collapse

Reklama


Autor Wątek: HL7 - wymiana danych ks somed - laboratorium  (Przeczytany 6239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
HL7 - wymiana danych ks somed - laboratorium
« dnia: Kwietnia 17, 2013, 10:26:31 am »
Witam,
ma ktoś doświadczenia z integracją programu ks-somed z laboratorium w celu wymiany wyników badań za pomocą standardu HL 7?
Z tego co wiem potrzebny jest jakiś dodatkowy moduł i do tego trzeba przeprowadzić integrację?
Może mi ktoś podać przykładowe kwoty jak to wygląda? chcemy na próbę spróbować jakby to było ale jeśli to kosztuje majątek to będzie kiepsko:(

Pozdrawiam

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: HL7 - wymiana danych ks somed - laboratorium
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 17, 2013, 16:09:20 pm »
Uważam,że temat pt. "integracja po HL7" jest dość pojemny i raczej nie spodziewałbym się tu
informacji o kwotach . To zadanie rzadko występuje jako osobny produkt do dokupienia.
Istotne jest tu  z jakim systemem laboratoryjnym się integrujesz - czy Kamsoft ma już
z nim jakieś doświadczenia, na jakim poziomie ta integracja (tylko zlecenia i odbiór wyników ,
jaki rodzaj zwracanych informacji czy też np. przepływy finansowe)  itp ... itd ...

Zależnie od wielkości Twojej jednostki proponowałbym raczej kontakt
z przedstawicielem handlowym lub partnerem KS w tej sprawie.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: HL7 - wymiana danych ks somed - laboratorium
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 17, 2013, 21:28:18 pm »
KS ma mi podesłać jakieś materiały na ten temat. Jestem po prostu ciekaw czy ktoś zintegrował u siebie wymianę danych (jak to działa, jakie są z tym problemy)
Na początek chcielibyśmy zrobić przepływ zleceń do i odbiór wyników od laboratorium. Szczerze powiedziawszy miałem cichą nadzieję że nie jest to jakiś "grubszy" temat i takie połączenie bylibyśmy w stanie przeprowadzić sami.


Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: HL7 - wymiana danych ks somed - laboratorium
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2013, 08:45:45 am »
To niestety prawie nigdy nie jest prosty temat - chyba, ze masz system laboratoryjny,
który już Kamsoft integrował z SOMED-em, ale nawet wówczas trzeba się dokładnie przyjrzeć takiej integracji.
Czy np. zakres wymienianych danych jest tym o co nam chodzi.

Sam standard HL7 opisuje tylko zasady transportu danych, ale szczegółowy opis tzw. ramek danych
to już specyfika zależna bezpośrednio od obu łączonych systemów, a jak wiadomo "Diabeł tkwi w szczegółach."

Samo określenie zawarte w ofertach że system mam zaimplementowany standard HL7 to jeszcze niewiele mówiacy
fakt.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: HL7 - wymiana danych ks somed - laboratorium
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:54:31 am »
Dzięki bart za odpowiedź. W takim razie resztę pytań będę kierował do Kamsoftu. Sprawdzę czy już się integrowali z tym oprogramowaniem z którym my chcemy.
Idea wymiany informacji/wyników/skierowań jest fajna ale mam wrażenie że mało rozpropagowana. W samym kamsofcie dopiero 4 osoba była w stanie ze mną na ten temat rozmawiać. Lokalnie się niewiele dowiedziałem.
W szpitalach wiem że takie integracje funkcjonują ale  na oprogramowaniu innej firmy(taki znam). 

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: HL7 - wymiana danych ks somed - laboratorium
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2013, 23:06:37 pm »
Nie będzie lekko, kolega integrował i strasznie się męczył. Trzeba kupić moduł Punkt Pobrań, odpowiednio skonfigurować usługi, jeszcze coś mówił o kodach kreskowych i konfiguracji VPN-a, a w Kamsofcie ciężko było mu się dogadać także życzę dużo cierpliwości i swoją drogą jeżeli to możliwe to proponuje przekazywanie badań poprzez OSOZ, działa szybko sprawnie, mało konfiguracji i naprawdę wiele laboratoriów z tego korzysta ( Diagnostyka, Alab, Luxmed i inne ) listę można znaleźć w module Serwis.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2013, 23:14:39 pm wysłana przez Sławek »

Offline iceman1500

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 1
Odp: HL7 - wymiana danych ks somed - laboratorium
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 22, 2013, 12:41:50 pm »
Tak, trzeba dokupić moduł PP. U nas ogólnie wymiana leci poprzez OSOZ, tak się składa, że Diagnostyka jest w tym "projekcie". Nie ma żadnych problemów z komunikacją. Trzeba dodatkowo powiązać dane usługi z lab. z usługami w OSOZ oraz włączyć wysyłanie wyników do OSOZ.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: HL7 - wymiana danych ks somed - laboratorium
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 22, 2013, 13:11:17 pm »
OK zabiorę się na próbę za OSOZ i połączę dwie moje placówki. Sprawdzę wtedy jak to działa i może faktycznie tą droga połączę się z laboratorium.
Dzięki za podpowiedzi

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 159
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]