collapse

Reklama


Autor Wątek: 14 dni na dostarczenie skierowania... Jak sprawnie prowadzić weryfikację?  (Przeczytany 4056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pafnucy

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Mam pytanie dotyczące rejestracji pacjentów, którzy zgodnie z przepisami maja 14 dni na dostarczenie do przychodni oryginału skierowania. Pracuje w rejestracji od pół roku i dotychczas sytuacja wyglądała następująco: pacjent był zapisywany w terminarzu, a następnie w SPECJALNYM ZESZYCIE, zapisywało się nazwisko delikwenta i datę zapisu. Jeśli pacjent donosił skierowanie to szukało się w zeszycie daty zapisu i legalnie czekał na swoja kolej. Co jakiś czas wertowałem zeszyt i sprawdzałem czy każdy z pacjentów był odznaczony jako ten który dostarczył skierowanie. Tego który nie był odznaczony sprawdzałem w terminarzu i jeśli nie było skierowania anulowałem wizytę. Skomplikowane, czasochłonne i obarczone błędami. Czy macie jakieś propozycje, jak prowadzić skuteczną weryfikację tych skierowań, bo nie wierzę że bez zeszyty się nie obejdzie. Dodam, że pracuję w poradni okulistycznej gdzie skierowania to nowość i przez to bałagan jest znaczny

Offline janwil

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 1
Odp: 14 dni na dostarczenie skierowania... Jak sprawnie prowadzić weryfikację?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2016, 01:07:42 am »
Witaj,
wygląda na to, że nie prowadzisz "Terminarza" w formie elektronicznej. Do października 2015r. w poradni okulistycznej, którą się "opiekuję" również to wyglądało jak w Twoim opisie. Elektroniczne prowadzenie terminarza uwalnia Ciebie od wspomnianych kłopotów.....
Natomiast jeśli prowadzisz terminarz w PPS to filtracja niedostarczonych skierowań do pierwszorazowych odbywa się po "odptaszkowaniu" okienka  w filtrze "nie dostarczono skierowań w ciągu 14-stu dni": rozliczenia>rejestracje>lista pacjentów oczekujących.
P.S. Nie prowadzisz kolejki oczekujących w formie elektronicznej???
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2016, 01:09:41 am wysłana przez janwil »

Offline Pafnucy

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: 14 dni na dostarczenie skierowania... Jak sprawnie prowadzić weryfikację?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2016, 21:26:12 pm »
Dzięki za podpowiedź. Prowadzimy terminarz i kolejkę w PPS, ale oprócz mnie pracują tam totalnie "niekomputerowe" osoby. Szukam dlatego mechanizmu w PPS, będzie w prosty sposób wykreślał tych którzy nie donieśli skierowań bez konieczności zapisów w zeszycie.

Offline Pafnucy

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: 14 dni na dostarczenie skierowania... Jak sprawnie prowadzić weryfikację?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 18, 2016, 22:27:26 pm »
Wprowadziłem w życie radę o weryfikacji niedostarczonych skierowań, ale napotkałem nowy problem. Z reguły wprowadzam skierowania nie przypisując ich do wizyt tylko do pacjenta (wpisuję w dowolnym miejscu w terminarzu wizytę, wpisuję pesel i dodaję skierowanie. Później anuluję wizytę, a skierowanie zostaje przypisane do pacjenta). więc kiedy wchodzę w rozliczenia>rejestracje>kolejki oczekujących miałem dużo wizyt bez przypisanych skierowań. Doczepienie skierowania do wizyty szło szybko i sprawnie. Niestety później się okazało, że po doczepieniu skierowania program "zapominał" do którego lekarza pacjent był zapisany. Problem polega na tym, że w naszej przychodni pracuje pięciu lekarzy w pokrywających się godzinach i mam teraz pokaźne stadko pacjentów pierwszorazowych nie przypisanych do żadnego lekarza...

Offline Pafnucy

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: 14 dni na dostarczenie skierowania... Jak sprawnie prowadzić weryfikację?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 21, 2016, 22:41:27 pm »
Czy ma ktoś może radę, jak cofnąć tę zmianę i co zrobić aby w przyszłości nie zrobić podobnego bałaganu?

Offline JEDWABNIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: 14 dni na dostarczenie skierowania... Jak sprawnie prowadzić weryfikację?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 23, 2016, 19:58:48 pm »
Czy w SOMEDZIE można ustawić taką opcję aby weryfikować kto nie dostarczył w ciągu 14 dni skierowania?
Do tej pory prowadziłam zeszyt ale jest to dosyć kłopotliwe:(

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 137
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]