collapse

Reklama


Autor Wątek: e-skierowanie  (Przeczytany 40947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 07, 2020, 12:29:53 pm »
Więc tak. Podczas wystawiania eskieorwania a także podczas jego pobierania pokazujemy dobrze. Bo wiemy, że to eskierowanie i wiemy, że aby to pokazać należy xml'a przepuścić przez odpowiednia, najnowszą transformatę. Tam gdzie mamy załączniki możemy mieć dowolny xml np wygenerowany przez somed, który już w sobie zawiera także postać wyświetlania (np HZiCh). Dlatego pokazują się dobrze. jak się rzekło, eskieorwanie nie ma w xml postaci prezentacji. A że jest to ogólna funkcja, więc nie przepuszczamy wcześniej xml przez transformatę, bo nawet nie wiemy, którą, jest już kolejna jej wersja. Tak, wiemy o tym, być może kiedyś wygłówkujemy która transformata i ogólną funkcję uszczegółówmy, ale na razie tak to jest. Proszę jednak zauważyć, tam gdzie to najbardziej potrzebne ,czyli podczas podpisywania oraz podczas pobierania, jest to pokazywane prawidłowo. Bo wiemy, co to i wiemy ,że to względnie nowy dokument, więc najnowsza transformata,.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 07, 2020, 12:34:33 pm »
A nie można by dać tego przycisku "pokaż eskierowanie" z karty zlecenia? Teraz lekarz nie ma możliwości wglądu w otrzymane skierowanie.

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 07, 2020, 12:40:41 pm »
Dlaczego lekarz ma nie widzieć szczegółów skierowania w czytelny sposób?  Mają mu drukować z terminarza? Chyba nie o to chodzi w tym całym e.....

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 07, 2020, 13:04:38 pm »
Jeszcze jedno. Być może to moje niedopatrzenie a może trzeba coś poprawić.  Koleżanka pobrała eskierowanie w terminarzu i zarejestrowała do lekarza. Wszystko ok tylko potem dane tego pacjenta ciągnęły się za nią przy każdej rejestracji aż w końcu kazałem się jej przelogować i to pomogło.  Trzeba gdzieś coś odchaczyć może?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 07, 2020, 13:13:18 pm »
karta pracownika i tam jest chyba zakładka ks-sikch i na dole trzeba dodać. Piszę z pamięci.

Dziękuję ! Problem ze specjalizacją rozwiązany :) pozostał problem brak VIII cz kodu resortowego komórki realizatora? (Ja POZ kody w karcie pomiotu uzupełnione).

a poradnia do której jest skierowanie ma wpisany odpowiedni kod? Polecam instrukcję (domyślnie: C:\KS\KS-PLW\INFO\INSTRUKCJA/EZDROWIE.PDF)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 07, 2020, 13:18:28 pm »
Jeszcze jedno. Być może to moje niedopatrzenie a może trzeba coś poprawić.  Koleżanka pobrała eskierowanie w terminarzu i zarejestrowała do lekarza. Wszystko ok tylko potem dane tego pacjenta ciągnęły się za nią przy każdej rejestracji aż w końcu kazałem się jej przelogować i to pomogło.  Trzeba gdzieś coś odchaczyć może?
Menu podręczne terminarza anuluj wybranego pacjenta. Funkcjonalność od około 20 lat. Jeśli gdzieś wybierzemy pacjenta, np podczas wyszukiwania, lub jak teraz po pobraniu skierowania, to system go pamięta, aby od razu wstawić nowego zlecenia, jako filtr wystukiwania itp itd. Świadczy o tym na dole, w statusbarze, napis PCJ

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 07, 2020, 13:21:53 pm »
Ok. Mamy someda z 10 lat ale z tego nie korzystaliśmy. Dzięki  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2020, 13:23:59 pm wysłana przez mmariom »

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 07, 2020, 13:44:08 pm »
Panie @MK :-)

A nie można by dać tego przycisku "pokaż eskierowanie" z karty zlecenia? Teraz lekarz nie ma możliwości wglądu w otrzymane skierowanie.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 07, 2020, 14:42:13 pm »
To nie jest problem przycisku. Jak pisałem potrafimy to robić, ale chodzi o to, że tu mamy ogólną funkcję pokazującą dowolny dokument xml. Ta funkcja musi zostać mocno zmieniona aby rozpoznała, że to dokument wymagające przekodowania xml przez transformatę i do tego wybrania prawidłowej transformaty, a więc tej, która obowiązywała w danym dniu. Zawsze trudniej zrobić coś w miejscu ogólnym niż szczegółowym, gdy dokładnie wiemy co i jak. To tyle, co mogę wyjaśnić.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 07, 2020, 14:52:33 pm »
Ależ ja się nie upieram, że to ma być obsługiwane przez funkcję od załączników! Pal sześć te załączniki! :)

Skoro na karcie wykonania usługi mogę sobie kliknąć na przycisk "pokaż eSkierowanie" i on elegancko działa, to dlaczego nie mogę mieć takiego samego przycisku w wizycie? Lekarzom też będzie trudno to zrozumieć ::)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 07, 2020, 17:00:29 pm »
Moim też wiele rzeczy jest trudno zrozumieć, a ostatnio najbardziej nie mogą zrozumieć (ja też) czemu nie ma funkcji wysyłania kodów do e-skierowań tak jak to jest w przypadku e-recept albo przynajmniej w przypadku wystawienia zleceń na zaopatrzenie.
Muszę chyba im wytłumaczyć, że jak jest zbyt mało lajków na nowym FP Kamsoftu to nie ma szans na szybką realizację jakiegokolwiek racjonalnego pomysłu ;)

PS. Panie MK to nie do Pana. Dzisiaj jest jeden z tych dni kiedy nikt w KS nie zadziałał jak powinien.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 08, 2020, 14:29:18 pm »
Dajcie spokój Panowie, w tym systemie na każdym poziomie tj. rejestracja, wizyta, rozliczenia, statystyka, administracja trzeba wszystko klikać, uzupełniać i poprawiać.
SOMED jest bardzo nieprzyjazny dla użytkownika i nie zmienią tego kolejne "operacje plastyczne" i likes on FB.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 08, 2020, 17:47:06 pm »
@MK sorry ale piszesz jakieś głupoty. Jak jest przycisk pokaż e-skierowanie, to wiemy że spodziewamy się e-skierowania, i możemy go pokazać, bo pod przyciskiem e-skier nie będzie e-recepty. Funkcja o której piszesz w jednym miejscu potrafi działać dobrze ? a w drugi nie ? Jak trzeba zmienić, to trzeba, płacimy za to . E-skierowania oficjalnie od 1,5 roku a lekarz nie może wyświetlić. Proponuje zatrudnić dobrą osobę do UI, bo coraz więcej e-czegoś tam, a w KS coraz gorzej z tym, wyświetlania  eskierowania, wystawiania informacji dla lekarza POZ to jakaś porażka ...

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 13, 2020, 08:59:29 am »
W e-Skierowaniu na jego wydruku występuję błąd w nazwie wystawcy skierowania - jeśli nazwa wystawcy jest w SOMED zawarta w kilku liniach. Na wydruku pojawi się tylko to co jest wpisane w 1 linii.

Offline justyna_wroblewska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 15, 2020, 11:56:32 am »
Faktycznie u mnie też urywa kawałek nazwy, rozwiązałeś ten problem?

W e-Skierowaniu na jego wydruku występuję błąd w nazwie wystawcy skierowania - jeśli nazwa wystawcy jest w SOMED zawarta w kilku liniach. Na wydruku pojawi się tylko to co jest wpisane w 1 linii.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 130
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]