collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczenie osoby na podstawie karty EKUZ  (Przeczytany 5558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cejotek

  • Zaśmiecacz Forum
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 3
Rozliczenie osoby na podstawie karty EKUZ
« dnia: Lipca 26, 2013, 17:30:13 pm »
Trafił mi się pacjent z Niemiec i mam problem. Ktoś z Was może rozlicza pacjentów na podstawie karty EKUZ w oparciu o przepisy o koordynacji?
Pacjent ma kartę EKUZ. W kartotece w zakładce E.Unia Europejska wprowadziłem dane karty (15min). Przy próbie podpięcia zlecenia pod usługe dla lekarza na podstawie przepisów o koordynacji - nie wyświetla się mi w lewym dolnym rogu koszt usługi. Z doświadczenia wiem, że oznacza to - brak podpięcia usługi. Po kilku próbach zrezygnowałem i wykonałem zlecenie na osobę z rodziny, ale to chyba nie jest wyjście.
Jak Wy to robicie ???

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Rozliczenie osoby na podstawie karty EKUZ
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 26, 2013, 21:52:18 pm »
jako pierwsze obstawiam, że nie ustawiłeś oddziału NFZ na karcie pacjenta (mimo iż tak naprawdę pacjent nie przynależy do żadnego. Ustaw swój).

Offline Cejotek

  • Zaśmiecacz Forum
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 3
Odp: Rozliczenie osoby na podstawie karty EKUZ
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 27, 2013, 20:01:26 pm »
Oczywiście że nie ustawiłem, gdzie tu logika. Pacjent na stałe mieszkający w Niemczech ma mieć polski oddział NFZ

Czy są jakieś inne zagwozdki w tej sprawie ?
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2013, 20:46:09 pm wysłana przez Paweł »

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Rozliczenie osoby na podstawie karty EKUZ
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 28, 2013, 12:02:42 pm »
Myślę, że logika tu taka, że wprowadzając usługę nie wiążesz jej ręcznie z umową (jak choćby w PPS) i mając umowę z kilkoma NFZ (choć to raczej czasy kas Chorych, teraz tylko zaopatrzenie w przedmioty przychodzi mi do głowy), SOMED będzie wiedział za pomocą umowy z którym NFZ to rozliczyć.
Co do innych problemów, to raczej nie powinny wystąpić. Jedynie spotkałem kiedyś taką sytuację, że pacjent legitymował się poświadczeniem bezterminowym, a po jakimś czasie przyniósł kartę EKUZ. Panie w rejestracji ją po prostu dopisały i dla programu dwa dokumenty były ważne i brał do rozliczeń pierwszy z brzegu. A wystarczyło edytować poświadczenie i ustawić datę obowiązywania DO.

ps. 15 minut potrzebne na przepisanie kilku numerów z karty to trochę chyba przesada :) , a do innych programów przecież także takie same dane musisz przepisać, więc trwa to podobnie długo.

Offline iceman1500

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczenie osoby na podstawie karty EKUZ
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 29, 2013, 10:48:27 am »
Jeśli karta EKUZ jest ważna to podczas rozliczania usługi w zakładce: P.Informacje o pacjencie - Dokument upraw. powinna podpiąć Ci się ta karta i wtedy automatycznie również podpina się cena dla NFZ np. w przypadku POZ_47.

Offline Cejotek

  • Zaśmiecacz Forum
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 3
Odp: Rozliczenie osoby na podstawie karty EKUZ
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 01, 2013, 20:54:30 pm »
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Co do logiki to nadal trochę to wszystko dziwne. Karta pacjenta określa daną osobę t.zn. dane soobowe: adres ubezpieczenie itp. Dopiero później zleceniem powinno się to łączyć z punktami umowy. Nadal uważam że osoba mieszkająca w Niemczech nie powinna "należeć" do NFZ, jakikolwek by on nie był. Ale nie pierwsza to niekonsekwencja w Somedzie. Co do 15 min to robiąc to po raz pierwszy, naprawdę musiałem się w opcjach karty naszukać miejsca gdzie wszystko to wpisać, by zagrało.
Jeszcze raz  dzięki.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 209
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]