collapse

Reklama


Autor Wątek: Jaki program wybrać?  (Przeczytany 5365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Jaki program wybrać?
« dnia: Lipca 11, 2019, 21:55:20 pm »
Witam , mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów, jaki program wybrać do małej przychodni POZ. Obecnie mamy KSPPS, mi pracuje się dobrze, ale doktory trochę narzekają, że dużo klikania. Czy polecicie coś prostszego dla nich?  pozdrawiam

Offline kalina55

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
    • https://strialys.pl/blog/jak-wybrac-najlepszy-balsam-na-rozstepy/
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 17, 2019, 09:58:36 am »
Obczaj medsoft może tam coś znajdziesz coś odpowiedniego :)
brahh

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 17, 2019, 10:53:42 am »
Myślę, że bez klikania się nie da, a w PPS bardzo dobrze działają skróty klawiszowe, bo np. w DrEryk-u brak działania skrótów i trzeba wszystko myszką klikać. Nie wiem jak w innych. Dla lekarzy najlepiej jakby komputer był na nasłuchu i wykonywał to co lekarz powie, ale to jeszcze trzeba trochę poczekać. Nie ma chyba takiego programu co by wszystkim dogodził :-)
Edward z Kętrzyna

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 17, 2019, 11:13:30 am »
Lepiej by było gdyby to NFZ byłby odpowiedzialny za programy dla wszystkich co są na umowie z NFZ.
A tak szczerze to nie uniknie się klikania, muszą lekarze to przeboleć :).

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 17, 2019, 12:05:34 pm »
........... skróty klawiszowe, bo np. w DrEryk-u brak działania skrótów i trzeba wszystko myszką klikać.

działają niektóre skróty klawiszowe w dreryk : ctrl c, ctrl V, ctrl z, F1, F2 itp- wszystko zależy od tego czego ktoś potrzebuje. Mają bardzo przyjazne okno wizyty lekarskiej - wszystko pod ręką.

Proponuję zrobić przegląd programów i zdecydować - bo dla jednych "zaleta" może być dla innych "wadą"

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 17, 2019, 14:42:36 pm »
Witam , mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów, jaki program wybrać do małej przychodni POZ. Obecnie mamy KSPPS, mi pracuje się dobrze, ale doktory trochę narzekają, że dużo klikania. Czy polecicie coś prostszego dla nich?  pozdrawiam

 Witaj, ja z ks-pps z małym poz migruję do chmury. Brak serwera, robienia kopii i aktualizacji. Wszystko w abonamencie pomoc online i telefoniczna również.
Coraz bardziej to mi się podoba.

Carlos

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 17, 2019, 14:45:00 pm »
Brak danych, jak kiedyś serwerownia padnie :-)

Offline Urka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 26, 2020, 18:08:53 pm »
Chmura i online to zło konieczne imho, o brak dostepu martwię się już przy słabym zasięgu (wizyty domowe, rejestrowanie w trasie) o cudzych serwerach nie mówiąc. Do indywidualnej praktyki fizjo poleci ktoś coś?
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2020, 18:12:01 pm wysłana przez Urka »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 26, 2020, 20:39:26 pm »
Chmura i online to zło konieczne imho, o brak dostepu martwię się już przy słabym zasięgu (wizyty domowe, rejestrowanie w trasie) o cudzych serwerach nie mówiąc. Do indywidualnej praktyki fizjo poleci ktoś coś?

Wg mnie w indywidualnej praktyce wystarczy klasyczny program na laptopie. Laptopa możesz zaszyfrować oraz robić kopie i nie ma tematów "słabego zasięgu".

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 26, 2020, 20:45:16 pm »
Wydaje mi się że mniej klikologi ma drEryk. Chociażby że prawie wszystkie druki są pod ręką.
Przyjazne powtórki recept.
Przeszedłem z Someda na Eryka i to był mój najlepszy wybór.
Praktycznie 5 lat spokoju.
W PPSie to wyskakujący receptariusz, to wyskakujące ks..dll, długie włączanie, zawieszanie się.

Co dla mnie najważniejsze w DrEryk to kopia do otworzenia w bardzo przystępny sposób na każdym kompie.
Z PPSem i Oraclem to już dość zaawansowana wiedza i jednak więcej czasu na odtworzenie.


Myślę że niedługo ucieknę jeszcze z KSPPS do Eryka - mam trochę obawy bo jednak tu już będzie AOS i PSY,
tzn bardziej rozbudowane rozliczenia czyli pięta achillesowa Eryka.
Najważniejsze to dobrze się nauczyć sposobu rozliczania, wysłania bo jednak się różni od Kamsoftu.
Bo w PPSie zbierasz filtrem błędy np z roku. Tu to zrobisz miesięcznie czyli więcej pracy.
Ale też więcej porządku jest w Eryku- z reguły dobre kody MZ, jak rejestracja nie pobierze od nieubezpieczonego pacjenta oświadczenia to lekarz nie zamknie wizyty.
Wiec od razu to wyłapujesz. Więc ogólnie po przejściu można spodziewać się mniejszej ilości błędów.

I jedna z ciekawszych opcji to działające rozdzielanie wydruków na podajnik A4 i podajnik do recept.
W PPSie do końca nigdy tego dobrze nie ustawiłem.







Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 27, 2020, 08:52:00 am »
Sam się zastanawiam nad zmianą programu głównie dla tego że nie wiem jak potoczą się dalsze losy w gabinecie stomatologicznym czy nie dojdzie do rezygnacji umowy z NFZ na 2021 i będzie się tylko prywatnie przyjmować. PPS do prywatnego gabinetu się nie nadaje. Zastanawiałem się nad Gabinet drWidget tylko za cholerę nie mogę przetestować w demo jak to będzie się prowadzić dla gabinetu stomatologicznego. Nie wiem jak inne programy, które mogą się nadawać dla STM.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 27, 2020, 09:15:20 am »
Gabinet drWidget nie jest jaki taki dostosowany do stomatologii ale za to możesz sprawdzić dr100.pl . To płatna wersja dla stomatologii.

Offline DominikGab

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 9
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 28, 2020, 12:23:09 pm »
Jako produkt dedykowany stomatologom to zdecydowanie dr100 niż Gabinet drW, choć są stomatolodzy, którzy też pracują na Gabinet drWidget ze względu na bezpłatność :)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 28, 2020, 12:53:03 pm »
Gdyby nie to że chcą na przyszłość pod przymusem prowadzić EDM i wysyłać wszystkie dane na platformę to zostałbym dalej przy papierowej wersji.

Offline DominikGab

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 9
Odp: Jaki program wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 02, 2020, 14:59:17 pm »
Oprócz pewnych wad, cyfryzacja ma też niewątpliwe zalety :) Przez pół dekady wdrażania aplikacji w niezliczonej ilości podmiotów (często ludzie przechodzili w znacznej części z papieru) znam mnóstwo ludzi, którzy przeszli z papieru na aplikację. Nie znam zaś nikogo, kto wrócił do "tradycyjnej" dokumentacji. Wtedy kiedy była oczywiście jeszcze taka możliwość :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]