collapse

Reklama


Autor Wątek: Badania POZ -próba podsumowania  (Przeczytany 19554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Badania POZ -próba podsumowania
« dnia: Kwietnia 19, 2015, 09:05:55 am »
Witam;
Próbuję pozbierać zusammen informacje dotyczącej sprawozdawczości badań w poz i sposobu ich wypełnienia. Nasuwa mi się kilka pytań i wątpliwości:
1. W przypadku DILO to wszystko jasne: sprawozdajemy w usłudze wydanie karty kod ICD9 badania, jeśli pacjent przyniósł badania nie wykonane na zlecenie przychodni to wpisujemy badanie podmiotowe i ok.
2. W przypadku raportu zbiorczego kwartalnego: wszystkie badania minus związane z kartą DILO minus związane z I i E minus sprawozdawane dobrowolnie dodatkowe.
I dalej zaczynają się niestety schody i pojawiają się pytania:
a) badania związane z cukrzycą i krążeniówką podpinany pod świadczenie w module wizyta czy też w module poz zakładka badania diagnostyczne lub ewentualnie w module poz zakładka lekarz i kod icd9 a nie 10-znakowy nfz
b) jeśli w module poz zakładka badania diagnostyczne to jaką datę wskazujemy (badania? wizyty u lekarza?)
c) jaką lokalizację (laboratorium, przychodnia?)
d) dane można spisać z faktury z datą wykonania badania, bez względu czy pacjent się zgłosi? W końcu pacjent badanie miał wykonane, a że nie zgłosił się na wizytę to już jego czy może przychodni problem?
e) rozumiem, że potwierdzenia ewus nie będą wymagane.
Może trochę chaotycznie to opisałem, ale takie wątpliwości mi się nasunęły i myślę, że dobrze byłoby zebrać info w jednym miejscu.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 53
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]