalało rozliczyć ewentulany drugi produkt o ile taki był wykazany w danym zestawie.

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: Reh ogólna procedury
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 21, 2023, 23:22:53 pm »
Nie wiem jak na SZOI, ale na portalu jest
1. parsowanie przesłanego pliku - jak będzie błąd odrzuci cały plik, czyli wszystkie świadczenia
2. walidacja świadczeń - i tu odrzucało np. błędy jgp
3. weryfikacja świadczeń - błędy widoczne na portalu w przeglądzie weryfikacji
z dniem 1 marca 2023 r. ulegnie modyfikacji proces weryfikacyjny świadczeń rozliczanych gruperami JGP. Grupery JGP (SZP, AOS, REH) będą wywoływane na poziomie weryfikacji, a nie jak dotychczas na poziomie walidacji.
Ja ten komunikat rozumiem jako przeniesienie między pkt.2 a 3, czyli zamiast wrócić po eksporcie z błędem walidacji trafią do weryfikacji. Co jest o tyle lepsze, że jak ktoś nie pilnował błędów walidacji, to przy analizach te świadczenia nie były brane pod uwagę przez NFZ, bo ich nie miał w swoich systemach i czasem było zdziwienie jak już zablokowali dodawanie nowych pozycji...

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Reh ogólna procedury
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 22, 2023, 08:26:36 am »
Co do samych weryfikacji to wolałbym by większość błędów była już na poziomie zamykania świadczenia/księgi czy to z powodu np. luk w skierowaniu bo brakuje np. 8 czy 7 kodu albo np. w księdze odmów i porad zrobić tak że dana osoba nie zamknie księgi póki nie wprowadzi procedur jak i świadczeń czy też sprawdzi czy wszystko jest dopięte, ewusie itp. i żeby blokowało zamykanie póki tego nie wypełni. Może i trochę zbyt surowe podejście ale mam pewne osoby które by pewnie nauczyło co mają uzupełniać.

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: Reh ogólna procedury
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 22, 2023, 15:13:19 pm »
W mMedice można niektóre takie sprawy odgarnąć walidacjami definiowanymi. Np. podczas autoryzacji weryfikuje ustalone warunki i w razie problemów albo tylko wyskakuje informacja - walidacja miękka, która pozwala przejść dalej, albo informacje bez przycisku "kontynuuj" - walidacja twarda, która dopóki się nie poprawi nie pozwoli autoryzować...
Podejrzewam, że inne programy również mają podobną funkcjonalność.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Reh ogólna procedury
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 23, 2023, 07:29:58 am »
W medisie i somedzie chyba to jest no ale uprawnień do konfigurowania tego nie mam.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Reh ogólna procedury
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 23, 2023, 08:22:29 am »
Somed ma, Medis - nie jestem pewny, ale chyba nie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]