collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczenie 1/12 w SZOI  (Przeczytany 4290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Rozliczenie 1/12 w SZOI
« dnia: Kwietnia 08, 2021, 08:30:10 am »
Dziś 2021-04-08 NFZ udostępnił w SZOI możliwość spłaty zaliczek 1/12 pobranych w 2020.
Pojawiła się funkcja: Raport o stanie spłaty ryczałtu 1/12
Od jakiegoś czasu jest również w Rozliczeniach/Żadania Rozliczenia/Spłata ryczałtu 1/12

Teraz pytania z cyklu czy ktoś wie:
1. Po wybraniu Żądania Rozliczenia/SPłata ryczałtu 1/12/Dodanie żądania spłaty ryczałtu 1/12 pojawia się pytanie o Rok. Czy jest tym, którym będziemy spłacać, czy chodzi o rok, w którym pobraliśmy zaliczki? U mnie dostępny tylko 2020. Generalnie 2020 mamy rozliczony na 0. Boję się że jak to ruszę wygeneruje mi szablony (niekoniecznie na plus) i będę musiał otworzyć finansowo 2020. Czy faktury wystawiane są w 2021?

2. Podobnie Okres sprawozdawczy. Czy chodzi o czas kiedy braliśmy zaliczki? Czy chodzi o okres którym chcemy spłacić zaliczki?

3. Czy ktokolwiek próbował spłacać zaliczki 1/12 nadwykonaniami, które powstały w 2021?


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 08, 2021, 08:49:53 am »
Ja zrobiłem kilka tych żądań. Śmiało możesz sobie kliknąć - pojawi się możliwość wpisania kwot jakie chce się spłacić i dopiero później można to przekazać do funduszu.
Generują się szablony do których nie wystawia się żadnych rachunków/faktur. Po prostu dołącza do wystawionych ryczałtowo rachunków/faktur świadczenia które nie zostały rozliczone.
Nie udało mi się niestety nigdzie zejść do zera ze spłatą bo zostało świadczenie które przewyższa kwotę możliwą do spłaty ;D

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 08, 2021, 09:12:00 am »
Ja zrobiłem kilka tych żądań. Śmiało możesz sobie kliknąć - pojawi się możliwość wpisania kwot jakie chce się spłacić i dopiero później można to przekazać do funduszu.
Generują się szablony do których nie wystawia się żadnych rachunków/faktur. Po prostu dołącza do wystawionych ryczałtowo rachunków/faktur świadczenia które nie zostały rozliczone.
Nie udało mi się niestety nigdzie zejść do zera ze spłatą bo zostało świadczenie które przewyższa kwotę możliwą do spłaty ;D

Witaj, ponoć te szablony to noty księgowe. Tak przynajmniej widzą je od strony nfz. Nie jestem pewien, czy nie powinno się jej wykonać i przesłać jak zwykłą fakturę/rachunek.

Pozdrawiam
Carlos

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 08, 2021, 09:24:54 am »
Odważnie spróbowałem :).

Zatem Rok to rok świadczeń, którymi chcemy spłacić.
Miesiąc wpisałem 12 aby objął cały rok ale tu chodzi chyba o miesiące, za które zostały pobrane zaliczki (do tej pory nie wiem).
Wygenerowała mi się propozycja rozliczenia (uff), z której wynika, że mogę rozliczyć 2 gr.

Przedyskutuję z pryncypałami czy warto próbować  rozliczać te 2gr. Niestety, gdyby miało to zmienić jakikolwiek stan księgowy z 2020 (nowe dokumenty, korekty do US itd), to na 100% podarujemy 2gr NFZ.
Choć w tym temacie piszecie, że są to ruchy wyłącznie kompensacyjne. Więc może i warto.

Bardzo proszę potwierdźcie, że księgowo nic się nie dzieje.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2021, 09:27:48 am wysłana przez zukes »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2021, 09:41:04 am »
Jak można wystawić do tego szablonu fakturę skoro taka faktura została ryczałtowo już wystawiona.

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7922.html

Cytuj
Komunikat będzie generowany tylko i wyłącznie dla procesów bilingowych PS po 15.02.2021 r. (w ramach spłaty). Dla tego typu billingów nie przekazuje się 
rachunków.

Ale zawsze możecie pobrać i spróbować wystawić fakturę do takiego szablonu.

Wygenerowała mi się propozycja rozliczenia (uff), z której wynika, że mogę rozliczyć 2 gr.

Nie możesz spłacić 2 gr bo nie ma takiego świadczenia.

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 08, 2021, 11:58:17 am »
Ja wystawiłem fakturę ale nie wysyłałem jej do NFZ. Chodziło mi o to żebym wiedział w programie, które świadczenia mam rozliczone, a które nie. Teraz mam więcej rozliczone w miesiącu marcu niż limit miesięczny. Dałem sobie inną numeracje faktury i tak sobie będzie tam wisiała. Co za tym idzie nie mam w programie szablonu bez faktury.

Edit: Jeszcze jedno ponieważ świadczenia z nadwykonań nie ułożyły się tak, żeby idealnie spłacić kwotę z planu spłaty (wpisałem pełną kwotę, która widniała na PS ale faktura opiewała na kwotę o 0,95 zł mniejszą) zrobiłem korektę do faktury z 2020 roku na kwotę 0,95 zł i plan spłaty mam teraz na 0 zł.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2021, 12:31:59 pm wysłana przez Moonstuff »

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11

Offline katmi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 09, 2021, 13:31:57 pm »
Czy da się jakoś wybrać rok 2021 w Dodanie żądania spłaty ryczałtu 1/12 bp u mnie tylko 2020,
a chcialabym splacic cos z biezacej umowy...

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 09, 2021, 14:21:34 pm »
Nie wiem jak u Was ale u nas dopiero wczoraj uruchomili naliczanie na PS w 2021 roku.
Poza tym mówią że trzeba wszystkie możliwe świadczenia z 2020 roku rozliczyć na PS najpierw.
Przed chwilą robiłem naliczanie na PS w 2020 roku na 10,50 zł bo tak sobie zażyczyli :)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 14, 2021, 10:54:10 am »
Paweł, czyli importuję tylko szablony wygenerowane z 1/12 za rok 2020 do programu i na tym koniec?
Edward z Kętrzyna

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 14, 2021, 11:05:37 am »
A takie pytanie, jak nie będę tego robić mimo że złożyłem wniosek o przedłużenie to wtedy robi się korekty rachunków z poprzedniego roku i przelewem na konkretne konto oddaje się kasę?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 14, 2021, 11:44:41 am »
Paweł, czyli importuję tylko szablony wygenerowane z 1/12 za rok 2020 do programu i na tym koniec?

Tak i wtedy masz oznaczone w programie które świadczenia zostały już rozliczone.

A takie pytanie, jak nie będę tego robić mimo że złożyłem wniosek o przedłużenie to wtedy robi się korekty rachunków z poprzedniego roku i przelewem na konkretne konto oddaje się kasę?

Pewnie tak będzie ale chyba nie ma co się z tym spieszyć.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 16, 2021, 11:31:47 am »
Paweł jakoś to dziwnie wygląda. Na SZOI poza tym, że jest szablon w statystykach, tabelkach nic się nie zmieniło. Myślałem że w zestawieniach do umowy za rok 2020 i 2021 będzie coś widać. Może to jak się wyśle raport SWX za kwiecień to coś się zmieni, jakoś tak dziwnie, jakby na słowo honoru :-)
Edward z Kętrzyna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 16, 2021, 11:56:08 am »
Za to w fakturach pojawia się coś takiego:

Cytuj
N:    Dokument wygenerowany przez system
N:    16-00-XXXXX-20-XX-XXX
N:    PST/XXXXXX/04/2021

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Rozliczenie 1/12 w SZOI
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 16, 2021, 11:56:18 am »
Spłacając nadwykonaniami z 2021 zaliczki z 2020 mam.
1. W KSPPSie usługi taki jakby NFZ za nie zapłacił
2. Możliwe spłaty między punktami umowy
3. Nie generuję faktur, gdyż te zostały już wygenerowane w 2020 roku na zaliczki. Tutaj jest jedynie kompensata
Generalnie podoba mi się. Mniej przychodni bo musi spłacić zaliczki, które inni dostali jako bezzwrotne (inne branże).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 114
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]