collapse

Reklama


Autor Wątek: Raport zwrotny - błędy  (Przeczytany 6810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline groncholm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Raport zwrotny - błędy
« dnia: Czerwca 30, 2014, 19:02:40 pm »
Witam po wysłaniu raportu do NFZ dostałem raport zwrotny, wczytałem do KS-AOW i w dwóch wnioskach mam błędy. Mianowicie w jednym wyskakuje mi błąd 3000108 - Nieprawidłowy numer karty zaopatrzenia, czy to znaczy, że źle powiązałem produkty w mojej apteczce? A drugie pytanie dotyczy refundacji stabilizatora nadgarstka - przyszedł komunikat zwrotny z dwoma błędami 3000033 -BRAK ŚRODKA POMOCNICZEGO W SPECYFIKACJI WNIOSKU i błąd: 3000029 - DOKUMENT NIE JEST WNIOSKIEM NA ŚRODKI POMOCNICZE, gdzie teraz mogę w KS-AOW 2014 poprawić wniosek na Wyroby medyczne?
Z góry przepraszam, jest to moje pierwsze rozliczenie z NFZ

Offline groncholm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Raport zwrotny - błędy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 01, 2014, 18:44:13 pm »
Chodzi mi o to gdzie w module Sprzedaż mogę poprawić te wnioski? Bo, jeżeli chodzi o błąd 3000108 - Nieprawidłowy numer karty zaopatrzenia, to chyba trzeba zmienić numer ewidencyjny zlecenia.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raport zwrotny - błędy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 01, 2014, 20:40:29 pm »
3000108 - Nieprawidłowy numer karty zaopatrzenia
Tutaj chyba jakiś błąd w numerze. Jeżeli taki jest na wniosku to telefon i prawidłowy numer.

3000033 -BRAK ŚRODKA POMOCNICZEGO W SPECYFIKACJI WNIOSKU i błąd: 3000029 - DOKUMENT NIE JEST WNIOSKIEM NA ŚRODKI POMOCNICZE
Nie ma tego produktu w umowie? W KS-PPS typ zlecenia - środki pomocnicze jest tylko dla zaopatrzenia comiesięcznego. Nie wiem jak to jest w KS-AOW.

Co do poprawienia to na tym programie się nie znam ale ja bym to usunął i wpisał ponownie.

Offline groncholm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Raport zwrotny - błędy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 02, 2014, 07:37:50 am »
A może ktoś wie jak z programie KS - AOW korygować wnioski, szukałem w dokumentacji, ale nic nie ma o korygowaniu ZPO

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Raport zwrotny - błędy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 02, 2014, 10:08:46 am »
ściągam demo, zainstaluje i ci podpowiem
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Raport zwrotny - błędy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 04, 2014, 13:35:08 pm »
Sorry, ale zryty ten program :( i nie doszedłem do odpowiedzi na twoje pytanie :(
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline groncholm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Raport zwrotny - błędy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 04, 2014, 18:41:18 pm »
No trudno, najwyżej usunę ten wniosek i wprowadzę jeszcze raz. To jeszcze jedno pytanko Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne( z wyłączeniem środków pomocniczych) czyli załącznik nr 4, mam wprowadzać do programu KS-AOW jako normalny wniosek taki jak na pieluchy?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Raport zwrotny - błędy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 08, 2014, 20:25:01 pm »
W pps-ie wprowadzanie różni się tylko wyborem Karta zaopatrzenia a wniosek na zaopatrzenie. W ortopedii nie wprowadzamy Regonu przychodni wystawiającej i NPWZ lekarza
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline groncholm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Raport zwrotny - błędy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 11, 2014, 12:53:51 pm »
Już sobie poradziłem, po wczytaniu raportu zwrotnego, wchodzimy w sprzedaż, klikamy popraw. Odszukujemy dany wniosek/kartę następnie klikamy na nią prawym przyciskiem aktualizacja -> kody na recepcie/wniosku. I tutaj poprawiamy błędy nr zlecenia. Poprawiłem już błędy ale znów mi wysłali, że mam błąd 3000033 Opis problemu: BRAK ŚRODKA POMOCNICZEGO W SPECYFIKACJI WNIOSKU. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: Raport zwrotny - błędy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 11, 2014, 22:04:01 pm »
Opis problemu "3000033 -BRAK ŚRODKA POMOCNICZEGO W SPECYFIKACJI WNIOSKU" oznacza że przekazujesz realizacje przedmiotu który nie jest potwierdzony zleceniem o tym numerze. Zweryfikuj czy kod przedmiotu który masz w programie jest tym samym co na zleceniu, kiedy tak będzie, nie pozostaje Tobie nic innego, jak skontaktować się z nfz, wyjaśnić jaki kod przedmiotu Oni przypisali do zlecenia i wysłać sprawozdanie zlecenia ponownie z kodem prawidłowym.
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 184
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]