collapse

Reklama


Autor Wątek: Rach. ref. 12/2014, koniec działalności lekarza POZ, jakie wpisać daty?  (Przeczytany 2799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bl

  • Gość
Mam do wystawienia rachunek refundacyjny za grudzień br. dla lekarza POZ, który wraz z końcem tego roku kończy działalność (umowa obowiązuje do 31-12-2014).

1. Czy "data sprzedaży" to, tak jak poprzednio w tym roku, ostatni dzień miesiąca za który wystawiany jest rachunek, a więc: 31-12-2014?

2. Z wiarygodnych źródeł dowiedziałem się, że "data wystawienia" wyjątkowo też musi być taka jak powyżej. Potwierdzi ktoś?

3. "Datę płatności" obliczałem zawsze poprzez dodanie do "daty wystawienia" 14 dni. Robiłem tak z przyzwyczajenia, chociaż wiem od niedawna, że NFZ i tak sam sobie ustala kiedy wypłaci pieniądze. A jak powinno być teraz? 14-01-2015?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2014, 16:32:50 pm wysłana przez bl »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rach. ref. 12/2014, koniec działalności leakrza POZ, jakie wpisać daty?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 31, 2014, 16:28:35 pm »
Tak 31-12-2014 ja daty płatności nie wstawiam wcale i mogę się mylić może mnie ktoś poprawi ale nie jest to obowiązkowe.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rach. ref. 12/2014, koniec działalności lekarza POZ, jakie wpisać daty?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 31, 2014, 17:15:31 pm »
Mam do wystawienia rachunek refundacyjny za grudzień br. dla lekarza POZ, który wraz z końcem tego roku kończy działalność (umowa obowiązuje do 31-12-2014).

1. Czy "data sprzedaży" to, tak jak poprzednio w tym roku, ostatni dzień miesiąca za który wystawiany jest rachunek, a więc: 31-12-2014?

Data sprzedaży to zawsze ostatni dzień miesiąca (z wyjątkami pozwolenia na wcześniejsze rozliczenie). Do tej pory wystawiałeś inaczej?

2. Z wiarygodnych źródeł dowiedziałem się, że "data wystawienia" wyjątkowo też musi być taka jak powyżej. Potwierdzi ktoś?

Data wyjątkowo "musi" być taka jak wyżej? A cóż to za wiarygodne źródła? Datę wystawienia dajesz jaką chcesz. Byleby nie większa niż 15 dzień następnego miesiąca.

3. "Datę płatności" obliczałem zawsze poprzez dodanie do "daty wystawienia" 14 dni. Robiłem tak z przyzwyczajenia, chociaż wiem od niedawna, że NFZ i tak sam sobie ustala kiedy wypłaci pieniądze. A jak powinno być teraz? 14-01-2015?

Datę płatności pozostawia się pustą albo pisze: zgodnie z umową.
Fundusz sam sobie ustala kiedy wypłaci pieniądze? A to dobre. Nigdy nie domyśliłeś się jak fundusz wylicza datę płatności?

Jak ty do tej pory wystawiałeś te rachunki?

bl

  • Gość
Odp: Rach. ref. 12/2014, koniec działalności lekarza POZ, jakie wpisać daty?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 31, 2014, 19:38:21 pm »
Data sprzedaży - w zeszłym roku zostawiałem pustą, od początku tego roku - ostatni dzień miesiąca za jaki wystawia się rachunek.

Data wystawienia - wiarygodne źródło to NFZ (haha), ale wiadomość nie z pierwszej ręki, tylko na zasadzie "jedna pani przekazała drugiej pani". Do tej pory ta data to najczęściej któryś z pierwszych 7 dni następnego miesiąca. Tylko sporadycznie późniejsza.

EDIT: Jestem świeżo po rozmowie z pracownikiem NFZ. Może, ale wcale nie musi być to 31-12-2014.

Data płatności - z wyjątkiem korekt do rachunków (tutaj zostawiona pusta, na wydruku: "wg umowy"), zawsze dodawałem 14 dni do daty wystawienia. Nigdy nie było uwag od NFZ, czy od lekarza dla którego prowadzę rozliczenia.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2015, 08:35:09 am wysłana przez bl »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 155
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]