collapse

Reklama


Autor Wątek: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia  (Przeczytany 5292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« dnia: Lutego 01, 2015, 16:19:58 pm »
No i opublikowano nowy format wymiany danych dla raportów POZ/KAOS obejmujący dodatkowe informacje o poświadczeniach ubezpieczenia
http://nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=6506

Tylko jak to w praktyce zastosować , who knows ??

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2015, 16:54:36 pm »
Pewnie trzeba poczekać na aktualizację ;)

A w praktyczne zastosowanie? Po weryfikacji macie listy czerwonych. To teraz trzeba dzwonić do każdego i niech daje papier.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2015, 21:35:36 pm »
Tia ... i zwiększoną stawkę POZ zjedzą telefony i telefonistka ;-)

ale dalej nurtuje mnie tzw. praktyczna strona zagadnienia. Wysyłam listę na początku m-ca, NFZ mi ją sporawdza w drugiej połowie tegoż miesiąca , pod koniec dostaję wynik weryfikacji - mam czerwonych i za nich mi nie płacą - dzwonię, wyjaśniam, zbieram papiery. Jak mam poinformować NFZ, że mi się pacjenci "oświadczyli" i żeby mi za tych czerwonych ( z poprzedniego już miesiąca) jednak zapłacili ????
 

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 02, 2015, 09:26:20 am »
Dobre pytanie bart. A teraz moja obserwacja za weryfikację stycznia u lekarza POZ

Ze zweryfikowanych - niewiadomo w którym dniu - nieubezpieczonych 12 osób na dzień 30 stycznia było już ubezpieczonych. Sęk w tym, że 3 osoby z tych 12 znam i są zatrudnione od ładnych kilku lat w pewnej placówce, która jest podmiotem publicznym. Jaki z tego wniosek? Jak się domyślam płatnik (a konkretniej księgowa w tej instytucji) spóźnił się z opłaceniem składek w styczniu i potem wyprostowywał tak, że na koniec miesiąca widniał już jako ubezpieczony (zus przekazuje częściej niż raz w miesiącu informacje o ubezpieczonych - nie jestem tego pewien, ale kiedyś jakiś pracownik ZUSu mi tak powiedział). Lekarz jednak za nich pieniędzy nie otrzyma.

To jest marginalny problem i afery z tego robić lekarz nie będzie, ale m.in ten przypadek (są też inne) świadczy o tym, że to wyłapywanie nieubezpieczonych nie jest idealne. Jak komuś się chce to może dzwonić do tych osób z grzeczną prośbą, żeby wyjaśnili w pracy skąd taka sytuacja miała miejsce.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2015, 21:58:50 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2015, 16:05:19 pm »
Nic by tak nie wyprostowało sytuacji jak rachunek wystawiony pacjentowi z odroczoną płatnościa . Nawet na jakąś symboliczną kwotę .

Ale to niepolityczne.



Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2015, 17:03:28 pm »
Czy ja dobrze interpretuję to zarządzenie? Stan na 1 luty można jeszcze wysłać w starym komunikacie?

Offline mariusz291

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? -2
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2015, 18:57:52 pm »
Też tak to czytam odnośnie starego formatu.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 04, 2015, 09:26:43 am »
Z jaką datą trzeba wprowadzić do porgramu oświadczenie pacjenta bez ewuś aby "zaliczyli" go do listy aktywnej z 1 luty? Czy takie oświadczenie będzie ważne przez 1 miesiąc czy więcej?

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 04, 2015, 10:24:00 am »
Z jaką datą trzeba wprowadzić do porgramu oświadczenie pacjenta bez ewuś aby "zaliczyli" go do listy aktywnej z 1 luty? Czy takie oświadczenie będzie ważne przez 1 miesiąc czy więcej?

Załącznik do 8/2015/DI strona 11
Data potwierdzenia uprawnień osoby która złożyła deklarację
Musi spełniać następujące warunki:
- Nie może być wcześniejsza niż data złożenia deklaracji (//dekl-poz/@data-zloz)
- Nie może być późniejsza niż pierwszy dzień okresu sprawozdawczego (miesiąca), którego dotyczy lista deklaracji

Czyli w twoim pytaniu najpóźniej z datą 1 lutego,
Oświadczenie jest ważne tylko jeden dzień w dniu podpisania. Zakres dat w oświadczeniu można wpisywać tylko "...w stanach nagłych lub w przypadku gdy ze względu na stan zdrowia nie
jest możliwe złożenie oświadczenia, oświadczenie może zostać złożone w terminie późniejszym"

A za deklaracje będą płacić przez trzy okresy sprawozdawcze, po podpisaniu oświadczenia.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: Zarządzenie Nr 8/2015/DI Prezesa NFZ z dnia 29 stycznia
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 04, 2015, 11:04:04 am »
kapi dzięki za konkretną odpowiedź !!! wersja PPSa 3.0 jeszcze chyba nie ma możliwości podłączenia oświadczenia pod deklarację?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 59
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]