collapse

Reklama


Autor Wątek: Zdalny dostęp do serwera z PPS a bezpieczeństwo  (Przeczytany 20171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zdalny dostęp do serwera z PPS a bezpieczeństwo
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 22, 2016, 15:51:49 pm »
Zaciekawiłem się tymi WD RED, ale chyba kiedyś ich nie było. W każdym razie taki głupi nie byłem jak się przymierzałem do NASa :)

Cytuj
WD "RE3" are designed for Server/Enterprise & other 24/7 "always-on" severe applications, where reliability is more important than just capacity.

a może jednak byłem? Kupe kasy wydałem i 5 lat przeleżało w kartonie :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zdalny dostęp do serwera z PPS a bezpieczeństwo
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 26, 2016, 21:46:43 pm »
Wcześniej działałem na Tomato głównie na Liksysach WRT 54 XX, teraz mikrotik. Więcej możliwości niż poprzednik.

zainstalowałem dziś na swoim wrt54gl, dorzuciłem jakiś mod shibby czy coś takiego. Wyglądało to nieźle, więc stwierdziłem że sprawdzę pozostałe. Po instalacji openwrt (starej ale rekomendowanej dla tego routera bo z nowymi już nie chce chodzić) zarządzanie to tragedia, poszczególne strony w panelu odpalały się po 10 sekund. DHCP przydzielał adres przez 3 minuty no i nie mogłem skonfigurować połączenia z modemem. Niestety próby zainstalowania orygianalnego firmware czy tomato nic nie dawały. Dopiero przez putty wrzuciłem jakiś obraz i przeinstalowałem. Ale wojowałem ze 3 godziny.

Przestrzegam użytkowników wrt54gl przed openwrt backfire. Kamikaze chodziło już szybciej ale tak się sparzyłem, że wróciłem do tomato. 

09061303 skoro wymieniłeś te routery na mikrotiki to nie masz ich na sprzedaż? Kupiłbym ze 3-4. Przydadzą się kiedyś :). Na allegro po 80-100zł są ale wolałbym od kogoś znajomego.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Zdalny dostęp do serwera z PPS a bezpieczeństwo
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 26, 2016, 22:58:14 pm »
Nie mam niestety, ale w tym momencie to byłyby leżaki prawie dwuletnie.
Z świeższych rzeczy miałbym (a w zasadzie przychodnia jedna o ile nie pozbyła się ich) Drayteka 2710 (jedną lub dwie sztuki), ale to trochę inna tematyka, bo VPN ok, ale dysku zewnętrznego 2,5" 2GB nie chciał nawet wykryć.

Pod kątem jeszcze samby na mikrotiku - nie przetestowałem, ale rozmawiałem z kolegą, który ma u siebie w domu dysk tak podpięty (nie pytałem jaki dysk dokładnie) i mówi, że nie wiesza się mu nic, ale jakby komuś coś się działo zawsze można automatyczny restart zaplanować. Może jest to kwestia wersji softu, bo w necie niekoniecznie piszą na temat wersji 6.XX - on na takiej działa, może coś w niej poprawili.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2016, 23:01:32 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zdalny dostęp do serwera z PPS a bezpieczeństwo
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 26, 2016, 23:15:36 pm »
W tym przypadku nie patrzę na usb. W tamtym temacie jednak zdecydowałem się na NAS. Ze 3-4 jakieś tanie używki przydałyby mi się tylko do vpna w kilka miejsc. Tylko nie widzę nigdzie opisów co do możliwości zainstalowania na nich jakiegoś alternatywnego softu a na oryginalnym jest tylko PPTP i IPSec. PPTP tak nie do końca mi odpowiada a z IPSec już przetestowałem że są problemy jak serwer stoi za NAT.
Tutaj widzę że jest jakiś klient dodawany, ale wolałbym już ujednolicić sobie wszędzie OpenVPN.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zdalny dostęp do serwera z PPS a bezpieczeństwo
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 04, 2016, 10:44:02 am »
W związku z tym, że na próbę zakupiłem router jednak posiadający USB tylko nie wiedziałem jak to wykorzystać wymyśliłem powiadamianie na maila o braku i powrocie prądu :) I nawet działa. Ale tylko z zasilaczami APC (wykorzystałem apcupsd)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 242
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]