collapse

Reklama


Autor Wątek: Cotygodniowa kolejka  (Przeczytany 59287 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 09, 2015, 10:27:02 am »
a mnie zastanawia jak mam  podać najbliższy wolny termin w opiece długoterminowej gdzie miejsce się zwalnia sami wiecie kiedy, więc co mam podać?

mój Małopolski OW właśnie wydał takie info
Cytuj
Świadczeniodawcy udzielający świadczeń w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej (SPO) w przesłanej przez Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie tabeli nie powinni wprowadzać dat pierwszego wolnego terminu udzielania świadczeń, jedynie datę przygotowania informacji. W wyjaśnieniach przesyłanych drogą elektroniczną do Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie (wraz z załączoną tabelą) świadczeniodawcy powinni opisać stan faktyczny tzn., że nie mogą przesłać informacji o pierwszym wolnym terminie udzielania świadczeń, ponieważ pierwszy wolny termin w którym mogą zacząć udzielać świadczeń dla kolejnego pacjenta jest zgon pacjenta, który znajduje się pod ich dotychczasową opieką. W związku z powyższym żaden świadczeniodawca nie jest w stanie przewidzieć takiego zdarzenia.

pozdrawiam

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 09, 2015, 22:22:48 pm »
Własnie o to mi chodziło jaki mam podać termin bo to w sumie troche nie etyczne, wiec podałem średni rzeczywisty ale teraz w poniedziałek nie wiem jaki mam podać....niech statystycy z nfz sami przyjdą do naszych pacjentów i sie o to spytaja..?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 09, 2015, 22:25:50 pm »
Jest więcej takich paradoksów  ::)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 09, 2015, 22:32:22 pm »
Cytuj
ja dostałam z NFZ odp. że tabelki są  uniwersalne i kto nie realizuje pakietu tego fraza po
"oraz" nie dotyczy, ale przed "oraz" tak. Trzeba wypełnić pierwszą rubrykę, bo to termin na przypadki stabilne, a w stomatologii takie są ;)

do mnie mail przyszedł z NFZ, że do STM trzeba pilne także uzupełniać po wysłaniu xml-a bez pilnego terminu
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 10, 2015, 09:29:29 am »
Oni to sobie jakieś żarty robią z tymi arkuszami... nie wolno go skanować ani zmieniać nazwy bo ja musiałem 3 razy poprawiać przez to ... bynajmniej tak mają w POW NFZ (11)  :o

Offline mimi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 1
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 13, 2015, 09:49:51 am »
Widzieliście jak ładnie na stronce o kolejach http://kolejki.nfz.gov.pl/ pacjent może zobaczyć pierwszy wolny termin?! Wszystko czarno na białym, a raczej czerwono na szarym. Może się skończą awantury - że średni czas na stronie zobaczył 30 dni a on dostaje termin za pół roku...

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 13, 2015, 09:57:12 am »
Tak było 2 tyg temu .Teoretycznie  i to niekiedy dla sprawozdawczości . Dodatkowy powód przerzucenia odpowiedzialności za bałagan na świadczeniodawców.   Robienie wody z mózgu.


Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 13, 2015, 10:28:33 am »
na stronce nfz o pierwszym wolnym terminie informacja brak danych co moż oznaczać?       Zaznaczam że plik exela z pwt został przesłany.

Offline mimi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 1
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 13, 2015, 11:59:16 am »
U nas jak coś było nie halo to kazali się kontaktować i mówili co i jak. Chodziło głównie o kosmetyczne poprawki w stylu scalone komórki, kropka zamiast kreski i.t.p.
Może zadzwonić, dopytać się czy przeszło?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 13, 2015, 12:02:02 pm »
jak nie dostałeś maila lub komunikatu na szoi z groźbą, to podejrzewam że to ich bałagan, ale warto zadzwonić pod numer z komunikatu (SZOI) i zapytać. U mnie w mieście też od początku tej farsy jest kilka takich pozycji, a ja dostałem mail z prośbą o uzupełnienie, ponieważ dziewczyny tylko stabilną wpisały. Po wysłaniu poprawnej dostałem groźbę na SZOI i następnego dnia komunikat anulujący groźbę ;)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline KACHA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 16, 2015, 19:14:16 pm »
Codziennie jakaś rewelacja. W Wielkopolsce chcą teraz, aby zrobić korekty do przesłanych terminów ze względu na brak wyszczególnionych protez. Mimo, iż tabelkę przygotowali tylko na  kontrakt 1800 (Por. Stom) to mamy sobie sami dodać wiersz i utworzyc kom.1830 (Por. Protetyki Stom.)  i uzupełnić terminy >:( A wszystko dlatego, że lekarze podawali pierwszy wolny termin - np. styczeń a średni czas oczekiwania to 365 dni.  :)
 A swoją drogą, jak oni to wyliczyli? Podam konkretny przykład:stan na 31.XII- l.osób oczekujących to 190, l. osób skreślonych 40 a średni czas to 99 dni. Pani z NFZ podała, że pierwszy wolny termin, to nie styczeń, ale 11.05. Prosi więc o korektę. Widać, szczegółowo sprawdzają.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 16, 2015, 19:17:44 pm »
Do mnie nawet dzwonili żeby potwierdzić  :)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 16, 2015, 20:19:22 pm »
A w ogóle na jakiej podstawie oni mogą kwestionować dane przekazane przez świadczeniodawców?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2015, 21:29:02 pm wysłana przez Zdrowy »

Offline KACHA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 16, 2015, 20:35:26 pm »
Lekarz podał datę styczniową na leczenie zachowawcze. W zasadzie czeka sie do tygodnia, ale na protezy czeka sie juz prawie dwa lata. Jaką mia podać datę? Pierwszy wolny termin, to pierwszy wolny termin. Nikt nie dopytywał na co ten termin ma być. Teraz poszli po rozum do głowy i każą rozbić na zachowawczą i protetykę i to ma sens, tylko czemu od razu tak nie kazali robić  ???

Offline marta1909

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Cotygodniowa kolejka
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 16, 2015, 23:55:45 pm »
Do mnie nawet dzwonili żeby potwierdzić  :)

Do mnie też dzisiaj dzwoniła Pani z działu monitorowania kolejek. Trochę dziwne, bo chciała sprawdzić czy pierwsze wolne terminy podane do NFZ 2 stycznia 2015 były rzeczywiste... Później poprosiła o stan pierwszych wolnych terminów na dzień dzisiejszy z podziałem na przypadki pilne i stabilne. Po skończeniu rozmowy z panią w ciągu 10-15 minut były 2 "bardzo podejrzane" telefony. Najpierw pacjentki pytały o pierwszy wolny termin, później im się przypomniało, że jednak mają dopisane pilne na skierowaniu i co bym w takim przypadku mogła zaproponować...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 202
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]