collapse

Reklama


Autor Wątek: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem  (Przeczytany 9533 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7

Offline leszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • 13 OW NFZ
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 26, 2013, 14:59:49 pm »
Dla mnie super  ;D (ale kogo to interesuje? - dopóki jego nie dotknie :'()

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1312
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 26, 2013, 16:37:58 pm »
Poziom Goebbelsa prawie osiągnięty.
Na rmua jest pesel.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 26, 2013, 18:41:11 pm »
To nie dokument. Ale istota pokazana.
Aby wypisać kobiecie, naprawdę schorowanej i biednej : np Urflow lub Driptane , a bierze je od zarania dziejów . Muszę wysłać ją do Por. Urodynamicznej .
 To nie wszystko - musi miec odpowiednie rozpoznanie . Czyli pęcherz nadreaktywny . A jak nie, to 100%
Nieważne ,że lek jej pomagał i pomaga.
To przykład z dzisiaj.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9382
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 26, 2013, 19:04:09 pm »
Chyba raczej do pracowni urodynamicznej i jeszcze zapłacić za wykonane badanie a nie wykręcać się, że to w ramach leczenia szpitalnego badanie jest :)

Offline Rozliczenia NFZ w SERUM

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 26, 2013, 23:57:12 pm »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OQjyENgCgCY

Już dawno temu mówiłem znajomym z OIL żeby zainwestowali w spot o takim scenariuszu:

Gabinet, za biurkiem siedzi lekarz, na wprost niego pacjent wyczekuje co doktor powie. Ten się odzywa, i oznajmia diagnozę:

Lekarz: Bardzo mi przykro, ale to jest rak,...  i zawiesza głos.
Pacjent: Panie doktorze, jak to, ... rak?
Lekarz: Tak, trzeba operować.
Pacjent: Doktorze ile czasu mi zostało?
Lekarz: Trzeba operować jak najszybciej, ... żeby nie było przerzutów.
Pacjent: Doktorze, ... ale ile jeszcze czasu mi zostało?
Lekarz: Proszę nie popadać w panikę, przynajmniej pół roku, ale jak się szybko zoperuje to dużo dłużej, ... wnuki będzie Pan bawić.
Pacjent: Doktorze to kiedy można operować?

Lekarz przewraca kartki w kalendarzu, nic nie mówi, przewraca i milczy, nagle odzywa się:

Lekarz: O jest wolny termin, już zapisuję.
Pacjent: O, dzięki Bogu, ... a kiedy to będzie?
Lekarz: Za ...., (liczy, liczy) .... dziewięć miesięcy, odpowiada.

Tu zwrot kamery na, przerażonego pacjenta, który widząc, że nie dożyje operacji, sięga po kopertę, kładzie na stole i podsuwa ją w stronę lekarza.

Teraz przebitka na duży czerwony przycisk i ujęcie na którym widać jak:

Lekarz naciska przycisk, do gabinetu wpadają  faceci w kominiarkach, wywlekają pacjenta i rozlega się głos Zbigniewa: "Ten pacjent!!! już nigdy się spróbuje skorumpować lekarza!!!" ... albo coś w tym stylu, szczegóły do dopracowania.


Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 27, 2013, 08:16:50 am »
Problem w tym, że pacjentów nigdy nie oskarżało się o korumpowanie a raczej lekarzy. Taki spot to odwracanie kota ogonem i moim zdaniem bzdura totalna.
Pacjent zawsze będzie próbował ratować swoje lub kogoś bliskiego życie. I niektórzy to wykorzystują. Zrób spot na tych "niektórych" a nie na pacjenta...

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 27, 2013, 11:14:53 am »
Wszelkie dyskusje w sprawach merytorycznych, pokazywanie problemów,
 uproszczenia ułatwienia pracy i leczenia , rozliczania itd .

Kończą się wywodami "pokaz lekarzu co masz w garażu".!!!

Podobnie skończyło sie wiele protestów, choćby w sprawie recept, rozliczeń itd.
To mamy w genach i jak zwykle , przez takie komentarze władza robi co chce , bo zawsze bedzie miała poparcie.
Logiki nie ma, żadnej . Złodziej się zawsze znajdzie jak mu system to ułatwia.
Ale niektórzy tak mają , . Szkoda gadać.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 27, 2013, 11:34:36 am »
Nie do końca się z Tobą zgodzę. Uważasz, że takie odwracanie sprawy to jakieś rozwiązanie problemu? Ja nigdy nie zaglądałem w portfel lekarzom, ale z drugiej strony bez przesady. Spot wskazujący na winę pacjenta, który chce ratować swoje życie to moim zdaniem bzdura na poziomie.... ech nie będę pisać na jakim bo nie chcę się kłócić.

Zawsze popieram "akcje protestacyjne" pod warunkiem, że są one robione z głową. A w tym przypadku nie wiem co autor by miał na celu? Zalegalizowanie łapówek? Zrzucenie winy na pacjentów? Krytykować byle co i byle jak byle tylko krytykować? Naprawdę nie wiem co taki spot by wniósł...

EDIT: a żebyś tak wszystkiego nie brał do siebie to wyobraź sobie podobny spot nakręcony przez policjantów z drogówki, gdzie oczywiście zamiast lekarza jest policjant. I co tacy policjanci chcą pokazać przez ten spot?
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 11:48:17 am wysłana przez mpi »

Offline leszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • 13 OW NFZ
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 27, 2013, 12:04:19 pm »
Wg. mnie oba te spoty (rzeczywisty i hipotetyczny) pokazują naturę ludzką i doskonały system, a o jakim systemie myślę - to się domyślcie :-X

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 27, 2013, 12:16:10 pm »
A moim zdaniem to nie system. Jaki według Ciebie miał by być system, żeby takich sytuacji unikać? Zawsze winni będą tylko ludzie i tyle.
Czytałeś ostatnio o wybrykach na Florydzie dwóch Polek? Jedna z nich - żona byłego ministra podobno dość majętnego. A jednak skusiła się na grosze w porównaniu do pieniędzy jakimi dysponuje. Niestety ale niektórzy mają to we krwi i żaden system tego nie zmieni...

Offline leszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • 13 OW NFZ
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 27, 2013, 12:37:34 pm »
Ok. Nie system tylko ludzie, tylko dlaczego ta pani na spocie nie mogła być wyleczona? - dlatego, że lekarz nie chciał ?? Przecież nie wziął "gratyfikacji" i CHCIAŁ pomóc (może ja nic nie rozumiem). To system narzucił takie obwarowania na leczenie a nie lekarz (a ... rozumiem system=ludzie tak ZGADZAM się z Tobą). Jeżeli chodzi o przypadek na Florydzie to rzeczywiście ludzka natura ..... a może choroba (znam jedną Panią która się leczy na chorobę kleleptomania? na określeniu medycznym się nie znam bo nim nie jestem więc sorry jeżeli niewłaściwie nazwałem jednostkę chorobową)
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 12:55:37 pm wysłana przez leszek »

Offline Rozliczenia NFZ w SERUM

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 27, 2013, 14:01:19 pm »
Ludzie, system, system, ludzie ....

Ludzie zupełnie nie wiem o czym mówicie. Przecież to nie system jest jest przyczyną pokazanego zła, a cynizm ludzi którzy taki system wymyślili.
Nie czepiając się sytemu, bo to bez sensu, trzeba odważnie powiedzieć że to "ludzie ludziom zgotowali taki los"

A w kwestii pytania co taki spot, ten hipotetyczny, miałby pokazać, to pomysł się wziął z rozmowy zasłyszanej w poczekalni. Dwie panie rozmawiały ze sobą, Jedna do drugiej: kiedyś to szło jeszcze coś załatwić, można było dać lekarzowi i człowiek miał co potrzebował. Teraz lekarze się boją, strach cokolwiek proponować bo jeszcze policję naślą.

Offline Rozliczenia NFZ w SERUM

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 27, 2013, 14:04:14 pm »

Problem w tym, że pacjentów nigdy nie oskarżało się o korumpowanie a raczej lekarzy.


Święta racja. A należało by...

Offline leszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • 13 OW NFZ
Odp: Z życia wzięte Fajny film wczoraj widziałem
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 27, 2013, 14:26:42 pm »
No to teraz mam Déj? vu, mpi pisze o hipotetycznym spocie a Seler go usłyszał w poczekalni  ;D ;D ;D "LUDZIE nie róbcie ludziom takiego losu ;D" bo nie wiem czy ja czy wy macie rozdwojenie jaźni lub macie kontakt psychofizyczny w podczerwieni tylko nie wiem czy w różnych gabinetach czy poczekalniach.
To był oczywiście żart ;) - obrażonych przepraszam. I potwierdzam wina jest tylko ludzi (jak bym chciał zacząć dalszą dyskusję to bym zapytał "Tylko których ludzi?" ale nie pytam bo zaraz muszę was opuścić).
Ps. Na początku dyskusji byłem "Kompletnym nowicjuszem' a teraz jestem "Początkujący" 8)
Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 421
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9382 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3136 Wiadomości
09061303
3068 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2959 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]