collapse

Reklama


Autor Wątek: EDM w Stomatologii  (Przeczytany 11527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mrtzuk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 03, 2021, 21:51:48 pm »
marcin3112 - dziękuję bardzo za odpowiedź, faktycznie używałam nie tych certyfikatów. Jak zaimportowałam certyfikat zus to się pojawił we wspomnianym oknie.

Niestety, ciągle coś jest nie tak z moim programem, bo po kliknięciu opcji podpisz otrzymuję błąd systemowy:

validation error for column NINS_EHS, value "*** null ***"
The insert failed because a column definition includes validation constraints
Error Code: 27

Aczkolwiek widzę, że jest już na to oddzielny wątek, tak więc jeszcze raz dziękuję za pomoc z certyfikatem. 
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2021, 21:53:49 pm wysłana przez mrtzuk »

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 04, 2021, 08:18:17 am »
Po próbie wysłania e-skierowania przez KS-Stomatolog wyskakuje taki komunikat jak na załączonym obrazku. (EDM obsłużonych i podpisanych wizyt z ZSIRep tez nie rejestrują się chyba w P1 bo z komunikatu ZSIRep dokumenty są w chmurze kamsoftowej ale ilość ZM zarejestrowanych w P1 - 0 (obrazek-2)
Co z tym zrobić?

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 04, 2021, 09:17:32 am »
Które opcje po lewo mam zaznaczyć w module Admin w oknie inauguracji ustawień do integracji z systemem e-Zdrowie P1 ?
Rozumiem że aby to wszystko szło do EDM Suite a potem do P1 to tu w module Admin w A9 e-Zdrowie muszę połączyć Ppsa że suitem przez Zdarzenia medyczne (EDMSuite) ?

Dawno temu robiłem certyfikaty do e recept więc pewnie wtedy w rpwdl był podany identyfikator OID teraz jak się zaloguje do rpwdl to go dostanę / znajdę tam?

Czyli konfiguruje tylko komunikację z e zdrowiem w module Admin potem w Stomatologu konfiguracja EDM wskazuje certyfikaty i teoretycznie wystarczy? A jak macie skonfigurowaną wizytę w Stomatologu na co zwrócić uwagę podczas konfiguracji wizyty?

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 05, 2021, 09:52:27 am »
do podpisania dokumentacji służy certyfikat zus lekarza lub podpis kwalifikowany.
A gdzie się go wskazuje ten certyfikat zus, w którym oknie go zaimportować do ppsa?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 05, 2021, 10:15:28 am »
Spróbuj normalnie zaimportować w windowsie.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 05, 2021, 11:07:13 am »
Ok wychodzi na to że jeśli dobrze zrozumiałem w rozmowie z Kamsoftem to w konfiguracji EDM / podpisy i certyfikaty (tam gdzie PPS proponuje utworzenie certyfikatu głównego i operatora) nie trzeba tworzyć żadnego certyfikatu z pomocą PPS a można zaimportowac te z ZUS u

Offline bipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 07, 2021, 10:02:58 am »
marcin3112 - dziękuję bardzo za odpowiedź, faktycznie używałam nie tych certyfikatów. Jak zaimportowałam certyfikat zus to się pojawił we wspomnianym oknie.

Niestety, ciągle coś jest nie tak z moim programem, bo po kliknięciu opcji podpisz otrzymuję błąd systemowy:

validation error for column NINS_EHS, value "*** null ***"
The insert failed because a column definition includes validation constraints
Error Code: 27

Aczkolwiek widzę, że jest już na to oddzielny wątek, tak więc jeszcze raz dziękuję za pomoc z certyfikatem.

Chyba ten sam błąd miałem. Zgłosiłem do kamsoftu, przysłali mi plik do naprawy.

Możesz spróbować. Na wszelki wypadek skopiuj wcześniej gdzieś bazę.

"Załącznik z maila proszę zapisać na dysku, rozpakować i przekopiować do katalogu BAZA, tam gdzie został zainstalowany program, następnie uruchomić plik * bat.

Program musi być wyłączony"


Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 07, 2021, 20:43:34 pm »
wczoraj udało mi się w końcu skonfigurować EDM i z obsługą wysyłki do P1 ( powysyłałem wszystkie usługi od 1 lipca i wszystko było OK) .
Dziś obsłużyłem wszystkich pacjentów i sprawdzam status ZM w P1 a tam jak na załączonym obrazku (podpis elektroniczny jest nieprawidłowy lub stracił ważność) w więcej niż połowa pozycji.
KS-PPS weryfikuje podpisy wszystkie jako prawidłowe.
Musiałem te pozycje zatwierdzić ponownie i podpisać żeby były zarejestrowane jako ZM.(w jednym przypadku musiałem to powtórzyć 2 razy)
Czy u was też tak bywa?

Offline bipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 08, 2021, 10:36:54 am »
Nie mogę zakończyć inauguracji EDMSuite przez błąd ZSIRepa. Ktoś wie, o co chodzi? Certyfikaty są ważne.

Czy instalujecie Państwo wszystkie składniki ZSIRepa, czy tylko domyślnie zaproponowane przez program instalacyjny?

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 08, 2021, 11:07:59 am »
hasło do certyfikatu TLS w polu na brązowo
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline bipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 08, 2021, 11:21:53 am »
dzięki, sprawdziłem, hasło ok, kolor został po ustawieniu kursora.

Offline marmolada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 6
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 08, 2021, 12:06:16 pm »
wczoraj udało mi się w końcu skonfigurować EDM i z obsługą wysyłki do P1 ( powysyłałem wszystkie usługi od 1 lipca i wszystko było OK) .
To się wyrobiłeś :) bo ZM można obecnie wysyłać do 6 dni wstecz (tydzień, licząc z bieżącym dniem).

Odnośnie problemu z podpisami, wygląda na bug. Natomiast, jako pocieszenie(?) - brak podpisu nie dyskwalifikuje zdarzenia medycznego. Przynajmniej publicznie dostępna dokumentacja tak twierdzi:

Zasoby niepodpisane oraz objęte klauzulą poufności, bez względu na tryb dostępu udostępniane są wyłącznie użytkownikowi, występującemu w z zasobach jako ?Autor Zdarzenia Medycznego?. Autorem Zdarzenia Medycznego jest Pracownik Medyczny, którego identyfikator występuje w dowolnym zasobie składającym się na opis Zdarzenia Medycznego.

Czyli niepodpisane = poufne. Sprawdzałem i faktycznie nie da się odczytać niepodpisanych ZM "innym pracownikiem". Dlaczego tak to wymyślili i jakie ma to praktyczne znaczenie - nie wiem i chętnie się dowiem, jak ktoś wie :)

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 08, 2021, 15:47:27 pm »
Wystawiłem sobie eSkierowanie testowo, na IKP dotarło (bez powiadomienia SMS) ale tam gdzie jest wystawca w linijce którejś mam
Cytuj
; VIII-1800
REGON 07
na innym eskierowaniu wystawionym przez inną poradnie i lekarza POZ:
Cytuj
VII-001; VIII-0010
REGON 07
Czemu na moim niee mam tej VII?
na tym z POZ mam jeszcze jakiś "Kod res" a na "moim" nie mam :( Potrzebne to, gdzie to uzupełnić?
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2021, 16:00:01 pm wysłana przez artur »

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 08, 2021, 16:36:24 pm »
VII kod resortowy to nr identyfikujący komórkę organizacyjną może być 000 lub od 001 do 999
Może masz 000 (w karcie miejsca wykonywania usług) i ten numer wtedy się nie wyświetla bo jest tylko jedna komórka organizacyjna w podmiocie

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM w Stomatologii
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 08, 2021, 16:56:15 pm »
OK wygląda na to że mam 000

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]