collapse

Reklama


Autor Wątek: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...  (Przeczytany 9375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« dnia: Lutego 13, 2013, 12:40:52 pm »
Witam,

Muszę wydrukować kilka tyś. deklaracji lekarza POZ, potrzebuję tylko pierwszą stronę beż daty złożenia - oczywiście utworzyłem nowy szablon i usunąłem drugą stronę i wywaliłem wartość "data" "miejsce złożenia" (jest zrobiony jako domyślny) ale nadal PPS chce drukować na szablonie DEKLARACJE - 2007. Nawet po ręcznej zmianie szablonów przed wydrukiem PPS nadal drukuje na starym szablonie.

Może macie jakieś pomysły jak zmusić PPS żeby drukował deklaracje na nowym szablonie...

Nawet dodzwoniłem się do Kamsoftu, ale oczywiście twierdzą że powinno działać tak jak robię i standardowo mam napisać maila i czekać na odp...

Może sprawdzicie czy u Was to działa... może coś mam skopane w programie...

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 13, 2013, 13:24:07 pm »
Dawniej były inne wzory deklaracji to od razu widać ze cos nie tak z datami http://wsplek.nazwa.pl/pps/Smileys/default/smiley.gif

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 13, 2013, 14:16:40 pm »
Sprawdziłem - jest tak jak piszesz. Pomimo utworzenia swojego szablonu program i tak drukuje na standardowym DEKLARACJE - 2007.

Musisz niestety napisać do nich maila... albo się męczyć i przed każdym wydrukiem klikać podgląd, kliknąć na podglądzie 2x, wykasować datę i wydrukować tylko pierwszą stronę. I tak przy każdej deklaracji :)

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 13, 2013, 14:25:04 pm »
Albo może spróbować:
1) eksport do xls
2) przygotowanie wzoru w wordzie
3) zrobienie korespondencji seryjnej i wydruk kompletu

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 13, 2013, 14:46:20 pm »
Sprawdziłem - jest tak jak piszesz. Pomimo utworzenia swojego szablonu program i tak drukuje na standardowym DEKLARACJE - 2007.

Musisz niestety napisać do nich maila... albo się męczyć i przed każdym wydrukiem klikać podgląd, kliknąć na podglądzie 2x, wykasować datę i wydrukować tylko pierwszą stronę. I tak przy każdej deklaracji :)

mpi - Dzięki za sprawdzenie,
co do edycji podglądu przed wydrukiem to otrzymuję błąd w załączniku...
Kilianie kilka tyś razy też odpada, a że mam win7 żaden tasker i inne recordery mi nie działają  >:( (a w xp było tak fajnie...)


Jarasz - pomyślę, ale nigdy nic nie robiłem w ten sposób i boję się że za dużo czasu mi zejdzie, no i dlaczego się męczyć skoro powinno się dać zrobić to z poziomu PPS'a...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 13, 2013, 15:43:36 pm »
Dziwne bo u mnie podgląd wydruku działa. Pozostaje Ci mail do Kamsoft. Korespondencja seryjna też ok, ale pewnie z godzinę trzeba wyrzeźbić w wordzie wzór deklaracji. To i tak szybciej niż drukowanie kilku tysięcy.
Zależy też kto będzie to drukował. Ja bym obuł personel w rejestracji :)

Offline KAMA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 3
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 13, 2013, 23:37:11 pm »
Myślę że błąd wynika z różnych dat złożenia deklaracji. spróbuj na innym komputerze wgrać program następnie kopię i zmień daty złożenia wszystkich deklaracji na jedną aktualną. Deklaracje złożone przed 2007 rokiem są według starego formatu.
Ustawiłam 6-cio osobową rodzinę zapisaną wczoraj z określeniem rodzaju deklaracji/ np.lekarz POZ/ następnie "drukuj odfiltrowane deklaracje w formacie2007" wchodzi filtr rodzaj  odhaczasz wszystkie ptaszki i druga strona jest bez wpisu daty i nazwiska świadczeniodawcy.
Mnie się udało i deklaracje drukują się aktualne. Jest niestety problem z datą na pierwszej stronie.
No i nie umiem ustawić aby drukowało tylko pierwszą stronę. Ja zrobiła bym to tak wydrukować, datę korektorem lub zakleić no i ksero. Strata papieru i tuszu. Ale przy pomocy innych jakoś by poszło.
To tylko moje babskie podejście.

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 14, 2013, 01:23:56 am »
a czy próbowałeś zaktualizować szablon ?
oczywiście że można "wywalić" drugą stronę  - tylko po co ( no chyba, że wybór lekarza będziesz wpisywać ręcznie)
daty też można dowolnie ustawić lub usunąć
tak stworzony szablon "podmieniasz" z oryginalnym - np. 2007 i drukujesz
szablon da się zmienić niemal dowolnie - ja na szablonie drukuję koperty na historię choroby z potrzebnymi mi danymi ...
miałem podobną  potrzebę wydruku przy przekształcaniu przychodni - zaznaczasz deklaracje, ładujesz ryzę papieru do drukarki i idziesz na kawę..
i działa to w win XP i 7 - bez znaczenia
oczywiście, zanim podmienisz  szablon stwórz sobie kopię oryginału i ją opisz, by móc wrócić po zakończeniu wydruku do poprzedniego szablonu

nie bardzo rozumiem , co do tego mają dawne wzory deklaracji i  daty ...

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2013, 01:25:58 am wysłana przez kalilech »

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 14, 2013, 07:29:45 am »
W tym problem, że program nie chce podmienić szablonu. Co nie zrobisz to zawsze wybiera ten oryginalny szablon. Możesz poprawiać na nowym co chcesz a on najwyżej jest aktywny tylko dla jednej deklaracji. Drukuje jakby nie było zmian. Może to cos w programie.
A co do rodzaju wygladu deklaracji i daty to zależy po co te deklaracje. Jak brakuje deklaracji z np lat 1999-2002 i teraz chce je dodac to jest to nielegalne. A po wzorze od razu widać ze cos jest nie tak. Deklaracja powinna mieć date w dniu złożenie i w tym dniu podpisana. Nie za bardzo widze cel drukowania tysiąca deklaracji na zapas a potem czekać na pacjenta i dawać mu do podpisania i wstawiac datę. Chyba wygodniej przy pacjencie wydrukować je z oryginalną datą

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 14, 2013, 08:52:10 am »
a czy próbowałeś zaktualizować szablon ?
oczywiście że można "wywalić" drugą stronę  - tylko po co ( no chyba, że wybór lekarza będziesz wpisywać ręcznie)
daty też można dowolnie ustawić lub usunąć
tak stworzony szablon "podmieniasz" z oryginalnym - np. 2007 i drukujesz
szablon da się zmienić niemal dowolnie - ja na szablonie drukuję koperty na historię choroby z potrzebnymi mi danymi ...
miałem podobną  potrzebę wydruku przy przekształcaniu przychodni - zaznaczasz deklaracje, ładujesz ryzę papieru do drukarki i idziesz na kawę..
i działa to w win XP i 7 - bez znaczenia
oczywiście, zanim podmienisz  szablon stwórz sobie kopię oryginału i ją opisz, by móc wrócić po zakończeniu wydruku do poprzedniego szablonu

nie bardzo rozumiem , co do tego mają dawne wzory deklaracji i  daty ...

pozdrawiam
To wyjaśnij mi proszę jak podmienić nadrzędny szablon - chętnie skorzystam z pomocy

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 14, 2013, 11:20:44 am »
ja to robię tak:
-tworzę kopię szablonu oryginalnego, opisuję i zapisuję
-tworzę drugą kopię szablonu, którą będę edytował, zaznaczam jako domyślną, zmieniam co mi potrzeba i zapisuję jako plik .frf gdzieś np. na pulpicie
-w panelu serwis wybieram aktualizację szablonów wydruków, znajduję szablon, który chcę zmienić - np kopia dekl. wydruku 2007, zaznaczam i wciskam aktualizuj szablon, wybieram zapisany plik z pulpitu
-teraz mogę już drukować w nowym szablonie
-jeśli chcę powrócić do wcześniejszego szablonu w ten sam sposób podmieniam na kopię oryginalnego.
- o wcześniejszym zrobieniu kopi bezpieczeństwa chyba nie muszę wspominać

czasem po "większych aktualizacjach potrafi się coś rozjechać , ale aktualizuję ponownie - 1 min roboty i znów działa
tak można dostosować sobie wszystkie szablony, również recept i skierowań

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 14, 2013, 11:28:52 am »
A czy przeczytałeś dokładnie problem? W tym przypadku możesz zrobić dwadzieścia kopii szablonu a program i tak będzie korzystał z podstawowego DEKLARACJE - 2007.

A swoją drogą - po co robić kopię? Przecież i tak tego głównego szablonu nie zmienisz więc jeśli chcesz wrócić do oryginału to po prostu korzystasz ze standardowego szablonu.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 14, 2013, 12:10:16 pm »
ja to robię tak:
-tworzę kopię szablonu oryginalnego, opisuję i zapisuję
-tworzę drugą kopię szablonu, którą będę edytował, zaznaczam jako domyślną, zmieniam co mi potrzeba i zapisuję jako plik .frf gdzieś np. na pulpicie
-w panelu serwis wybieram aktualizację szablonów wydruków, znajduję szablon, który chcę zmienić - np kopia dekl. wydruku 2007, zaznaczam i wciskam aktualizuj szablon, wybieram zapisany plik z pulpitu
-teraz mogę już drukować w nowym szablonie
-jeśli chcę powrócić do wcześniejszego szablonu w ten sam sposób podmieniam na kopię oryginalnego.
- o wcześniejszym zrobieniu kopi bezpieczeństwa chyba nie muszę wspominać

czasem po "większych aktualizacjach potrafi się coś rozjechać , ale aktualizuję ponownie - 1 min roboty i znów działa
tak można dostosować sobie wszystkie szablony, również recept i skierowań

Dziękuje za dokładny opis, ale tak nie działa w tym przypadku - na co dzień modyfikuję różne szablony, ale dopiero przy tym napotkałem na problem...

Mail do K$ wysłany, zobaczę czy coś poradzą.

- > KAMA - data złożenia nie ma nic do rzeczy
- > ted - są to deklarację lekarza którego już nie ma z nami, fundusz je unieważnił i w celu przyśpieszenia przepisywania chcę je wydrukować żeby pacjent tylko podpisał bez czasochłonnego uzupełniania danych osobowych. Cały czas pacjenci się przepisują ale wąskim gardłem jest właśnie wypisywanie deklaracji:"wezmę do domu, uzupełnię i jutro przyniosę" - takich mam setki w domach i oczywiście nie przyniesionych - rejestratorki też nie zawsze mają czas uzupełnić za pacjenta wszystkie dane.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 14, 2013, 12:23:05 pm »
Jak to unieważnił? Te deklaracje zostały odrzucone? A od kiedy nie ma tego lekarza? Bo zgodnie z materiałami deklaracje zachowują ważność do czasu ponownego złożenia deklaracji przez świadczeniobiorcę.
U nas kilka miesięcy temu też były jakieś próby - w niektórych przychodniach miałem sporo deklaracji odrzuconych przy imporcie list POZ właśnie deklaracji, na lekarzy których już nie ma w umowie, ale się z tego szybko wycofali i po ponownym imporcie list POZ już nie było tych błędów.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wydruk deklaracji bez daty złożenia...
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 14, 2013, 12:29:51 pm »
Jak to unieważnił? Te deklaracje zostały odrzucone? A od kiedy nie ma tego lekarza? Bo zgodnie z materiałami deklaracje zachowują ważność do czasu ponownego złożenia deklaracji przez świadczeniobiorcę.
U nas kilka miesięcy temu też były jakieś próby - w niektórych przychodniach miałem sporo deklaracji odrzuconych przy imporcie list POZ właśnie deklaracji, na lekarzy których już nie ma w umowie, ale się z tego szybko wycofali i po ponownym imporcie list POZ już nie było tych błędów.
No właśnie z powodu że lekarza nie ma w umowie, zmarł 3 stycznia 2012, NFZ twierdzi że miałem wystarczająco dużo czasu na zebranie nowych deklaracji....
Podaj mi proszę podstawę prawną tego co cytujesz, pojadę doNFZ do Ponania

NFZ twierdzi że deklaracja jest ważna do końca trwania umowy, czyli do 31.12.2012
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2013, 12:31:50 pm wysłana przez miszol »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 212
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]