collapse

Reklama


Autor Wątek: skierowanie do lab A5  (Przeczytany 3205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
skierowanie do lab A5
« dnia: Kwietnia 17, 2013, 12:41:10 pm »
Witam!
mam problem z wydrukowaniem skierowania do laboratorium w formacie A5. występuje wtedy błąd: "Access violation at address 098C7A4F in module 'KSPSRozl.dll'. Read of address 000000F0"  . Jeśli przy wydruku zmienię szablon na format A4 jest ok. Wszystkie inne skierowania też działają. Już kilka razy na nowo tworzyłem ten szablon i nic. Wiecie o co może chodzić?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: skierowanie do lab A5
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 17, 2013, 13:00:48 pm »
Problem z biblioteką dll. Myślę, że trzeba pobrać pełną instalkę pps'a + aktualizacje i przeinstalować system od początku. Raczej nie polecam zabawy z ręczną podmianą plików bibliotek, różnie to się kończy  :o
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: skierowanie do lab A5
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 17, 2013, 19:10:46 pm »
Ja mam wszystkie skierowania na A4 ale wypełniona tylko górna część i zmieniona orientacja pól na pionową. Nawet jak ustawisz na A5 to i tak drukarka będzie otrzymywała info że idzie A4. Jedynie przy receptach wysyła prawidłowy rozmiar papieru. Ustawiłem więc na drukarce, że A4 idzie na jeden podajnik a wszystko pozostałe na drugi.
Dlatego strona w szablonie skierowania jest A4 ale wszystko się mieści na górnej połowie.
Papier A5 wkładasz poziomo do drukarki i jest ok.

Spróbuj z załączonym szablonem. W ramce u góry wstawiam dane przychodni, żeby pieczątek nie stawiać.

Offline kg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: skierowanie do lab A5
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:53:19 am »
Dzięki. A możesz powiedzieć w jaki sposób zmieniłeś orientacje pól na pionową w szablonie?

Offline kg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: skierowanie do lab A5
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2013, 11:25:54 am »
I jeszcze jedno, bo przy wystawieniu skierowania do laboratorium na karcie skierowania mogę dodać tylko jedno badanie. Czy da to się zmienć? Czy to zależy do szablonu, czy da się to gdzieś w opcjach ustawić?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: skierowanie do lab A5
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2013, 12:04:22 pm »
Jak zaznaczysz (klikniesz) dane pole to u góry masz ikonki z możliwością ustawiania wyrównania tekstu w poziomie, następnie masz ikonki umożliwiające wyrównanie tekstu w pionie a jeszcze dalej przycisk umożliwiający zmianę orientacji tekstu na pionowy.

Ja mam w ten sposób wszystkie skierowania - jedynie do szpitala jest w poziomie, ale również mieści się na A5.
Jak chcesz to mogę dać pozostałe szablony.

Rzeczywiście jakiś problem jest ze skierowaniami do laboratorium ale teraz nie mam czasu tego sprawdzić. Nie wiedziałem o tym bo pewnie u mnie nikt z tego nie korzysta - laboratoria dały swoje skierowania i wypełniają je długopisem.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: skierowanie do lab A5
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 18, 2013, 13:16:27 pm »
Aby dodać kilka badań trzeba w skierowaniu do laboratorium  spacją wejść w "Badanie' odznaczyć ptaszkiem jakie mają być i potem kliknąć dodaj
Edward z Kętrzyna

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: skierowanie do lab A5
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 18, 2013, 14:47:27 pm »
To wiedziałem, tylko że zaznaczanie spacją powoduje za każdym razem otwieranie się okna z dodawaniem nowej pozycji do słownika. No i czasami pokazuje jakieś błędy - nie chodzi to tak jak powinno.

Ponadto na moim szablonie też nie chce się drukować tak jak przy wyborze wzorcowego szablonu A5. Drukuje się tylko wzorcowy A4.

Kg
jak używasz tych skierowań i są Ci potrzebne zgłoś błąd na kspps@kamsoft.pl

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: skierowanie do lab A5
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 18, 2013, 18:27:28 pm »
wchodzę spacją a odznaczam kliknięciem myszy
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 181
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]