collapse

Reklama


Autor Wątek: deklaracje  (Przeczytany 41413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 02, 2015, 09:34:03 am »
Telefonicznie dowiedziałem się że weryfikacja w ewusiu odbywa się w okolicach połowy miesiąca (co miesiąc termin ten wyznacza centrala). Jeżeli pacjent wyskoczy na czerwono tylko na ten jeden dzień weryfikacji to nie otrzymamy za niego w tym miesiącu pieniędzy i nie ma możliwości zmiany tego. Podobno są plany żeby za takich pacjentów jeżeli w tym miesiącu byliby u lekarza i byli "na zielono" w ewusiu albo złożyli oświadczenia czy przedstawili dokumenty potwierdzające ubezpieczenie i zostanie to wysłane w raporcie statystycznym płacić w kolejnych miesiącach.
Wg mnie jesteśmy okradani w świetle prawa!
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 02, 2015, 09:57:54 am »
Michał jest na to też wytłumaczenie - napisałem w innym temacie: http://forumpps.pl/index.php?topic=8551.0

Pogonić płatników składek, bo nie porobią składek do 5 danego miesiąca i później kombinują z zaprzyjaźnionymi pracownikami ZUSu aby jednak pracownicy byli ubezpieczeni. Tylko, że dane wysłane w pierwszej turze przez ZUS wskazują, że pracownik jest nieubezpieczony i akurat coś mi się zdaje, że to w tym terminie jest weryfikacja ubezpieczonych przez NFZ

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 02, 2015, 10:08:56 am »
Grzegorz chyba nie wyobrażasz sobie, że pracownik przychodni będzie dzwonił do pracodawcy pacjenta (najpierw by się musiał dowiedzieć gdzie pracuje)? Jak zadzwonię to co powiem? Nawet pracownik NFZ przestrzegł mnie przed "zmuszaniem" pacjenta do wyjaśnienia swojej sytuacji z ubezpieczeniem bo zgodnie z prawem my jako świadczeniodawcy nie możemy nic zrobić. Możemy jedynie grzecznie prosić.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 02, 2015, 10:23:37 am »
Masz rację, można jedynie grzecznie prosić pacjenta. W każdym razie wiadomo jaka może być jedna z przyczyn dlaczego pacjent raz jest nieubezpieczony, a potem już jest ubezpieczony.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2015, 10:30:12 am wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline 13marca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 02, 2015, 11:28:55 am »
Na dzień 31 stycznia raport zwrotny  z deklaracji oraz szablony - wystawiony Rachunek (siedziałem w sobotę)  :(
Na dzień 2 lutego znowu raport zwrotny oraz szablony - patrzę jest coś więcej  ;D- okazało się, że NFZ zapomniał dodać za transport w POZ.  ;D  >:(
Znowu Rachunek  :P
Zach-Pom

Offline ber-med

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 02, 2015, 13:03:16 pm »
Ja dziś w mazowieckim oddziale uzyskałam informacje, że jeżeli dysponuje dokumentem ubezpieczenia pacjenta wywalonego jako nieubezpieczony to mogę przesłać xerokopię tego dokumentu i wnioskować o jego uznanie. Dodatkowo pani oznajmiła mi, że od kolejnych okresów rozliczeniowych będzie można przesyłać elektroniczną informację na temat ubezpieczenia pacjenta - czyli podpinać  mu dodatkowy dokument w uprawnieniach. nie wiem tylko jak długo ważne jest oświadczenie złożone przez pacjenta, teoretycznie przecież tylko w dniu złożenia. Jak zwykle przegrywamy z systemem NFZ górą.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 02, 2015, 14:55:09 pm »
Mam info od lekarza, że porozumienie ziel. informuje, że jeszcze będą rachunki na plus za to co zabrali :-) ale sam nie wiem co o tym sądzić
Edward z Kętrzyna

Offline zworek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Pomógł? 3
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 02, 2015, 16:18:02 pm »
Mam 10% odrzuconych świadczeń z powodu braku ubezpieczenia. Wszystkie dotyczą 28.01 i 29.01. Wygląda, ze za te dwa dni wszystkie osoby były nieubezpieczone

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 02, 2015, 17:05:24 pm »
Cytuj
Brak uprawnień do świadczeń zdrowotnych - zgłoszony przez KCH
Pierwsze listy ubezpieczonych tworzone przez Kasy Chorych były wątpliwej jakości i w związku z tym teraz część pacjentów okazuje się nie posiadać ubezpieczenia.

Ja to bardziej rozumiem w taki sposób, że z NFZ poszła informacja że pacjent nieubezpieczony. Np. udzielone świadczenie na podstawie karty ekuz

Offline barbara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 5
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 02, 2015, 18:40:59 pm »
Mam wiadomość z NFZ, że weryfikacja była robiona na dzień 1. 01.2015, i dlatego na  naszych listach są pacjenci na zielono, na koniec miesiąca pacjent mógł być już ubezpieczony. Pacjent czerwony, który zgłosi się do lekarza, a jest ubezpieczony wypełnia oświadczenie, za które fundusz płaci 3 miesiące, fundusz sprawdza oświadczenie czy pacjent  poświadczył prawdę, a jeśli nie to obciąża go finansowo.

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 03, 2015, 00:59:04 am »
Czy można walczyć o pieniądze za pacjentów którzy są na chorobowym z ZUS i są w Ewusiu na czerwono? Taki pacjent jest nawet kilka razy w miesiącu i podpisuje oświadczenie. Wg art 2b z zarządzenia 3/2015/DSOZ okres finansowania jest liczony od daty podpisania oświadczenia przez 3 kolejne miesiące. Więc jeśli pacjent był 2 razy w grudniu 2014 r. to deklaracje za styczeń powinna być zapłacona. W NFZ powiedzieli mi, że razem z deklaracją należy przekazać informacje(komunikatem XML), kiedy pacjent podpisał oświadczenie i wtedy zapłacą. Ale nowy komunikat(który to umożliwia) obowiązuje dopiero od marca 2015.  Czyli w styczniu i lutym nie da się tego technicznie wykonać, więc nie zapłacą. Ktoś z Was, będzie się upominał o pieniądze za tych pacjentów?

Offline ROM-EL

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 03, 2015, 09:46:03 am »
Według moich obserwacji to jest tak:

Lekarze POZ - czerwonych 10% - rachunek  na (+) 4%
pilęgniarki i położne POZ - czerwonych 10% - rachunek na (-) 8%

i wszyscy mówią - "i co ja sam(a) mogę?"

Pozdrawiam biały personel POZ
Roman Siemiątkowski

Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 03, 2015, 10:35:42 am »
Listy aktywnych na luty 2015 puszczacie razem z tymi co wywaliło czy usuwacie wszystkie deklaracje razem z tymi co się nie przenieśli lub odeszli +

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 03, 2015, 13:27:43 pm »
http://www.nfz.gov.pl/new/?katnr=0&dzialnr=2&artnr=6514

jak to oświadczenie podepnie się pod listę ? wykazywać razem ze świadczeniem w raporcie (tak jak ktoś wcześniej wspomniał) ?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 03, 2015, 14:55:03 pm »
http://www.nfz.gov.pl/new/?katnr=0&dzialnr=2&artnr=6514

jak to oświadczenie podepnie się pod listę ? wykazywać razem ze świadczeniem w raporcie (tak jak ktoś wcześniej wspomniał) ?
Dobre pytanie. Moim zdaniem dodane oświadczenie będzie miało info w liście aktywnej deklaracji. Ze świadczeniem to bez sensu, przecież złożona deklaracja nie oznacza automatycznie dodania każdemu pacjentowi świadczenia.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 132
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]