collapse

Reklama


Autor Wątek: e-deklaracja złożona przez pacjenta  (Przeczytany 11657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 16, 2020, 21:03:21 pm »
Pytam po wyglądzie opisu, bo czasem widać to na pierwszy rzut oka po kodzie.
No ale... zaktualizowałem i utkłem na tym - wygląda to na walidację Somed:
"PL-A2574;Brak identyfikatora -PESEL- osoby pobierajacej eDeklaracje."

Uzupełniłem PESEL i pobrało listę. Operator nie jest lekarzem, nie ma NPWZ. Jaki masz charakter pracy operatora? Może tu jest problem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 16, 2020, 21:39:38 pm »
strzał w 10! przy okazji testów zmieniłem charakter pracy na Lekarza i dlatego ten błąd. Po zmianie jest ok... chyba. Czy pobierane są tylko deklaracje "oczekujące" czy już wszystkie? Aktualnie nie mam deklaracji czekających na zatwierdzenie i pewnie dlatego lista jest pusta.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 17, 2020, 00:07:26 am »
Dołączam się z pytaniami:
- czy poradnia ustawiona na wstążce bierze udział w procesie przyjmowania deklaracji, tzn czy deklaracja jest na nią przyjmowana czy tylko służy filtrowaniu
- jeśli filtrowaniu, to czy na liście można by przechwycić z komunikatu z P1 poradnię jako kolumnę, o ile jest przesyłana
- czy jeśli na liście pobierze nam się deklaracja, nie przyjmiemy jej, to czy możemy lub musimy ją odrzucić np. po to, żeby pacjent wiedział nie została dekl przyjęta i nie pokazywała się już nam na liście pobranych
- czy jeśli deklaracja jest przyjęta, to odrzucenie to takie klasyczne wycofanie, jeśli dekl poszła w raporcie, a jak nie poszła to takie klasyczne usunięcie jak w module deklaracje
- wycofywanie deklaracji spod raportu zwrotnego wyników weryfikacji - czy ma się jakoś do eDeklaracji (nie wiem czy dobrze gdybam, że to co idzie do P1 nie ma żadnego związku z kierunkiem NFZ, a tylko z informacją dla P1 i pacjenta, że deklaracja została wycofana czy odrzucona)
- nie wiem czy tak to działa, ale jak jest dodanie kartoteki pacjenta lub uaktualnienie, to fajnie by było, żeby taka kartoteka się pokazywała do zatwierdzenia zmian (przy dodawanym pacjencie umożliwi to dodanie danych innych niż wprowadzanych z automatu, a przy uaktualnianym zatwierdzenie tego co się zmienia - wskazanie co się zmienia byłoby pożądane, ale mechanizm na to w somedzie jest; czemu mamy wierzyć, że dane spływające są aktualniejsze niż u nas w systemie, a operator zatwierdzający pewnie będzie operatorem zalogowanym, więc chciałbym wiedzieć, że ja jednak uaktualniłem te dane)
- wydruk deklaracji czy tez info o deklaracji z okna po przyjęciu, przychodnie na papierach działające fajnie jakby coś do kartoteki mogły włożyć dla jednolitości z deklaracjami starymi; nie wiem, może po przyjęciu się da
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 11, 2020, 10:31:01 am »
09061303 czy uzyskałeś odpowiedzi na swoje pytania jakimś innym kanałem?
Dzisiaj wpadła mi nowa e-deklaracja i oczywiście okazało się że złożyła ją pacjentka, która ma już u nas deklarację, ale nie było prostego sposobu żeby to sprawdzić przed przyjęciem deklaracji (trzeba było zapamiętać nazwisko i imię bądź pesel pacjenta, który złożył e-deklarację i wklepać je na liście deklaracji).
Po próbie przyjęcia e-deklaracji pojawił się  następujący komunikat:

Cytuj
Raport z importu:

Dodano pacjentów: 0
Ustawiono dane adresowe pacjentom: 0
Dodano deklaracji: 0
Pominięto deklaracji 1 (pacjent ma aktywną deklarację w systemie SOMED na dzień, w którym wystawiono deklarację w P1)
Potwierdzenie przyjęcia - wysłano poprawnie: 0
Potwierdzenie przyjęcia - błąd z P1: 0
Deklaracji z P1 wybranych : 1

uważam, że takie podejście jest nieprawidłowe. Wiele razy zdarzała mi się sytuacja, że "nasz pacjent" poszedł do innej przychodni i tam złożył deklarację, ale ostatecznie nie spodobała mu się nowa przychodnia i przyszedł ponownie do nas i wypełnił nową deklarację u nas. Wszystko to się działo w jednym miesiącu. Jeżeli nie przyjąłbym nowej deklaracji "naszego pacjenta" bo przecież mam w systemie aktywną deklarację to w efekcie stracę finansowanie z NFZ dla tego pacjenta i po następnej weryfikacji NFZ pacjent nie będzie miał już u nas deklaracji!
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 11, 2020, 21:35:57 pm »
Nie otrzymałem niestety, ale też nie drążyłem, bo temat na razie nie dotyka przychodni, z którymi mam kontakt.

W kwestii przyjmowania deklaracji - wg mnie wszystko jest ok oprócz jednego, o czym wspomniałeś, czyli brak interakcji/informacji w przypadku jak pacjent ma deklarację aktywną zanim cokolwiek zrobimy. Wg mnie:
- w systemie istnieje aktywna deklaracja z datą nowszą niż zaciągnięta z P1, to przy próbie przyjęcia deklaracji system informuje o tym i (jeśli tak to ma działać z definicji) pyta czy usunąć/odrzucić edeklarację z P1, żeby się już nie pojawiała przy pobraniu
- w systemie istnieje aktywna deklaracja z datą starszą niż zaciągnięta z P1, to przy próbie przyjęcia deklaracji system informuje o tym i pyta czy wycofać tę aktywną (z jaką datą, powodem, itd., ale na to formatka już jest)

Ty opisałeś tę drugą ścieżkę i wydaje mi się, że powyższe byłoby wystarczające w tej sytuacji.

Ogólnie to Kamsoft powinien szerzej opisać temat pod kątem przypadków obsługi eDeklaracji lub wskazać miejsce, gdzie jest to opisane. W tym momencie nie wiadomo za bardzo co się kryje pod danym pojęciem, np. odrzuć deklarację (lokalnie to działa czy do P1 idzie - nie wiem).
Mam nadzieję, że to, iż obsługa eDeklaracji jest poza modułem deklaracji (ok, dodatkowo może być gdzieś indziej, ale natywnie raczej w deklaracjach powinna być) nie znaczy, że pod pacjentem w deklaracjach będę widział tylko "papierowe", a w terminarzu eDeklaracje. Dla mnie system obsługi powinien być ujednolicony i niekoniecznie wiele się zmienić (eDeklarację powinno się dać obsługiwać w tych samych miejscach co zwykłą deklarację - o tym pisałem w pytaniach wcześniej np. zarządzanie spod zwrotki do raportu dekl) oczywiście z poprawką na info na liście deklaracji, że jest to zwykła czy eDeklaracja oraz uaktywnianiem się dodatkowych przycisków, które służą do obsługi eDeklaracji jak taką podświetlimy czy zaznaczymy.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #20 dnia: Września 11, 2020, 13:23:10 pm »
Witam, jak pobrać edeklaracje w Kspps? W/g instrukcji w terminarzu, wybieram edeklaracje w terminarzu, wtedy mam komunikat że w edm, a w edm nie mam opcji, może cos przeoczyłam?

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Pomógł? 3
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #21 dnia: Października 28, 2020, 15:07:11 pm »
Witam, czy komuś się udało odebrać e-deklaracje w KSPPS ?
Jak to zrobić, czy tylko przez rozliczenia / deklaracje ?
Jakie licencje trzeba mieć? Opis w dokumentacji jest niejasny. Na pewno nie wystarcza licencja ne EDM.
Pozdrawiam

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 03, 2021, 16:27:25 pm »
W jaki sposób odebrać e-deklarację w PPSie? Mam licencję na EDM w module Administrator -> e-Zdrowie załączone e-Deklaracje ale jak to dalej ogarnąć?

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 04, 2021, 13:55:09 pm »
Moduł Rozliczenia-->Deklaracje i dalej przycisk e-deklaracje

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 04, 2021, 14:03:37 pm »
lub terminarz / ezdrowie / pobierz edeklaracje

edit:

to w SOMED, nie zauważyłem, że o PPSa chodzi
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2021, 14:05:29 pm wysłana przez maciejj »

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 04, 2021, 16:18:54 pm »
Moduł Rozliczenia-->Deklaracje i dalej przycisk e-deklaracje
robiłem tak ale krzyczy że nie mam licencji na to aby pobrać poza EDM, ale jak wchodzę w moduł EDM to nie widzę gdzie to pobrać

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 08, 2021, 13:29:11 pm »


Moduł Rozliczenia-->Deklaracje i dalej przycisk e-deklaracje
robiłem tak ale krzyczy że nie mam licencji na to aby pobrać poza EDM, ale jak wchodzę w moduł EDM to nie widzę gdzie to pobrać

Podpinam się ta sama sytuacja

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: e-deklaracja złożona przez pacjenta
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 08, 2021, 17:46:30 pm »
Po zakupie licencji:
"KS-PPS - Współpraca z PUE w zakresie wystawiania eZLA oraz podpisywanie podpisem elektronicznym (eRecepta, eZLA, eSkierowanie) oraz pobieranie eDeklaracji z P1 - Licencja na stanowisko" za 110zł netto udało się pobrać e-Deklarację w Rozliczenia->Deklaracje->e-Deklaracje

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 112
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]