collapse

Reklama


Autor Wątek: Firebird Error code 152 i 401  (Przeczytany 4824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna767

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Firebird Error code 152 i 401
« dnia: Lipca 06, 2016, 14:28:01 pm »
witam,
mam problem z dostępem do programu PPS .
    Najpierw wyświetlał się komunikat:Your user name and password are not defined.Ask your database adm.to set up a firebird lr thogin.Unsuccesful execution caused by system error that precludes succesful execution of subseqent statements.Error code 152.
 
   W kompie znalazłam 2 wersje Firebirda -
    -2.0 zainstalowany w 2013 roku
    -2.5 zainstalowany dzień wczesniej(najprawdopodobniej jako część składowa programiku do obsługi gabinetu wersji demo)
Nie wiedząc jak to ugryźć,odinstalowałam ten nowszy firebird,który zainstalował się sam?? dzień wcześniej.
Po odinstalowaniu wersji 2.5 mam komunikat :
       Unable to complete network request to host ,,LOCALHOST".Failed to establish a connection.Nie można nawiązać połączenia,ponieważ komputer docelowy go odmawia.Unsuccesful execution caused by a system error that precludes succesful execution of subsequent statements.ERROR CODE 401
 
Proszę o pomoc ,czy przywracanie systemu do stanu z przed przypadkowej instalacji innej wersji firebirda cokolwiek by pomogło?
 

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2016, 15:15:38 pm »
ja bym usunął Firebirda i zainstalował takiego jaki był wcześnie. Zrób zapas bazy kspps.fdb
Edward z Kętrzyna

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 07, 2016, 18:10:15 pm »
tylko że Anna pewnie nie wie jaki był zainstalowany. Chyba nie próbowałem nigdy ale czy da radę zainstalować 2 różne firebirdy?
Mi przychodzi jedynie do głowy odinstalować firebirdy i zainstalować najpierw 2.5 zrobić kopię, jeśli jej odtworzenie zakończy się niepowodzeniem to znaczy że był 2.0.
Oczywiście firebirdy pobieramy stąd i przed jakimikolwiek eksperymentami pamiętamy o zabezpieczeniu bazy czyli zrobieniu kopii pliku kspps.fdb

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 07, 2016, 18:13:40 pm »
dokładnie
Edward z Kętrzyna

Offline anna767

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 08, 2016, 11:51:52 am »
Dzięki za pomysły,napisałam również emaila do Kamsoftu,długo kazali sobie czekać na odpowiedź.
    -poproszono mnie o przesłanie pliku kspps.ini(ścieżkę miałam kiedyś zmienioną na LOCALHOST zamiast cyferek)
    -kazano zmienić na BAZA_DBSTRING=PPS@C:/KS/KS-PPS/BAZA/KSPPS.FDB
    -po zmianie niestety pojawił się jeszcze ciekawszy powód odmowy dostepu,a mianowicie :

,,Aplikacja nie może działac prawidłowo,ponieważ w systemie operacyjnym klient ORACLE ma ustawiony język inny niż polski.Prosimy o uruchomienie aplikacji w trybie administratora"
Próby zalogowania się wpisując w puste okna /serwer-klient-hasło/ wszystkie możliwe kombinacje z postów z tego forum...i nic...odmowa dostępu.
Więc ja,blondynka,zrobiłam przywracanie systemu Windows do feralnego poniedziałku...i stał się cud-wszystko chodzi OK .
Co dowątpliwości odnośnie wersji firebirda-moja wersja to 2.0-ponieważ nowszy pojawił się z datą z feralnego poniedziałku,tak było w panelu sterowania-wtedy właśnie wgrywałam demo programiku do obsługi gabinetu...


Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 08, 2016, 13:34:34 pm »
Tak czy inaczej dobrze, że chodzi. Jednak przemigruj się na nowszego Firebirda, bo w nieokreślonych momentach możesz mieć problem z programem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline anna767

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 08, 2016, 13:52:37 pm »
Dzięki za radę :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 08, 2016, 14:49:26 pm »
Tak czy inaczej dobrze, że chodzi. Jednak przemigruj się na nowszego Firebirda, bo w nieokreślonych momentach możesz mieć problem z programem.

A mnie zastanawia czy 2.5 to takie dobre rozwiązanie. Tam gdzie mam 2.0 poustawiałem automatyczne kopie robione narzędziem gbak i podczas pracy użytkowników kopia się tworzy.
W jednym miejscu jest firebird 2.5 i windows10 i wywala się kopia podczas gdy w tym czasie jest uruchomiony program. Podkreśliłem że jest windows10 bo może też mieć to znaczenie, gdyż kopia odpalana jest w innej sesji (uprawnienia administratora) i może tu jest jakaś różnica w stosunku do win7?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 08, 2016, 17:30:01 pm »
Co do sesji i uprawnień, to od Win8 zaczęło się coś w tym temacie zmieniać, dlatego musiałbyś to przetestować na tym samym windowsie, żeby miec pewność.
Co do nowszej wersji Firebirda - są w niej pewne funkcje, a których nie ma w starszej wersji bazy. Raz mi się tylko to zdarzyło, ale dostałem komunikat, że brakuje funkcji nie pamiętam już jakiej, a Kamsoft od razu stwierdził, że mam starego Firebirda i migracja pomogła.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Floyd

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #9 dnia: Października 20, 2019, 21:27:21 pm »
Witam.
Proszę o podpowiedź jak podpiąć serwer z klientem w różnych lokalizacjach. Serwer ma adres IP stały, klient też posiada stały IP.
Chyba wszystkie podpowiedzi na forum przetestowane, dotyczą raczej sieci lokalnych
W kspps.ini: BAZA_DBSTRING=PPS@adres ip serwera:C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB; SCIEZKAAKT=C:\KS\KS-PPS. Program antywirusowy wyłączony, zapory wyłączone, loginy: próby na PPS, PPS1, PPS2, hasło: masterkey.
Proszę o wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Błąd: Error code: 401
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2019, 21:29:45 pm wysłana przez Floyd »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #10 dnia: Października 20, 2019, 23:15:34 pm »
Czy dobrze rozumiem, że chcesz podłączyć różne lokalizacje otwartym netem? Na teraz blokują Ci to rutery - przekieruj sobie porty w lokalizacji z serwerem i w iniku klienta wpisz publiczne IP lokalizacji z serwerem z portem zewnętrznym i może zadziała.
Czemu nie znajdujesz na forum info jak zrobić to w ten sposób? Bo tak się nie robi, bo to niebezpieczne. Na pewno znajdujesz info na temat łączenia lokalizacji przez VPNa - tak to się robi i jak jest dobrze zrobione, to dopiero wtedy możesz zadziałać na IP lokalnych i będzie ok. Nie wiem czy jakiegoś EoIPa nie trzeba by dołożyć, ale to do sprawdzenia.
Inna sprawa - czy na pewno chciałbym spinać bezpośrednio klienta z serwerem przez neta w przypadku Firebirda. Zerwie Ci neta, sesja zwiśnie. Może bazy nie uszkodzi, ale trzeba odblokowywać/zabijać ją. Może być to upierdliwe. Lepiej jakiś RDP albo inne substytuty - brak neta, siada połączenie, ale jak wróci, to łączymy się do sesji RDP, gdzie nasz program dalej jest odpalony i działający (pomijam automatyczne zamykanie sesji pulpitu po czasie, bo to jest konfigurowalne).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #11 dnia: Października 20, 2019, 23:45:38 pm »
09061303 dobrze mówi. Wrzuć w Google hasło: OpenVPN i zastanów się nad łączeniem zdalnym lokalizacji inaczej niż po Remote Desktop. Raz w życiu widziałem dobrze spięte dwie lokalizacje zdalne przez internet po VPN, ale to był ten sam operator i było to łącze 100/100 Mb/s. Na Fb 2.5. Ponoć Fb 3.0 lepiej pracuje w sieciach o dużej latencji.

Offline Floyd

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Firebird Error code 152 i 401
« Odpowiedź #12 dnia: Października 23, 2019, 21:05:05 pm »
Witam
09061303 wielkie dzięki za odpowiedź, konkretną, rzeczową i fachową.
Szkoda że nie zapytałem wcześniej na forum tylko dzwoniłem na infolinię i dopytywałem czy tak można, zaoszczędziłbym trochę czasu  ;).
Wycofałem się z tego rozwiązania i nie będziemy łączyć komputerów przez ip.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 222
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]