collapse

Reklama


Autor Wątek: program do rozliczania  (Przeczytany 7942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basia111

  • Gość
program do rozliczania
« dnia: Maja 05, 2009, 09:05:59 am »
Witam,

Mam pro??be jestem nowa w tej dziedzinie i nie wiem jaki program wybraÄ? do rozliczania siÄ? z NFZ, jaki?? program sprawdzony.

proszÄ? o pomoc.

DziÄ?ki

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 05, 2009, 09:10:32 am »
zale??y do czego rozliczania... ja przy pomocy KS-PPS rozliczam POZ oraz AOS i nie mam na co narzekaÄ?.

warto jeszcze przeczytaÄ? ten wÄ?tek: http://forumpps.pl/index.php?topic=57.0

Basia111

  • Gość
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 05, 2009, 09:20:45 am »
mam jeszcze jedno pytanie mam teraz wersje programu KS-SWD XML (KSSWD_2008)czy znacie mo??liwo??Ä? aktualizacji, gdy?? dowiedzia??am siÄ? ze ta wersja jest ju?? nie aktualna.


Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1307
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 05, 2009, 09:31:42 am »
mam jeszcze jedno pytanie mam teraz wersje programu KS-SWD XML (KSSWD_2008)czy znacie mo??liwo??Ä? aktualizacji, gdy?? dowiedzia??am siÄ? ze ta wersja jest ju?? nie aktualna.
Mam wra??enie, ??e przespa??a?? ostatni rok   ;) SWD ju?? jest dawno nie rozwijany i nie da siÄ? w nim rozliczaÄ? ??wiadcze??.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2009, 10:52:35 am wysłana przez Przemys??aw »

Basia111

  • Gość
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 05, 2009, 09:42:42 am »
Dobre   :D,

WiÄ?c zajmuje siÄ? rozliczeniami od wczoraj( 04-05), mam "??adne" pojÄ?cie o programach.

Dopiero zaczynam czytaÄ? i zapoznawaÄ? siÄ? z nimi, stÄ?d moja pro??ba o podpowied?? jaki program wybraÄ?.

Znalaz??am co?? takiego czy to siÄ? do czego?? nadaje - KSPPS WIN_2009.01.4.0.htm ????

Help

Offline Henkel

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 1
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 05, 2009, 10:55:43 am »
to co znalazlas to zapewne opis konkretnej wersji KS PPS, link do wersji demostracyjnej albo aktualizacji... w sieci nie znajdziesz darmowego oprogramowania do rozliczen - trzeba wybrac jakis, wykupic licencje i dopiero wtedy mozna go w pelni uzytkowac.

KS PPS wydaje sie byc najlepszy dla malych gabientow - jest rozwijany przez Kamsoft ktory wczesniej zajmowal sie KS SWD i najlepiej przystosowal sie do wprowadzenia formatu otwartego.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1307
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 05, 2009, 10:58:26 am »
Dobre   :D,

WiÄ?c zajmuje siÄ? rozliczeniami od wczoraj( 04-05), mam "??adne" pojÄ?cie o programach.

Dopiero zaczynam czytaÄ? i zapoznawaÄ? siÄ? z nimi, stÄ?d moja pro??ba o podpowied?? jaki program wybraÄ?.

Znalaz??am co?? takiego czy to siÄ? do czego?? nadaje - KSPPS WIN_2009.01.4.0.htm ????

Help
Je??li nie masz ??adnego do??wiadczenia w tym zakresie to nie wiesz w co siÄ? pakujesz:)
Jakie poradnie bÄ?dziesz rozliczaÄ?? Jakie zakresy? POZ? AOS?
KS-PPS mimo wszystkich wad jest programem ca??kiem niez??ym i do tego tanim. Pobierz wersjÄ? demonstracyjnÄ? i poklikaj sobie. Z SZOI pobierz plik umowy i plik rejestracyjny ??wiadczeniodawcy. Musisz pobraÄ? ca??Ä? zawarto??Ä? katalogu ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/ i zainstalowaÄ?. Opis instalacji masz w pliku Instalacja.pdf. Nie pamiÄ?tam czy jest jaka?? wersja z bazÄ? demonstracyjnÄ? czy te?? nie.  Powodzenia.

Basia111

  • Gość
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 05, 2009, 11:02:09 am »
DziÄ?kuje za pomoc, co do tego w co siÄ? wpakowa??am to chyba rzeczywi??cie Masz racje...masakra, ale zawsze to nowe wyzwanie.

DziÄ?ki bardzo za pomoc
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2009, 11:04:23 am wysłana przez Basia111 »

Offline karolina.pogorzelec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
  • Karolina Pogorzelec-INFOWIK
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 05, 2009, 11:43:57 am »
Co do Ks-PPs jest  na co narzekaÄ?, d??ugo by tu wymieniaÄ?!!! Ale jak zwykle z braku laku...

Pozdrawiam. karolina
Tacskó a legszebb kutya a vilagon ;-)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 05, 2009, 12:40:33 pm »
Ja jeszcze polecam trzy programy mMedica (http://www.mmedica.abg.com.pl/), eZOZ (http://www.ezoz.com.pl/) i KSOP (http://www.med.coig.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=12) wszystkimi rozliczam siÄ? raczej bez wiÄ?kszych problem??w w r????nych wojew??dztwach kamsoftowych i GS. Jest wiele jeszcze aplikacji na rynku, ale nie bÄ?dÄ? siÄ? wypowiada?? na ich temat poniewa?? nie u??ywa??em ich, np. Ka-medica firmy Ka-med (http://www.ka-med.com.pl/index/). Niekt??rzy jeszcze chwalÄ? program drEryk (http://www.dreryk.pl/dr_eryk/pl/), ale ja nie jestem przekonany do tego programu. Na pewno nie polecam programu mMediqus.

KS-PPS mo??e wydawaÄ? siÄ? na poczÄ?tku trudny w obs??udze, ale helpdesk chyba najlepszy min. dziÄ?ki forum.

Zale??y jaki zakres ??wiadcze?? chcesz rozliczaÄ?, POZ czy AOS.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 05, 2009, 13:17:17 pm »
Karolino, a inne program nie przypad??y Tobie do gustu?

Basia111

  • Gość
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 05, 2009, 16:14:25 pm »
witam,

Zakres mojego rozliczania dotyczy sprzÄ?tu rehabilitacyjnego (zaopatrzenie ortopedyczne w foteliki i pionizatory), czy program
KS-PPS nadaje siÄ? na tego rodzaju rozliczenia???
proszÄ? o pomoc

dziÄ?ki

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 07, 2009, 08:16:44 am »
Program KSPPS zosta?? przystosowany do rejestracji realizacji wniosk??w i kart zaopatrzenia w ??rodki pomocnicze i przedmioty ortopedyczne dla nowego formatu sprawozdawania zaopatrzenia od stycznia 2009 roku. Mo??na wykupiÄ? dodatkowo p??atny modu?? ZPO w kt??rym bardzo prosto wprowadza siÄ? tego typu dane. Cena modu??u to obecnie 122z?? + cena licencji podstawowej 254.92z?? (bez s??ownik??w ICD9 i ICD10 -> cena s??ownik??w to 61z??).
Pozdrawiam
Bartosz

wspl

  • Gość
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 08, 2009, 19:51:43 pm »
Basia111, je??eli zajmujesz siÄ? ZPO to sprawd?? sobie mo??liwo??ci programu GlobalMed www.globalmed.pl, sposobem dzia??ania zbli??ony jest do starego KSSWD, z tego co mi wiadomo mo??na go testowaÄ? i wykorzystaÄ? do rozlicze?? z NFZ nawet przez 3 miesiÄ?ce bez ponoszenia op??at, po tym czasie zakup licencji.

Bartosz (lub inni, rozliczajÄ?cy ZPO w KS-PPS), czy nie wykupujÄ?c modu??u ZPO, mo??na bez ??adnych problem??w prowadziÄ? rozliczenia z NFZ, oczywi??cie w ramach ZPO?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: program do rozliczania
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 08, 2009, 22:07:38 pm »
Tak mo??na, nie wykupujÄ?c modu??u ZPO prowadziÄ? rozliczenia z NFZ.

W module rozliczenia -> dodaj -> na karcie rejestracji ??wiadczenia udzielonego pacjentowi -> rodzaj ??wiadczenia: zaopatrzenie w ??rodki pomocnicze i ortopedyczne.

Raporty -> raporty do OW NFZ -> dodaj -> sprawozdanie danych o zaopatrzeniu w przedmioty ortopedyczne i ??rodki pomocnicze
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 35
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9353 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3115 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]