collapse

Reklama


Autor Wątek: Deklaracje  (Przeczytany 10670 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Deklaracje
« dnia: Marca 31, 2009, 13:22:27 pm »
Witam!

Nie mam innego pomys??u na temat wiÄ?c sorki za taki.

Sprawa dotyczy deklaracji choÄ? nie do ko??ca. Chodzi o to, ??e po odebraniu listy weryfikacji za marzec kilku pacjent??w 17os??b zosta??o przepisanych do innej plac??wki, sprawa wyglÄ?da??a podejrzanie bo wszystkie deklaracje by??y z tÄ? samÄ? datÄ?.

Jak siÄ? dzisiaj okaza??o b??Ä?d by?? w tej plac??wce do kt??rej pacjenci rzekomo siÄ? przepisali. Nie chcÄ? na forum przedstawiaÄ? szczeg??????w w ka??dym bÄ?d?? razie chodzi o to, ??e tak naprawdÄ? tamta przychodnia nie ma deklaracji na tych pacjent??w i powiedzieli ??e oko??o 1000 pacjent??w w taki spos??b sobie deklarowali...

Chodzi o to ??e mamy podes??aÄ? im pacjent??w kt??rzy sÄ? nasi i oni wykre??lÄ? ich ze swojej bazy. Od razu m??wiÄ?, ??e nie interesujÄ? mnie jakie?? korekty za marzec dla 17 os??b nie warto.

Teraz tylko pytanie w jaki spos??b mam przywr??ciÄ? deklaracje z jakÄ? datÄ?? Wczoraj je wycofa??em zgodnie z raportem zwrotnym z NFZ. Czy data musi byÄ? p????niejsza od daty kt??rÄ? tamta plac??wko omy??kowo wpisa??a?

Wiem, ??e trochÄ? zakrÄ?ci??em, ale mam nadziejÄ?, ??e wiecie o co kaman :)

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2009, 13:38:31 pm »
dodaj poprostu deklaracji ponownie - my??lÄ? ??e fundusz za te deklaracje zap??aci dopiero za miesiÄ?c
z tego co siÄ? orientujÄ? data z??o??enia deklaracji musi byÄ? jednakowa w systemie i na wersji papierowej

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 31, 2009, 13:48:33 pm »
No w??a??nie tylko, ??e Ci pacjenci siÄ? nie przepisywali (tak naprawdÄ?) do tej drugiej plac??wki. Ta druga plac??wka nie ma na nich deklaracji.

Ja mam deklaracje z datÄ? powiedzmy 01.01.2009 oni nie majÄ? deklaracji, a wpisali ich w system z data 01.03.2009 teraz ja dostajÄ?c weryfikacje za marzec mam tych pacjent??w wycofanych bo uznano zg??oszenie innej plac??wki (data p????niejsza).

Ta inna plac??wka zdeklarowa??a siÄ? ze do nastÄ?pnego miesiÄ?ca wycofajÄ? ze swojej bazy tych pacjent??w. Tylko jak ja mam ich teraz przywr??ciÄ? do swojej bazy? Z jakÄ? datÄ? hum...?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 31, 2009, 14:27:31 pm »
nie bawic sie z tym tylko zglosic dziadow do NFZ !!!!!
jakby to bylo tylko 17 pacjentow wogole to mozna to zlac
ale jak w sumie "przywlaszczyli" sobie 1000 cudzych pacjentow to juz nie jest smieszne tylko karalne bo dostali za tych ludzi kase nalezna komus innemu !

no chyba ze zglosili sie do wszystkich zakladow ktorym zwedzili ludzi i zadeklarowali ze zaplaca za tych pacjentow za ten miesiac to ok

ale i tak bedzie burdel bo kazdy z tych pacjentow powinien na nowo zlozyc deklaracje
a jezeli to co pisales "Chodzi o to ??e mamy podes??aÄ? im pacjent??w kt??rzy sÄ? nasi i oni wykre??lÄ? ich ze swojej bazy"
jest prawda to juz wogole jest walek na calego ! a czemu tu pacjent winien ze ma gdzies lazic i cos zalatwiac !!!!!

zglosic dziadow do NFZ jezeli sami wszystkiego nie odkreca i nie oddadza kasy !
i jeszcze powinni sami odwiedzic tych pacjentow i pobrac ud nich deklaracje do wlasciwych zakladow opieki zdrowotnej (ale tego raczej zrobic nie moga)

pozdrawiam

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 31, 2009, 14:41:09 pm »
Nie chodzi o to ??e pacjenci bÄ?dÄ? do nich chodziÄ?, tylko my im wy??lemy listÄ? kt??rzy pacjenci sÄ? nasi i oni ich u siebie wycofajÄ?.
Oni nie majÄ? deklaracji. Ci pacjenci zostali odtworzeni z bazy lekarzy (bo to chodzi o pielÄ?gniarki) nie wiem jak to tam dok??adnie by??o, nie wnikam.

Tylko w??a??nie jest problem bo jak przywr??cÄ? tych pacjent??w z datÄ? kt??rÄ? mam na deklaracjach, to i tak ich nie odzyskam bo w funduszu bÄ?dÄ? mieli zg??oszenie z p????niejsza datÄ? od tej drugiej plac??wki.
A jak wpiszÄ? z datÄ? p????niejsza to bÄ?dzie to nie tak z mojej strony bo nie mam deklaracji z takÄ? datÄ?.

I co tu kurde zrobiÄ?. Je??li chodzi o kasÄ? za tych pacjent??w to w moim przypadku mogÄ? sobie podarowaÄ? te kilka os??b, niemniej jednak od przysz??ego miesiÄ?ca chcia??bym, ??eby ju?? wszystko by??o ok. Wychodzi na to, ??e muszÄ? zbieraÄ? jeszcze raz deklaracje od tych pacjent??w?

Je??li chodzi o NFZ to i tak podejrzewam, ??e bÄ?dÄ? mieli kontrole, rozmawia??em z nimi i podobno oko??o 1000 pacjent??w w ten spos??b b??Ä?dnie sobie przypisali z jednÄ? datÄ?, wiÄ?c fundusz powinien zareagowaÄ? sam.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2009, 14:43:21 pm wysłana przez jedrek »

Offline AnnaW-wa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 31, 2009, 15:00:09 pm »
Witam
proponuje z listy wycofanych deklaracji u??yÄ? funkcji przywr??C.
Najlepiej zmu??cie ten zak??ad aby przyzna?? siÄ? do b??Ä?du w rolzliczeniu POZ - pismo do NFZ
Mieli??my kiedy?? tÄ? sytuacje w MOW te?? nam zabrali kilku pacjent??w, ale firma szybko siÄ? przyzna??a do "pope??nienia b??Ä?du" i na podstawie list pacjent??w za poprzednie okresy uznali nam tych pacjent??w bez problemu.
Nie wiem co zrobili tamtym

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2009, 16:51:18 pm »
Przecie?? co miesiÄ?c wysy??Ä?na jest pe??na lista POZ. Je??eli, wiÄ?c oni wycofajÄ? u siebie tych pacjent??w to ich lista POZ nie bÄ?dzie zawiera??a waszych 17 pacjent??w w zwiÄ?zku z tym je??eli ty prze??lesz ich w swojej li??cie z datÄ? deklaracji jaka jest w rzeczywisto??ci czyli wcze??niejszÄ? ni?? ta, kt??rÄ? w tym miesiÄ?cu omy??kowo wpisa??a tamta przychodnia to pacjenci powinni byÄ? pozytywnie zweryfikowani u ciebie a nie u nich bo w ich li??cie POZ przes??anej przez nich nie bÄ?dzie w ogle tych pacjent??w. TrochÄ? zagmatwane, ale tak powinno byÄ?. Najlepiej potwierdziÄ? to jeszcze w oddziale NFZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 31, 2009, 17:31:19 pm »
Rozumiem ciÄ? @Micha??.

Tylko w??a??nie czy na pewno NFZ weryfikuje to na zasadzie, ??e bierze wszystkie nades??ane listy za MARZEC i por??wnuje ze sobÄ?. Czy np nie majÄ? gdzie?? zapisane, ??e taki pacjent jest zapisany tu i tu i z takÄ? datÄ?. Czort wie.

No nic najpierw czekam na potwierdzenie ze usunÄ?li pacjent??w ze swojej bazy. Z tym, ??e listÄ? za kwiecie?? trzeba wys??aÄ? do 7 :/

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2009, 20:09:48 pm »
Z tego co mi wiadomo to najpierw sÄ? por??wnywane wszystkie nades??ane przez ??wiadczeniodawc??w listy POZ w obrÄ?bie jednego oddzia??u/wojew??dztwa a p????niej nastÄ?puje weryfikacja centralna, czyli m. in. sprawdzanie czy pacjent nie jest zapisany u lekarza w innym wojew??dztwie.
WÄ?tpiÄ? ??eby sprawdzali czy pacjent kiedy?? by?? zapisany u kogo?? innego i sprawdzali datÄ?. Gdyby tak mia??obyÄ? musieliby za ka??dym razem por??wnywaÄ? listy z wszystkimi kiedykolwiek ubezpieczonymi pacjentami. Po co niby przesy??amy pe??ne listy POZ ka??dego miesiÄ?ca?
Co z tego, ??e listÄ? trzeba wys??aÄ? do 7? Ja przewa??nie wysy??am 1-2 ka??dego miesiÄ?ca.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 01, 2009, 00:17:06 am »

Potwierdzam

Ka??dy miesiÄ?c to niezale??na weryfikacja. WiÄ?c je??eli tamta plac??wka wycofa na swojej li??cie deklaracje to ty nie musisz nic robiÄ? ze swoimi.

A je??eli chcesz odzyskaÄ? kasÄ? za swoich nies??usznie zabranych to pisz do Oddzia??u

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 02, 2009, 12:43:05 pm »
No i kicha :/ Dzisiaj wysy??a??em aktywnÄ? listÄ? na maj oraz odebra??em weryfikacjÄ? i nie wycofali naszych pacjent??w ze swojej bazy. A mieli to zrobiÄ?. W zesz??ym miesiÄ?cu dzwoniono do NFZ niby wiedzieli o ca??ej sytuacji...

W sumie je??li chodzi o mojÄ? plac??wkÄ? to tylko 18 pacjent??w z tym, ??e teraz ju?? za 2 m-c., ale tak byÄ? nie mo??e, chyba bÄ?dzie trzeba napisaÄ? oficjalne pismo DO NFZ.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 04, 2009, 08:31:50 am »
No i kicha :/ Dzisiaj wysy??a??em aktywnÄ? listÄ? na maj oraz odebra??em weryfikacjÄ? i nie wycofali naszych pacjent??w ze swojej bazy. A mieli to zrobiÄ?. W zesz??ym miesiÄ?cu dzwoniono do NFZ niby wiedzieli o ca??ej sytuacji...

W sumie je??li chodzi o mojÄ? plac??wkÄ? to tylko 18 pacjent??w z tym, ??e teraz ju?? za 2 m-c., ale tak byÄ? nie mo??e, chyba bÄ?dzie trzeba napisaÄ? oficjalne pismo DO NFZ.

ale co to da ze oni tych pacjentow wycofaja ?
wszyscy ci pacjenci i tak musza zlozyc noa deklaracje u Ciebie a wtedy nawet jak wczesniejszy swiadczeniodawca nie wycofa to ty masz nowsza wiec twoja zostaje uznana (nie mowiac juz o tym ze masz "legalna deklaracje")

pozdrawiam

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 04, 2009, 08:51:26 am »
No tak tylko ??e oni nie majÄ? deklaracji na tych pacjent??w a ja mam, i tak jak kto?? tu napisa?? deklaracje sÄ? sprawdzane tak, ??e co miesiÄ?c nades??ane listy sÄ? po prostu por??wnywane.

Czyli je??li oni wywalÄ? u siebie to wystarczy, ??e ja przywr??cÄ? z tÄ? datÄ?, kt??rÄ? mia??em wcze??niej, chodzi w??a??nie o to, ??eby nie zbieraÄ? na nowo deklaracji.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 04, 2009, 12:13:22 pm »
Skoro oni postÄ?pujÄ? w ten spos??b to ja bym siÄ? z nimi nie cacka??. ?šlesz pismo do NFZ (dw tego ??wiadczeniodawcy) z wyja??nieniem ca??ej sytuacji (czyli brzydko m??wiÄ?c kablujesz) i domagasz siÄ? wyprostowania sytuacji i oddania pieniÄ?dzy za twoich pacjent??w w poprzednich miesiÄ?cach.
Nie wysz??o po dobroci to trzeba inaczej. Ty wykaza??e?? siÄ? ju?? dobrÄ? wolÄ?.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 04, 2009, 12:23:17 pm »
Dzisiaj by??y rozmowy z tamtÄ? plac??wkÄ?... i zaklinajÄ? siÄ? ??e wycofali pacjent??w przed wys??aniem listy za kolejny miesiÄ?c...
Czy??by jednak fundusz przechowywa?? dane z poprzednich raport??w/miesiÄ?c??w?

Skoro ja przywr??ci??em deklaracje z datÄ? taka jakÄ? mia??em od samego poczÄ?tku (czyli p????niejszÄ? od tej z ich listy) to wychodzi na to, ??e jednak nie por??wnujÄ? co miesiÄ?c list i majÄ? wglÄ?d do raport??w do ty??u.

Hmm... i wychodzi na to, ??e pielÄ?gniarki bÄ?dÄ? jeszcze raz musia??y zbieraÄ? deklaracje, ekstra :/
Nie ma czego?? takiego jak korekta do listy POZ, hehe? :P

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 440
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3063 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2948 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]