collapse

Reklama


Autor Wątek: Aneksowanie REH drugie półrocze 2014r.  (Przeczytany 6039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Aneksowanie REH drugie półrocze 2014r.
« dnia: Lipca 22, 2014, 17:00:09 pm »
Taki oto dziś pojawił się komunikat:

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 4 lipca 2014 r. (informacja dla świadczeniodawców realizujących umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej ? rehabilitacja lecznicza-) informujemy, że w celu utworzenia aneksu z załącznikami nr 1 i 2 obowiązującego od 1 lipca 2014 r.  konieczne jest przesłanie zgłoszeń zmian do umowy wygenerowanych poprzez System Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI).
Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że do dnia 21 lipca 2014 r. poprzez system SZOI nie wpłynęły do Oddziału w/w zgłoszenia zmian.
MOW NFZ informuje, że rozliczenie świadczeń realizowanych po 1 lipca 2014 r. możliwe będzie jedynie w przypadku:
wygenerowania prawidłowych zgłoszeń do umowy,
obustronnego podpisania aneksu.


Komunikat z 4 lipca:

W związku z wprowadzaniem aneksów dotyczących realizacji świadczeń zdrowotnych w okresie 01.07.- 31.12.2014 roku oraz koniecznością usystematyzowania i ujednolicenia przekazywania danych dotyczących zasobów personalnych i sprzętowych wykorzystywanych do realizacji świadczeń, Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że muszą one być zgodne z wymaganiami określonymi w aktualnie obowiązujących aktach prawnych tj.:
- Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej (Dz. U. z 2013, poz. 217 z późn. zm.);
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 maja 2008 roku w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. nr 81, poz. 484);
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej (Dz. U. 2013, poz. 1522);
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych (Dz. U. 2013, poz. 1505);
- Zarządzenie nr 80/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 16 grudnia 2013 roku.



W sumie dobrze, że dali komunikat, bo bym do grudnia czekał na aneks w SZOI.
Chyba coś mało domyślny jestem, ale mogliby dać wcześniej info, że czekają na wniosek zmian do umowy.
Wczytując się dogłębnie w akty prawne zawarte w komunikacie z 4 lipca ni cholery nie mogę wyczaić konieczności przesłania zgłoszeń zmian do umowy

Pozdrawiam
Carlos


Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Aneksowanie REH drugie półrocze 2014r.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 22, 2014, 17:50:04 pm »
Geniusze  ::)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Aneksowanie REH drugie półrocze 2014r.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 22, 2014, 20:02:15 pm »
W sumie komunikat mogli dać ale ze swojej strony też trzeba się domyślić, że harmonogramy trzeba przedłużyć do końca roku ;)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Aneksowanie REH drugie półrocze 2014r.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 22, 2014, 20:05:07 pm »
Okres urlopowy  :P
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Aneksowanie REH drugie półrocze 2014r.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 22, 2014, 21:26:21 pm »
W sumie komunikat mogli dać ale ze swojej strony też trzeba się domyślić, że harmonogramy trzeba przedłużyć do końca roku ;)
Ja na sprzęcie poległem. Pracownicy i tak mieli w większości nowe harmonogramy bo konkursy, ale sprzęt musiałem drugą sesją przedłużać.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Aneksowanie REH drugie półrocze 2014r.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 22, 2014, 21:32:24 pm »
W sumie komunikat mogli dać ale ze swojej strony też trzeba się domyślić, że harmonogramy trzeba przedłużyć do końca roku ;)

Harmonogramy byly zrobione na cacy po tym, jak okazało się,  że
unieważniają konkurs. Dostosowałem potencjał ustawiając
terminy obowiązywania bez daty końca.
Carlos

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Aneksowanie REH drugie półrocze 2014r.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 22, 2014, 21:47:55 pm »
Harmonogramy byly zrobione na cacy po tym, jak okazało się,  że
unieważniają konkurs. Dostosowałem potencjał ustawiając
terminy obowiązywania bez daty końca.
Carlos

Bla, bla, bla.
Harmonogramy były ok przy umowie na pół roku. Przy aneksie przedłużającym masz umowę do końca roku a harmonogramy do połowy roku (w umowie).
Dziekuję za uwagę.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 110
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]