collapse

Reklama


Autor Wątek: kspps baza firebird  (Przeczytany 3786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakub1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
kspps baza firebird
« dnia: Maja 19, 2019, 18:03:12 pm »
Witam
Potrzebuję pomocy był zainstalowany firebird + kspps po przeinstalowaniu systemu kspps odpala ale nie może połączyć się z kspps wiem że mam przekopiować 2 pliki do ??? now właśnie gdzie z kąd dokąd
Proszę o dokładny opis jeśli można .

Pozdrawiam
Kuba

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 19, 2019, 20:05:27 pm »
Zainstalowałeś pustego PPSa? Jak nie, to nie masz silnika bazy Firebird. Puść instalkę na swojej licencji na nowych kompie - jak się skończy, to możesz wyczyścić katalog C:\KS (domyślnie) i do niego wgrać zawartość ze starego kompa (jak na starym kompie PPS nie siedział w domyślnej lokalizacji, to wrzuć do takiej samej lokalizacji pliki na nowym kompie). Powinno zadziałać.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 19, 2019, 20:47:19 pm »
no i popatrz do pliku kspps.ini czy tam jest wpis
BAZA_DBSTRING=PPS@LOCALHOST:C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB
czasem zamiast LOCALHOST instalator wpisuje aktualny IP kompa.

Offline jakub1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 20, 2019, 18:56:12 pm »
Ok zamykam wątek wszystko się udało Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Kuba
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2019, 19:17:57 pm wysłana przez jakub1980 »

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 09, 2021, 09:27:46 am »
Witam, od ponad tygodnia bardzo wolno uruchamia się PPS zatrzymuje się na łączeniu z Firebird i trwa to kilka minut, często też zaczął się jakby wieszać, że brak połączenia z bazą. Zatrzymywałem i uruchomiałem ponownie Firebirda i to na trochę pomaga, ale za juaki8ś czas znowu problem. Może trzeba by było przeinstalować Firebirda, ale nie wiem czy PPS nie klapnie
Edward z Kętrzyna

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 09, 2021, 09:37:05 am »
Witam, od ponad tygodnia bardzo wolno uruchamia się PPS zatrzymuje się na łączeniu z Firebird i trwa to kilka minut, często też zaczął się jakby wieszać, że brak połączenia z bazą. Zatrzymywałem i uruchomiałem ponownie Firebirda i to na trochę pomaga, ale za juaki8ś czas znowu problem. Może trzeba by było przeinstalować Firebirda, ale nie wiem czy PPS nie klapnie
Mam dokładnie to samo! Pomaga tylko restart. Najgorzej, że jak serwer się zawiesi to żaden klient również się nie uruchamia (zawiesza się zawsze na etapie łączenia z bazą Firebirda). Początkowo myślałem, że to wina samej bazy  jednak odpalenie fix.bat nic nie dało. Teraz trochę się pocieszyłem, że nie jestem sam. Zwiechy również od około tygodnia.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 09, 2021, 10:12:27 am »
To faktycznie pocieszenie, chociaż tyle. Zmieniłem teraz w opcjach Firebird na uruchamianie automatyczne bo było ustawione na ręczne zobaczę czy to może to. Ostatnio były aktualizacje WIN 10 i to duże może też tu jest jakiś problem
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 09, 2021, 10:40:27 am »
:-) nic to nie dało znowu połączenie PPS a Firebird padło. Zatrzymanie i ponowne uruchomienie Firebirda pomaga od razu ale pewnie na jakieś 30 do jednej godziny
Edward z Kętrzyna

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 09, 2021, 10:57:17 am »
najnowsza wersja pps-a ? bo ja jade jeszcze na starej i nie ma tych problemów
może lepiej nie aktualizować :)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 09, 2021, 11:01:24 am »
Zmieniłem teraz na serwerze w pliku ini z LOCALHOST NA IP serwera muszę powiedzieć, że PPS uruchomił się błyskawicznie i tak jakby jest szybszy. Poczekam z opinią do końca dna :-)
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 09, 2021, 12:22:46 pm »
Miałem jeszcze jedną zawieszenie, ale teraz dostałem info z rejestracji, że to jakby się wiesza gdy nie nic nie robią w PPS, to pomyślałem o wygaszaczu i zrobiłem to: wyłączyłem wygaszacz ekranu
w pliku kspps.ini znajdującym się C:\KS\KS-PPS dopisać pod BAZA_MECHANIZM=DBX, PROMEDIN=0.dalej wyczytałem, że Firebird używa portu 3050 no to dodałem regułę na przychodzące i wychodzące w zaporze. Jak na razie od godziny spokój.
Edward z Kętrzyna

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 09, 2021, 12:44:42 pm »
Zmieniłem teraz na serwerze w pliku ini z LOCALHOST NA IP serwera muszę powiedzieć, że PPS uruchomił się błyskawicznie i tak jakby jest szybszy. Poczekam z opinią do końca dna :-)
Również zmieniłem i problem przestał występować :) :) :)

Nie będę już zakładał nowego wątku i poruszę sprawę tutaj. Czy ktoś się orientuje jak zniwelować półsekundowe opóźnienia podczas wpisywania świadczeń jednostkowych (moduł ROZLICZENIA-->Rejestracje-->Świadczenia). Problem pojawił się od aktualizacji 2020.02.4.5 z dnia 2020-10-01. Rozliczam rehabilitację i wpisuję ręcznie od 10 do 50 zabiegów na pacjenta - robię to dość szybko i takie półsekundowe opóźnienia między zabiegami są strasznie uciążliwe. Odpowiedzialna jest za to jakaś biblioteka dll lecz jak podmieniałem na tą z wcześniejszej wersji program wywalał błąd podczas uruchamiania.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 09, 2021, 18:35:40 pm »
No i klapa nic z tych moich wypocin nie wyszło. Odpalam komputer potem PPS jest cacy, ale wystarczy, że zamknę PPS to już drugi raz go nie uruchomię. Trzeba restartować komputer. Sprawdzałem, że Firebird cały czas w tym czasie działa, ale PPS nie może się połączyć z Firebird. PPS zatrzymuje się na: " Trwa nawiązywanie połączenia z bazą danych FIREBIRD".  Robiłem nową instalację PPS-a FIREBIRD-a, odinstalowywałem ostatnie aktualizacje WIN10 i dupa. Napisałem do KAMSOFT-u, ale wiadomo to potrwa :-)
Edward z Kętrzyna

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 10, 2021, 11:37:42 am »
No i klapa nic z tych moich wypocin nie wyszło. Odpalam komputer potem PPS jest cacy, ale wystarczy, że zamknę PPS to już drugi raz go nie uruchomię. Trzeba restartować komputer. Sprawdzałem, że Firebird cały czas w tym czasie działa, ale PPS nie może się połączyć z Firebird. PPS zatrzymuje się na: " Trwa nawiązywanie połączenia z bazą danych FIREBIRD".  Robiłem nową instalację PPS-a FIREBIRD-a, odinstalowywałem ostatnie aktualizacje WIN10 i dupa. Napisałem do KAMSOFT-u, ale wiadomo to potrwa :-)

A FB w jakiej wersji jak zainstalowany? Seria 2.5? Aktualizowana do jakiejś najnowszej z linii 2.5 czy z instalatora PPSa?
Zainstalowany standardowo jako SuperServer czy przestawiony jako Classic Server?
I czy przeszliście kiedyś na wersję pomijająca stare Kamsoftowe UDF?

Pozdrawiam

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: kspps baza firebird
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 10, 2021, 12:06:33 pm »
Standardowo z instalatora, złożyliśmy zlecenie na przejście na Oracle
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]