collapse

Reklama


Autor Wątek: deklaracje  (Przeczytany 41412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 30, 2015, 23:30:03 pm »
Bart może i więcej dostajesz z NFZ, ale więcej wydasz na badania. Komuś trzeba też zapłacić za to że ma więcej obowiązków itd. Proponuję dodatkowo porównać kwoty za poszczególne rodzaje świadczeń i nagle może się okazać, że pielęgniarki i położne dostają mniej niż w 2014 roku. Pół biedy jak jest to jeden podmiot ogarniający wszystkie zakresy to się jakoś zbilansuje, ale co mają powiedzieć indywidulane praktyki pielęgniarskie?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 31, 2015, 00:17:53 am »
Jakiś czas temu zielone autko puknęło mój samochodzik. Procedura likwidacji szkody trwała długo ale finał był pozytywny. Ze zdarzenia wyszedłem bogatszy o wiedzę z zakresu likwidacji szkód.

Otóż, pomimo że ubezpieczyciel uznał roszczenie odszkodowawcze to warsztat przyjmując samochód do naprawy kazał podpisać mi oświadczenie zobowiązujące mnie do zapłaty za naprawę na wypadek gdyby ubezpieczyciel nie pokrył całości kosztów naprawy.

Per analogia, powinniśmy traktować nasze przychodnie jak warsztaty samochodowe. Pacjent sam powinien płacić, jeśli jego ubezpieczyciel nie pokryje całości kosztów naprawy.

Mówiąc konkretnie, jeśli pacjent był na wizycie w styczniu 2015, nawet jeśli w dniu udzielenia świadczenia był na zielono, to powinno się do niego zadzwonić z informacją że powinien przyjść i zapłacić za swoją wizytę bo jego ubezpieczyciel nie zapłacił za niego. Jeśli pacjent odmówi to powinno się go wpisać na listę dłużników.

To w interesie pacjenta powinno być aby Fundusz płacił za niego. Nie może być tak, że  my mamy obowiązki a jeszcze potem musimy martwić się o kasę.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 31, 2015, 10:11:00 am »
Święta racja. Tak robi cały cywilizowany Zachód. Ale i ludzie (pacjenci) są jacyś inni. Nam bliżej do wschodu.

Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 31, 2015, 12:49:11 pm »
Dochodzą mnie słuchy, że takie czyszczenie zrobili dla pielęgniarek a lekarzy to nie dotyczy. Czy to jest prawda?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 31, 2015, 13:56:50 pm »
Michał masz rację. Teraz to wygląda ładnie, więcej kasy, itd. Ale jeszcze trochę do rodzinnych zaczną przechodzić pacjenci od specjalistów. Dostanie taki leki a do rodzinnego będzie musiał chodzić na kontrole. I to na rodzinnego spadnie obowiązek zrobienia mu badań kontrolnych bo taki pacjent nie dostanie się do specjalisty (no może raz na rok).

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 31, 2015, 14:09:18 pm »
na 928 pacjentów, których mi odrzucili, dzisiaj 73 jest na zielono w ewusiu, czyli za prawie 8% odrzuconych powinni wg mnie zapłacić. W poniedziałek dzwonie do NFZ bo to są jakieś żarty. Wystarczy, że pacjent z różnych powodów na jeden dzień wypadnie z ubezpieczenia i już nie dostaniemy za niego pieniędzy.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 31, 2015, 15:04:39 pm »
U mnie, na dziś wyszło 5% z tych zakwestionowanych jest zielona w eWusiu.
Wyjdzie na to, że trzeba będzie sprawdzić sobie stan ewusi na 1-ego , zebrać te ewusie i jak nam zweryfikują
i na koniec miesiąca wytną, to z ewusiami do NFZ z reklamacją trzeba się będzie zgłosić ??? Czeski film ...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2015, 15:27:58 pm wysłana przez bart »

Offline KRYSTYNa

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 31, 2015, 21:13:27 pm »
Wg NFZ mam około 13% nieubezpieczonych. Ale wśród odrzuconych znalazłam takie ptaszki jak:

- brak właściwego PESEL i świadczeniobiorca nie jest noworodkiem - są to pacjenci z prawidłowymi peselami urodzeni w 2007 i 2008r, którzy dotychczas byli weryfikowani prawidłowo

- wielokrotne złożenie przez świadczeniodawcę tej samej deklaracji - podwójne deklaracje zostały wycofane w 2008r a w tej chwili dla każdego z pacjentów jest tylko jedne deklaracja,

- data złożenia wcześniejsza od daty urodzenia, np. ur. 22.04.2008r - złożona 30.04.2008r, ur. 24.03.2008r - złożona 8.04.2008r


Offline stokrotka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
  • Warmia i Mazury
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 31, 2015, 22:48:28 pm »
Zaraz, zaraz, ale przecież za "czerwonych" mieli jeszcze płacić przez pierwsze 3 miesiące 2015 roku tak? W moim rachunku nie chcą zapłacić, u Was też?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 01, 2015, 12:08:49 pm »
to się tyczy deklaracji złożonych od stycznia 2015 roku. Za "stare" nie mieli płacić, ale też ważność tych deklaracji nie jest określona, czyli można je cały czas wykazywać licząc na to, że za jakiś czas pacjenci będą już na zielono w ewusi. Tak przynajmniej interpretuje to jeden z pracowników K-P OW NFZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline stokrotka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
  • Warmia i Mazury
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 01, 2015, 12:33:31 pm »
Ok, dzięki, wszystko jasne teraz.

Offline medall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 0
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 01, 2015, 12:55:06 pm »
Macie jakiś sposób, żeby tą listę deklaracji odrzuconych zapisać z raportu zwrotnego do arkusza kalkulacyjnego?

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 01, 2015, 13:01:28 pm »
Nieuznane pokaż
 raport html
Kopiuj
Wklej
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2015, 13:03:36 pm wysłana przez Manioo SE »
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 01, 2015, 13:03:07 pm »
PPM (prawy przycisk myszy) na otwartym raporcie zwrotnym, z menu podręcznego wybierasz Eksportuj a dalej to już w jakim chcesz formacie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Kerado

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: deklaracje
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 01, 2015, 13:43:48 pm »
U mnie wywaliło 16%. Masakra. Część jest od dawna za granicą ale i są osoby które pracują np. w ZUS-ie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 49
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]