collapse

Reklama


Autor Wątek: B??Ä?d raportu zwrotnego  (Przeczytany 11655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arczi

  • Gość
B??Ä?d raportu zwrotnego
« dnia: Kwietnia 07, 2008, 10:40:01 am »
Witam,

odebra??em raport statystyczny i pojawi?? siÄ? nastÄ?pujÄ?cy b??Ä?d: "W Systemie P??atnika Nie Zarejestrowano Epizodu O Podanym Identyfikatorze" kod to 3700003. Co z tym zrobiÄ? ??

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 07, 2008, 10:59:15 am »
Taki b??Ä?d powstaje gdy wpiszesz ??wiadczenie (status: dopisane/zarejestrowane) i usuniesz, nie wysy??ajÄ?c go uprzednio w raporcie statystycznym do NFZ. PPS takie ??wiadczenia wlicza do raportu tak na wszelki wypadek. PPS nie rozr????nia ??wiadcze?? usuniÄ?tych wys??anych do NFZ (kt??re sÄ? korektÄ? tego ??wiadczeni, czyli usuniÄ?cia ??wiadczenia z systemu NFZ) i ??wiadcze?? usuniÄ?tych ale nie wys??anych do NFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

arczi

  • Gość
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 07, 2008, 14:04:35 pm »
Taki b??Ä?d powstaje gdy wpiszesz ??wiadczenie (status: dopisane/zarejestrowane) i usuniesz, nie wysy??ajÄ?c go uprzednio w raporcie statystycznym do NFZ. PPS takie ??wiadczenia wlicza do raportu tak na wszelki wypadek. PPS nie rozr????nia ??wiadcze?? usuniÄ?tych wys??anych do NFZ (kt??re sÄ? korektÄ? tego ??wiadczeni, czyli usuniÄ?cia ??wiadczenia z systemu NFZ) i ??wiadcze?? usuniÄ?tych ale nie wys??anych do NFZ.

Serdecznie dziekuje za odpowied??. Przypuszczam ze b??Ä?d powsta?? w momencie ponownego importu raportu statystycznego sprzed miesiÄ?ca. Chodzi tutaj o stomatologie. Dziwi mnie takie zachowanie NFZ. Powiedzmy po 2 misiÄ?cach od wys??ania kt??rego?? tam z kolei raportu wraca on na stronie SZOI do ponownego importu. Wychodzi na to ze po 2 miesiÄ?cach zweryfikowali co?? czego nie potrafili zrobiÄ? na bie??Ä?co w danym okresie rozliczeniowym. Przypuszczam ze w moim przypadku wygladalo to nastepujÄ?co. Powiedzmy w miesiÄ?cu lutym wpisa??em pacjenta ktoremu blednie oznaczono uslugÄ? na usuniÄ?tym zebie. My??lÄ? ze usunÄ?lem tego pacjenta z raportu i pracowalem dalej. Nagle po misiacu wraca ten sam raport z oznaczeniem ze zab sie zgadza. I tym sposobem mam pacjenta z raportu z lutego a usunietego pozniej uwzglednionego w raporcie i z tad ten blad. Teraz jak sie go pozbyc...

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2008, 16:40:52 pm »
NapiszÄ? inaczej. Za??????my ??e wpisywa??e?? jakie?? ??wiadczenia z marca i pomyli??e?? siÄ?, usunÄ???e?? ??wiadczenie (pacjenta). Mimo ??e usunÄ???e?? ??wiadczenie, pacjent znalaz?? siÄ? w raporcie statystycznym za marzec. Takie usuniÄ?te ??wiadczenia w raporcie statystycznym majÄ? znaczek czerwony minus. ?šwiadczenie idzie w raporcie statystycznym do funduszu, a NFZ dostaje informacje ??e chcesz usunÄ?Ä? ??wiadczenie kt??re wcze??niej przes??a??e??. Nie mo??e NFZ znale??Ä? takiego ??wiadczenia u siebie w systemie, wcze??niej przes??anego i dlatego daje taki b??Ä?d - W Systemie P??atnika Nie Zarejestrowano Epizodu O Podanym Identyfikatorze. Z takim b??Ä?dem nic nie robisz.

Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 07, 2008, 22:26:47 pm »
Dziwi mnie takie zachowanie NFZ..... Wychodzi na to ze po 2 miesiÄ?cach zweryfikowali co?? czego nie potrafili zrobiÄ? na bie??Ä?co w danym okresie rozliczeniowym

O to jeszcze ominÄ???y CiÄ? wsteczne weryfikacje? Jak dzisiaj pamiÄ?tam wsteczne weryfikacje za ca??y rok 2006.  ;)
Wsteczne weryfikacje robione sÄ? miÄ?dzy innymi dlatego, ??e np. system KS-SIKCH na obecnÄ? chwilÄ? nie ma filtr??w do sprawdzania kod??w ICD-10 w powiÄ?zaniu do wykonane procedury. Za 3 miesiÄ?ce Kamsoft dodaje takie filtry i wtedy wyrzuca b??Ä?dy we wcze??niejszych miesiÄ?cach. To taki pierwszy przyk??ad z brzegu.

Marysia

  • Gość
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 05, 2008, 15:47:07 pm »
Ja mam ten sam problem. Otrzyma??am raport zwrotny z takim samym kodem. Jesli oznacza to zatem pozycjÄ? usunietÄ?, to w zwiÄ?zku z tym mam pytanie. Czy osoby nie usuniÄ?te z raportu "dosz??y" do NFZ? Czy trzeba na nowo robiÄ? raport?

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 05, 2008, 19:58:22 pm »
Czy osoby nie usuniÄ?te z raportu "dosz??y" do NFZ? Czy trzeba na nowo robiÄ? raport?

Tak, osoby ju?? "dosz??y" do NFZ. Sam dzi?? puszcza??em raport rozliczeniowy po takim b??Ä?dzie i ju?? mam zwrotny. Co do drugiego pytania:
Z takim b??Ä?dem nic nie robisz.


Nata

  • Gość
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 06, 2008, 11:38:18 am »
Mam trochÄ? wÄ?tpliwo??ci co do umieszczonych odpowiedzi  :-\ Co prawda moja znajomo??Ä? zasad dzia??ania PPS jest ??adna, ale format wskazuje, ??e je??li produkt nie by?? rozliczony, to wykonywana jest tak zwana korekta niejawna. Sprowadza siÄ? to do faktu przes??ania do OW informacji o wizycie pacjenta (epizodu) bez tego produktu (informacja na "minus" nie jest wysy??ana).
W??wczas b??Ä?d:
Cytuj
W Systemie P??atnika Nie Zarejestrowano Epizodu O Podanym Identyfikatorze
zupe??nie nie ma miejsca bytu. Bo ten b??Ä?d m??wi: wys??a??e?? mi epizod o identyfikatorze 123456, kt??ry zawiera zmiany, a ja nie mam takiego epizodu i nie mam gdzie wprowadziÄ? zmian.
To wyglÄ?da jakby, kto?? po wys??aniu danych zmieni?? identyfikator epizodu, albo "szczÄ???liwie" u??y?? komunikatu usuwajÄ?cego z SZOI.

I druga rzecz, kt??ra mi siÄ? nasuwa w ramach tego wÄ?tku:
b??Ä?d: W Systemie P??atnika Nie Zarejestrowano Epizodu O Podanym Identyfikatorze - jest komunikatem b??Ä?du importu, czyli ta konkretna pozycja nie wchodzi do systemu i czÄ?sto by poprawiÄ? problem - je??li jest to jeszcze mo??liwe - konieczna jest interwencja serwisu < listÄ? tych b??Ä?d??w przepisa?? dla Was Bartosz http://forumpps.pl/index.php?topic=19.0;
a b??edy weryfikacji (nawet wstecznej) wykrywane sÄ? na pozycjach zaimportowanych do systemu.

No i by??abym chora, gdybym nie napisa??a, ??e puszczanie weryfikacji wstecznej nie zale??y od producenta. Np.: taki MOW na pewno doskonale o tym wie (weryfikacja ICD9 za ca??y 2007 rok).

Pozdrawiam. Nata.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 08, 2008, 19:13:41 pm »
Odpowied?? z KS, kt??rÄ? otrzyma??em na pytanie czym spowodowany jest b??Ä?d - "3700003 - W Systemie P??atnika Nie Zarejestrowano Epizodu O Podanym Identyfikatorze" i jak ten b??Ä?d poprawiÄ?.

Cytuj
UsuniÄ?cie ??wiadczenia, kt??rego wcze??niej nie zarejestrowano w NFZ. B??Ä?d??w tych nie nale??y naprawiaÄ? tylko pozostawiÄ? same sobie

Cytuj
SÄ? to usuniÄ?cia.
Ich nie da siÄ? poprawiÄ?.
ProszÄ? tym komunikatem siÄ? nie przejmowaÄ?.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline corner 20-25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 06, 2008, 16:47:42 pm »
Witam.Problem wyglÄ?da nastÄ?pujÄ?co:
Raport statystyczny zwrotny po poprawkach "odptaszkowany" na zielono.RobiÄ? raport rozliczeniowy a tu zonk.RobiÄ? po raz kt??ry?? i to samo -kwota wrÄ?cz groszowa,nieadekwatna do zatwierdzonych ??wiadcze??.D??ubiÄ? W PPS-ie i okazuje siÄ? ??e zatwierdzone przez NFZ ??wiadczenia w raporcie sÄ? w kolorze czarnym czyli praktycznie "jakby" nie zatwierdzone gdy?? raport rozliczeniowy ich nie uwzglÄ?dnia.Pytanie czy problem jest po stronie NFZ czy PPS?PPS aktualizujÄ? na bie??Ä?co.Problem zdarzy?? mi siÄ? po raz pierwszy.Mo??e to wina s??ownika?Ostatnio NFZ konserwowa?? system.Telefonicznie jeszcze z nimi nie konsultowa??em.Ju?? po godzinach.
Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 06, 2008, 19:29:00 pm »
Je??eli by?? raport zwrotny a nie ma potwierdze?? (na pewno sÄ? przy ??wiadczeniach "ptaszki", czy tylko przy pacjentach?) to raport po prostu nie jest ca??y zweryfikowany.

Offline corner 20-25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 07, 2008, 09:30:43 am »
Wg KS raport zwrotny zosta?? za szybko pobrany.Tylko skÄ?d ja mam wiedzieÄ? ??e raport ju?? jest OK?Mo??e powinienem czekaÄ? na maila.Mam tÄ? opcjÄ? zaznaczonÄ? na SZOI.Oczywi??cie "ptaszki" by??y tylko przy pacjentach przy produktach ju?? nie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2008, 09:33:32 am wysłana przez corner 20-25 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 07, 2008, 10:05:29 am »
Po zako??czonym imporcie raportu zwrotnego powinna siÄ? pokazaÄ? informacja "Liczba niezweryfikowanych pozycji: xxx" czy jako?? tak  ;)

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: B??Ä?d raportu zwrotnego
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 07, 2008, 21:03:01 pm »
Cytuj
Mo??e powinienem czekaÄ? na maila.
Mam tÄ? opcjÄ? zaznaczonÄ? na SZOI.Oczywi??cie "ptaszki" by??y tylko przy pacjentach przy produktach ju?? nie.
ostatnio maile w WLKP co?? nie dochodzÄ?, albo dochodzÄ? z kilkudniowym op????nieniem

Tylko skÄ?d ja mam wiedzieÄ? ??e raport ju?? jest OK?

pobierz, zaimportuj i sprawd?? czy wszystkie sÄ? potwierdzone jak jakie?? bÄ?dÄ? mia??y jeszcze status "wys??ane" (dobrze m??wiÄ? prawda?) to znaczy, ??e musisz jeszcze czekaÄ?, mo??esz siÄ? te?? zorientowaÄ? po raporcie rozliczeniowym, ale to musisz pamiÄ?taÄ? wtedy ile pkt ju?? jest wyrobionych.

Po zako??czonym imporcie raportu zwrotnego powinna siÄ? pokazaÄ? informacja "Liczba niezweryfikowanych pozycji: xxx" czy jako?? tak  ;)

ostatnio mi siÄ? przesta?? pokazywaÄ? taki komunikat.

Jeszcze odno??nie WLKP to ostatnio jest z tym mniejszy problem bo zwrotne do statystycznego robi automat bez udzia??u cz??owieka, wiÄ?c idzie to szybciej (2-3 min po wys??aniu raportu).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 225
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]