collapse

Reklama


Autor Wątek: Somed w 2 lokalizacjach  (Przeczytany 1970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Somed w 2 lokalizacjach
« dnia: Marca 22, 2021, 01:36:12 am »
Dzień dobry. Mamy dwie placówki ? siedziba główna i filia. Filia z siedzibą główną łączy się przez VPN ipsec  -sesje terminala zdalnego, działa to jak działa ? są problemy z rozdzielczością bywają z drukarkami itd.
W związku z postępem technologii ? w jednej placówce mamy światłowód w drugiej kabel miedziany dodatkowo kupiliśmy dwa routery  na których VPN  śmiga  zastanawiam się nad zainstalowaniem końcówki someda w filii  Czy ktoś z Państwa ma doświadczenie w tej materii?
Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Somed w 2 lokalizacjach
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2021, 11:03:17 am »
Ja od lat działam podobnie jak Ty w dwóch lokalizacjach. Mam dwa routery, na których spięty jest VPN (też ipsec) i też terminale, ale od roku w oparciu tsplusa bo (win server 2019 essentials nie wspiera remote app). Niestety łącza w obu lokalizacjach to neostrady 20mb.
Dawno temu rozważałem postawienie klienta someda w lokalizacji zdalnej, ale wszyscy mi odradzili ze względu na możliwe problemy z bazą ze względu na niestabilność połączenia internetowego. Kiedyś jeszcze jak działałem na PPS to próbowałem to uruchomić, ale prędkość i stabilność działania to była tragedia.
Sprawdź też jaką prędkość po ipsec zapewniają twoje routery bo to też jest istotna sprawa, na którą nie wszyscy zwracają uwagę, a zazwyczaj z dostępnością takiej informacji w oficjalnych materiałach marketingowych jest ciężko.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Somed w 2 lokalizacjach
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2021, 11:40:40 am »
Sprawdź też jaką prędkość po ipsec zapewniają twoje routery bo to też jest istotna sprawa, na którą nie wszyscy zwracają uwagę, a zazwyczaj z dostępnością takiej informacji w oficjalnych materiałach marketingowych jest ciężko.
W tym celu skorzystaj z iperfa. W lokalizacji A uruchamiasz serwer. W lokalizacji B uruchamiasz klienta. I patrzysz jak idzie transmisja. Raczej rób to poza godzinami pracy.

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: Somed w 2 lokalizacjach
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 23, 2021, 19:57:14 pm »
Dziękuje za informacje W siedzibie głównej jest światłowód 1 giga/100 mega natomiast problem jest z filią 20 mega / 5 mega (rzeczywista szybkość łączy). Lte nie ma zasięgu. Producent routera deklaruje szybkość vpn IPsec do 200 mega. Jak odpalimy 3 stanowiska w filii dojdzie przesyłanie zdjęć przez kstunel  myślę że to nie zadziała, dlatego szkoda nawet sobie głowy zawracać testowaniem. Serwer terminali  mamy postawione na windows server 2008. Komputer ma coś koło 10 lat...  Zainwestujemy w nowy sprzęt
Pozdrawiam

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: Somed w 2 lokalizacjach
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2021, 06:32:37 am »
Dziękuje za informacje W siedzibie głównej jest światłowód 1 giga/100 mega natomiast problem jest z filią 20 mega / 5 mega (rzeczywista szybkość łączy). Lte nie ma zasięgu. Producent routera deklaruje szybkość vpn IPsec do 200 mega. Jak odpalimy 3 stanowiska w filii dojdzie przesyłanie zdjęć przez kstunel  myślę że to nie zadziała, dlatego szkoda nawet sobie głowy zawracać testowaniem. Serwer terminali  mamy postawione na windows server 2008. Komputer ma coś koło 10 lat...  Zainwestujemy w nowy sprzęt
Pozdrawiam
Moim zdaniem jeśli masz takie łącza i chcesz odpalić 3 zdalne stanowiska to spokojnie będzie działać. Ale faktycznie Serwer 2008 to już na emeryturę, może do samych połączeń zdalnych postaw osobny komputer z Windows 10 Pro i do tego np AADS. Po pierwsze będziesz miał odseparowaną bazę od userów zdalnych co nie zmienia faktu, że serwer 2008 do wymiany.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Somed w 2 lokalizacjach
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 26, 2021, 00:06:01 am »
Windows 10 Pro czy nie Pro ma "niespodziewane restarty" - nie masz kontroli nad blokadą restartu po i nad samymi aktualizacjami. Naciąłem się dwa razy - Windows nie wstał. Także na kompy działające 24/7 odpada.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 154
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]