collapse

Reklama


Autor Wątek: Weryfikacja wsteczna - chirurgia stomatologiczna  (Przeczytany 3517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Earth

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 1
Weryfikacja wsteczna - chirurgia stomatologiczna
« dnia: Stycznia 16, 2014, 12:42:48 pm »
Witam,

W dniu wczorajszym ZOW NFZ zrobił mi weryfikację wsteczną w Chirurgii stomatologicznej dotyczącą jednoczesnego wykazywania procedury 23.0105 (Konsultacja Specjalistyczna) i 23.0101 (Badanie Lekarskie Stomatologiczne, Które Obeejmuje Również Instruktaż Higieny Jamy Ustnej) lub 23.01.02 (Badanie Lekarskie Kontrolne). Czy ktoś z Was spotkał się już z tym tematem i czy mam "przyjąć to grzecznie na klatę" czy może są podstawy ku temu żeby się kłócić z NFZ?!
Swoją drogą po raz kolejny NFZ udawadnia swoją pseudoprzebiegłość zgłaszając temat nie na bieżąco tylko po upływie całego roku...wtedy oszczędności jak znalazł >:(

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 823
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Weryfikacja wsteczna - chirurgia stomatologiczna
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2014, 12:55:49 pm »
przyjmujesz grzecznie na klatę. 23.0105 jest bez sumowania z innym świadczeniami.

Offline Earth

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 1
Odp: Weryfikacja wsteczna - chirurgia stomatologiczna
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2014, 13:20:48 pm »
przyjmujesz grzecznie na klatę. 23.0105 jest bez sumowania z innym świadczeniami.
Zadab wobec tego być może głupie pytanie...czy jest jakiś przepis z którego wynika to co mi napisałeś? :o

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 823
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Weryfikacja wsteczna - chirurgia stomatologiczna
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 16, 2014, 13:30:54 pm »
http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/stomatol_swiadczgwar_20131107zal.pdf

chirurgię masz od strony 31, co prawda to obowiązujące ale przed rokiem było tak samo. W ogóle polecam ten załącznik we wszystkich zakresach, w załączniku nr 1 do zarządzenia 77 niektóre opisy jak to ktoś dzisiaj fajnie napisał "wyparowały" :)

Offline Earth

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 1
Odp: Weryfikacja wsteczna - chirurgia stomatologiczna
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 16, 2014, 13:32:52 pm »
OK...wyszukałem w katalogu opis do procedury 23.0105 "Świadczenie obejmuje badanie lekarza specjalisty z krótką pisemną oceną i wskazaniami diagnostyczno-terapeutycznymi  dla lekarza prowadzącego, bez połączenia z innymi świadczeniami gwarantowanymi".
Czy to oznacza, iż wykazując w danym dniu tą procedurę nie mogę wykazać Żadnej innej (np. usunięcie zęba, zdjęcie rentgenowskie itp.)??????? :o

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 823
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Weryfikacja wsteczna - chirurgia stomatologiczna
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2014, 13:36:18 pm »
dokładnie ... zgodnie z definicją ... zgodnie z definicją :)

Offline Earth

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 1
Odp: Weryfikacja wsteczna - chirurgia stomatologiczna
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2014, 13:48:52 pm »
dokładnie ... zgodnie z definicją ... zgodnie z definicją :)
Dzięki za pomoc  :)
Szkoda tylko że NFZ nie zakwestionował tego już w lutym zeszłego roku weryfikując miesiąc styczeń...uniknąłbym dużej ilości korekt...no ale przecież wtedy NFZ sam pozbawił by się oszczędności na przełomie roku 2013 i 2014...jak już wcześniej wspomniałem >:( :o

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 64
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9328 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3093 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]