Co to znaczy switch ADSL? to nie jest przypadkiem router ADSL?W rejestracji 1 stoi zwykły router ADSL (tylko tam jest linia telefoniczna z netem, więc musi tam być) z wyłączonym wifi.
Sprawdź karty sieciowe w komputerach 1 i 2.
Ponadto spotkałem się z przypadkiem wymulania sieci gdzie kable były zarobione jak komu pasowało. Po zarobieniu zgodnie ze standardem znacznie przyspieszyło. Nawet nie sądziłem, że aż takie znaczenie to może mieć.Dzięki, sprawdzę przy najbliższej okazji.
Jak możliwość to sprawdź na jakiś sensownych switchach.Nie mam za bardzo takiej możliwości. Jestem nawet skłonny zainwestować w switche, jeżeli rozwiąże to problem. Problem w tym że nie bardzo się orientuję co to jest sensowny switch. Te switche to TP-LINK TL-SG1005D i TP-LINK TL-SG1008D przy serwerze. W rejestracji 1 stoi Cerberus P6351.
Jaki masz system na serwerze?Windows 7 Home Premium
Jak mówi mpi posprawdzaj też wszystkie wtyczki. Masz jakiś miernik do kabli rj? czasami zagięty kabel powoduje syf w sieci.99% wtyczek zaciskałem sam i są na pewno ok. Mam tester i sprawdzałem. Wszystkie są zaciśnięte na prosto wg schematu T568B. Jedynym wyjątkiem jest kabel [switch przy serwerze <-> router w rejestracji 1]. Tam może być inaczej. Sprawdzę, możliwe że to przyczyna problemów.
Poskanuj też sieć, może ktoś jest fanem jakiegoś oprogramowania p2p czy coś takiego.Sprawdź też poleceniem netstat co i kto łączy się do serwera.Sprawdzałem. Czysto
Ja się nie czepiam switcha pod względem czy jest to 1000 czy 100, tylko pod względem ich ilości.
Im więcej ich jest tym większy chaos panuje w sieci i ma to duże znaczenie.
Tak jak wspomniałem wcześniej - czy to będzie 1000 czy 100 jest dla mnie nieistotne, ponieważ nawet przy sieci bezprzewodowej da się pracować - bez rewelacji ale się da.
serwer, oraz gabinety 10,11 i 12 są podłączone do jednego nazwijmy go "głównego" switcha.Tam raczej różnicy nie będzie. Chyba że z "bardzo szybko" na "jeszcze szybciej". Ale sprawdzę na wszelki wypadek.
Porównaj jak pracują te końcówki teraz a następnie odepnij wszystko pozostałe i sprawdź czy się polepszyło.
jakbys mial na klientach Windows 7 Profesional to moglbys nimi zarzadzac z poziomu serwera!
z Win Server sa w sumie tylko 2 problemy
1-trudniejszy w instalacji i administracji niz domowe windowsy
2-cena, ale nawet nie tyle cena samego win servera co licencji dostepowych CAL bo standardowo
kupujesz system z 5 licencjami na klientow a np kolejne 10 CALi to strzelam cena w okolicach calosci
ceny systemu ..
hmm.. mozliwe ze tymczasowo problem moglby rozwiazac Windows 7 Profesional na serwerze bo on
ma wiekszy limit niz Home Premium ale to tez byloby tylko na chwilke rozwiazanie
jest jeszcze cos takiego jak Windows Server Essential bodajze - rozwiazanie tansze, okrojone
dla malych firm ale cos mi sie wydaje ze max klientow to 10 i nie da sie dokupic CALi - trzeba
przejsc na pelny Win Server
Przemek - pamiętaj, że udostępniasz udział na serwerze w celu pobierania aktualizacji a do tego już CALe potrzebne.Cóż można przy małej ilości stanowisk robić to ręcznie. Zresztą czytałem nie tak dawno licencje EULA i to jest generalnie tak, że każdy dostęp pośredni lub bezpośredni wymaga cal per user. Ja aktualnie mam pps mam na 2003 z 25CAL i z niego aktualizacje robię a bazę samą mam na 2008. Domenę mam na 2003 i wszystko działa poprawnie. Jednak niebawem dokupimy CALe do 2008 bo jest dużo większa funkcjonalność w połączeniu 2008 R2 z windows 7 pro.
Sprawa się wyjaśniła.
1. Ujednolicenie kabli - zero różnicy.
2. Wywaliłem switch z rejestracji 1 - zero różnicy.
3. Wymiana głównego switcha na Netgear GS716T - trochę pomogło.
4. Wymiana dysku w serwerze na OCZ Vertex 2 - wszystko śmiga bez zacinania.
2. CAL ma coś wspólnego z połączeniami do bazy firebirda? imho nie. Przecież on nie używa terminalowych per user.
2. CAL ma coś wspólnego z połączeniami do bazy firebirda? imho nie. Przecież on nie używa terminalowych per user.
Niestety ma. Po ostatnim audycie jaki M$ zrobil w jednej z firm, w ktorej pracuje nie mam co do tego watpliwosci. 1 CAL to kazde, dowolne polaczenie do serwera.
z tego co można przeczytać w sieci, to są bazy firebird'a znacznie większe od naszych i z których korzysta znacznie większa ilość użytkowników.
Kilka przydatnych informacji z FAQ firebirda:
Jak wielu użytkowników może być podłączonych jednocześnie? (http://www.firebirdfaq.org/faq292/)
Jak duża może być baza? (http://www.firebirdfaq.org/faq59/)
Piotr a jakie masz problemy? Spójność danych, błędy zapisu/odczytu, zakleszczanie, blokady sesji ?
Trafiłem na kolejne ciekawe przykłady zarówno dużych baz jak i dużej ilości jednoczesnych połączeń. Najbardziej podoba mi się przykład rosyjski. Zresztą sami przeczytajcie: http://www.ib-aid.com/articles/item104 (http://www.ib-aid.com/articles/item104)
Dzień dobry
Wiem ze gdzieś był artykuł na forum o możliwości instalacji dwóch klientów pps-a na jednym komputerze ale jakoś nie mogę go teraz odszukać. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy cos trzeba zmienić w ustawianiach po za ścieżka do serwera by np.
1 klient łączył się z kss1
2 klient łączył się z kss2
klienci muszą być na jednym komputerze
.... łatwy w obsłudze, przejrzysty, darmowy, z pełną automatyzacją procesu rozliczeń, możliwością importu danych z pliku itp......Z ta "darmowością" to bym uważał.