collapse

Reklama


Autor Wątek: E-skierowania w fizjoterapii  (Przeczytany 6645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
E-skierowania w fizjoterapii
« dnia: Grudnia 29, 2021, 20:35:36 pm »
Witam
Czy na zabiegi również są/będą e-skierowania a jeżeli tak to jak wyglądają i działają i kiedy będą w KS-PPS?
Pozdrawiam

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 31, 2021, 13:30:44 pm »
Są już dość długo, pierwsze zrealizowaliśmy jakoś latem i statystyczny przeszedł bez problemu. Używamy KS-PPS + moduł umożliwiający zasysanie e-skierowań z poza EDM. (współpraca z PUE czy jakoś tak).

Offline PiotrekB

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 01, 2022, 13:13:18 pm »
No i to jest dla mnie jasne ale to są skierowania na wizytę fizjoterapeutyczną.
Co ze skierowaniami na zabiegi wystawianymi przez lekarza rehabilitacji lub fizjoterapeutę na wizycie fizjo?
Jeżeli uważacie że to jedno i to samo to proszę o podpowiedź jak lekarz/fizjoterapeuta ma wystawić skierowanie na zabiegi w PPSie?
W module EDM dostępne jest jedynie stare papierowe!

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 03, 2022, 02:10:50 am »
W ramach jednostki powinny powstawać zlecenia nie wychodzące na zewnątrz (było to opisane chyba w oparciu o np. TK czy MR zlecanych do siebie przy wejściu nr1 eSkierowań) - nie mówię, że tak się u mnie dzieje, bo łatwiej wczytać do systemu eSkierowanie od siebie do siebie z mała adnotacją..... nie wiem czy jakiś system Kamsoft poprawnie to ogarnia (np. skier. wewn. czy zewn. w Somed ).
Mi też się wydawało, że zrobią w ZM w dziale eS.. jakiś nowy typ eSkierowania. Do tej pory, jak zrobisz eSkierowanie do specjalisty i wrzucisz poprawnie poradnię, a dalej w opisie wszystkie zabiegi, to nie masz problemu, P1 nie zablokuje i odbierzesz je poprawnie.
Jak chodzi o PPS - wiem, że jest on mocno oformatkowany i nie wiem czy powyższe zadziała.

Ogólnie w tym wszystkim jest za mało obostrzeń w ogólnych specyfikacjach formatu i przez to za dużo interpretacji dla dostawców oprogramowania. Chwilkę by zeszło, ale więcej przykładów mógłbym przytoczyć. P1 mało weryfikuje (niby fajnie), ale pozwala to na kilka interpretacji. Myślę, że sam CeZ zrobił to dlatego, że z jednej strony trzeba pchać wózek do przodu, a z drugiej jak wrzucą obostrzenia w ciemno, to żadna strona tego nie ogarnie. Czy to oni, czy dostawcy oprogramowania (przykład bezsensu, ale ładnie wygląda wizualnie - dawkowanie w recepcie musi być jak chodzi o wielkość znaków w formacie XyZ ,nie może być XYZ chyba, że wpiszesz więcej znaków niż 3).

Z mojej perspektywy na to co napisałeś, jak skierowanie do spec. powinno rozwiązać wszystko, tylko zabiegi musisz pisać w opisie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 03, 2022, 12:40:59 pm »
Z mojej perspektywy na to co napisałeś, jak skierowanie do spec. powinno rozwiązać wszystko, tylko zabiegi musisz pisać w opisie.

Dzięki za odpowiedź - czyli nic nie przegapiłem, a CZIOZ zapomniał o fizjo, że jest inne niż reszta :-/

Skierowanie do poradni specjalistycznej nie jest jak dla mnie skierowaniem ani na wizytę fizjo ani na zabiegi.. no ale skoro nie ma innego a na tym przechodzi to tak będziemy robić chyba :-/
Z podobnych przykładów idiotyzmów - skierowanie do ośrodka rehabilitacji dziennej.. lekarz wystawia skierowanie do poradni czy do szpitala? Bo żadne logicznie nie pasuje ale oba przechodzą jeżeli jest poprawnie kod 2300 podany :-/

Jak ja nie lubię takiego burdelu!

A podpowiedz mi jeszcze, czym fizjoterapeuta na wizycie fizjo podpisuje wizytę i wystawiane skierowania?
Nie ma przecież certyfikatu z ZUS..

Pozdrawiam

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 03, 2022, 14:05:52 pm »
Z mojej perspektywy na to co napisałeś, jak skierowanie do spec. powinno rozwiązać wszystko, tylko zabiegi musisz pisać w opisie.

Jak ja nie lubię takiego burdelu!

A podpowiedz mi jeszcze, czym fizjoterapeuta na wizycie fizjo podpisuje wizytę i wystawiane skierowania?
Nie ma przecież certyfikatu z ZUS..

Pozdrawiam

Wystaw mu taki certyfikat zusowski w gabinet.gov.pl i może podpisywać. podobnie laboranci.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 03, 2022, 14:56:11 pm »
A podpowiedz mi jeszcze, czym fizjoterapeuta na wizycie fizjo podpisuje wizytę i wystawiane skierowania?
Nie ma przecież certyfikatu z ZUS..

Wystaw mu taki certyfikat zusowski w gabinet.gov.pl i może podpisywać. podobnie laboranci.

Ooo! Czyli da się zrobić z ZUS? Dzięki!

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 03, 2022, 15:55:30 pm »
Potwierdzam - certyfikat ZUS przez gabinet.gov.pl.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 04, 2022, 22:16:00 pm »
Dobra Panowie, to podpowiedzcie mi jeszcze jak skonfigurować PPSa żeby fizjoterapeuta mógł wystawiać eskierowania..
Konfiguracja EDM i połączenia z P1 jest poprawna bo lekarze wystawiają e-recepty, e-skierowania i inne i odbierać z P1 też można bez problemu.
Natomiast próba wysłania skierowania przez fizjoterapeutę kończy się błędem
Zadeklarowany w kontekście wywołania identyfikator pracownika medycznego musi być zgodny z zadeklarowaną rolą biznesową.

Certyfikat ZUS zrobiony w gabinet.gov.pl i zaimportowany to PPSa, personel w gabinet.gov.pl ustawiony jako fizjoterapeuta i przypisany do jednostki i komórki organizacyjnej.
W PPSie w personelu jest również wpisany jako fizjoterapeuta z PESELem i nr prawa wykonywania zawodu.

Wg dokumentacji integracyjnej dopuszczalne user_role to
Zakres ról dopuszczonych do obsługi Zdarzeń Medycznych w Systemie P1:
    ? LEK ? lekarz
        ? FEL ? felczer
        ? LEKD ? lekarz dentysta
        ? PIEL ? pielęgniarka / pielęgniarz
        ? POL - położna / położny
        ? FARM - farmaceuta
        ? RAT - ratownik medyczny
        ? PROF - profesjonalista medyczny
        ? PADM ? pracownik administracyjny

nie ma fizjoterapeuty..

Pozdrawiam


Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 04, 2022, 23:28:47 pm »

W PPSie w personelu jest również wpisany jako fizjoterapeuta z PESELem i nr prawa wykonywania zawodu.
Skasuj pesel. Zostaw samo prawo wykonywana zawodu. Sprawdź.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2022, 15:48:06 pm »
A na co i do kogo te eSkierowania fizjoterapeuta ma wystawiać?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 05, 2022, 19:28:40 pm »
A na co i do kogo te eSkierowania fizjoterapeuta ma wystawiać?

Na zabiegi?

Ty chyba też to tak opisywałeś na początku?

O ile się nie mylę to do tej pory to było tak, że lekarz poz lub inny spec wystawiał skierowanie na fizjoterapię (bez lub z zabiegami).
Na wizycie fizjoterapeutycznej mgr fizjoterapii wystawiał skierowanie na konkretne zabiegi do wykonania w dziale (tak jak dawniej lekarz)
Ew jeżeli pierwsze skierowanie było z poradni rehabilitacyjnej to już mogło mieć zabiegi i mgr na wizycie fizjo mógł je tak zostawić.

To jak ma to wyglądać teraz?

E-skierowanie które da się wystawić to do poradni specjalistycznej jest "ubogie" i można tylko adnotację na nim zrobić o zlecanych zabiegach. Jeżeli nie jest wymagane to nie będziemy go robić ale co wtedy podpiąć pod cykl zabiegów? To samo skierowanie od lek co na wizytę?
Natomiast chyba dalej fizjoterapeuta będzie wystawiał wewnętrznie te skierowania na zabiegi wg starego wzoru w PPSie bo na tych kartkach sobie później organizują pracę w dziale. Patrzyli jak to można usprawnić przy pomocy PPSa ale nie znaleźli nic co by im to zastąpiło.

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 06, 2022, 21:08:44 pm »
Może trochę niedokładnie napisałem, ale u mnie wygląda to tak.
Lekarz do 1310 pisze eSkierowanie - w uwagach pisze cokolwiek tam chce. Rejestracja przyjmuje to eSkierowanie i planuje termin wizyty fizjo. Na wizycie fizjoterapeuta w somedowym module Gabinet ogarnia pacjenta - pisze dokumentację,  rozlicza NFZtową wizytę fizj., ma certyfikat, żeby podpisach HZiCH na koniec. Użycie gabinetu do tego wygląda nawet ok, ale wracając....
W ramach tej dokumentacji mam stworzony formularz zlecenia na zabiegi fizj., czy też drugi - modyfikacji zabiegów fizj. W tym miejscu fizjoterapeuta pisze to zlecenie i nie jest to eSkierowanie.
W poprzednim poście odniosłem się na przykładzie MR czy TK do tego, że skierowania w ramach podmiotu nie muszą, nawet nie powinny być e.. Fizjoterapeuta na pewno wystawia zlecenie do swojej jednostki dlatego w ten sposób temat został ogarnięty.
Czy lekarz powinien pisać zlecenia jak wie, że pacjent ma iść do tej samej jednostki? Niby tak, ale jak znowu ma on robić raz tak a raz inaczej, to podeszliśmy tutaj w ten sposób, że lekarz na 100% nie wie, gdzie pacjent pójdzie, nawet jak będzie sugerował to czy tamto. Na tej podstawie wszystko od lekarza leci jako eSkierowanie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: E-skierowania w fizjoterapii
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 06, 2022, 23:22:11 pm »
Czy lekarz powinien pisać zlecenia jak wie, że pacjent ma iść do tej samej jednostki? Niby tak, ale jak znowu ma on robić raz tak a raz inaczej, to podeszliśmy tutaj w ten sposób, że lekarz na 100% nie wie, gdzie pacjent pójdzie, nawet jak będzie sugerował to czy tamto. Na tej podstawie wszystko od lekarza leci jako eSkierowanie.

A co jeżeli to lekarz rehabilitacji (lub inny uprawniony) i chce od razu wystawić skierowanie na zabiegi (niekoniecznie do swojej jednostki)?
Robi e-skierowanie które trafia na wizytę a na nim w komencie zabiegi? I fizjoterapeuta to przepisuje na to pseudo skierowanie?

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 99
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]