collapse

Reklama


Autor Wątek: E-deklaracje - brak lekarza do wyboru  (Przeczytany 1969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
E-deklaracje - brak lekarza do wyboru
« dnia: Października 06, 2020, 21:09:41 pm »
Czy ktoś z was zmagał lub zmaga się z podobnym problemem?
Mamy jednego lekarza, na którego zbieramy deklaracje i do 28 lipca przyjęliśmy kilkadziesiąt edeklaracji za pośrednictwem gabinet.gov. Tego dnia i w trakcie kilku następnych doszło do dużej awarii P1, m.in. nie działał ewuś, a u nas przestały działać edeklaracje.
Z poziomu pacjenta w momencie próby zapisania się do przychodni widzi on informację "W podanej placówce nie znaleziono specjalistów danego typu" Oczywiście edeklaracje do pielęgniarki i położnej działają bez zarzutu.

Oto odpowiedź, którą otrzymałem po kilku tygodniach i kilku zgłoszeniach oraz ponagleniach od csioz:
"Szanowny Panie, problem proszę zgłosić do NFZ-u, aby dokonać aktualizacji tabeli potencjału, ponieważ dla lekarza o npwz xxx brak miejsca wykonywania zawodu."

Oczywiście lekarz wpisany jest szoi i nie dokonywaliśmy żadnych zmian do umowy. Po stronie NFZ wszystko jest ok. Tak twierdzą. Mam swoją deklarację do tego lekarza, chociaż na profilu pacjent.gov mam informację:
"Specjalista nie świadczy już usług w wybranej placówce Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej"

Generalnie nikt nie poczuwa się do winy i nie bardzo mam pomysł jak ten problem rozwiązać.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: E-deklaracje - brak lekarza do wyboru
« Odpowiedź #1 dnia: Października 06, 2020, 21:21:32 pm »
Może nie dokładnie to samo, ale też mam podobne doświadczenia z CSIOZ i edeklaracjami.
U nas na pacjent.gov.pl są widoczni lekarze, którzy od wielu lat nie pracują, nie ma na nich deklaracji i nie są ujęci w umowie. Przerzucanie się odpowiedzialnością pomiędzy CSIOZ i NFZ. Odpuściłem bo nie mam czasu teraz na takie "pierdoły".
Kiedyś też nie mogłem wybrać lekarza, na którego jestem zadeklarowany. Nie pamiętam już jaki to był błąd, ale ponad miesiąc cisnąłem CSIOZ i wreszcie to poprawili.
Trzeba ich gnębić bo inaczej nic nie zrobią.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 54
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]