collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport  (Przeczytany 8597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« dnia: Lutego 04, 2013, 15:32:00 pm »
Witam !

Mam problem z generacją raportu deklaracji  POZ - nie mogę wygenerować raportu - pojawia się komunikat, że istnieje niewysłany lub niepotwierdzony raport. Rzeczywiście na liście raportów mam raport z 11 stycznia - nie wiadomo skąd - jakaś próba, czy coś. Nie mogę go usunąć ani ukryć. Mam aktywny tylko przycisk generuj plik, który ostrzega, że póki nie pobiorę dla niego potwierdzenia nic nie zrobię.  Co z tym zrobić ? Jak wygenerować właściwy plik ?

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 04, 2013, 20:17:39 pm »
Na liście raportów nie aktywna jest opcja ukryj?? Jeśli tak to wychodzi na to że plik był generowany.
Sprawdź czy na pewno ustawiasz dobry rok i miesiąc w raporcie dla deklaracji oraz kto wygenerował plik i gdzie on jest (żeby nie było żadnej wtopy). Może trzeba ściągnąć zwrotki i tyle.

Jeśli raport jest błędny trzeba będzie usunąć.

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 04, 2013, 21:37:00 pm »
Ustawiam raczej dobrze - raport po prostu jest i jest błędny - dziewczyna się uczy i podejrzewam, że wygenerowała sama nie wie jak. Wysłany na pewno nie był i może mógłbym go przesłać na SZOI, ale tak naprawdę nie wiem co to za raport i się boję. Chyba, że następny poprawny za cały miesiąc go przesłoni. Najlepiej było by go usunąć. Tylko jak ?

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 05, 2013, 08:27:12 am »
Teoretycznie możesz go wysłać i od razu następny za ten sam miesiąc w wyższej wersji. Teoretycznie bo nigdy nie próbowałem czegoś takiego więc trzeba dzwonić do nfz i kamsoftu żeby mieć pewność że się uda.

Sposobu na usunięcie komunikatu poz nie znam.

Offline adamus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 05, 2013, 09:11:04 am »
Masz na pw. Daj znać czy się udało

Offline bj

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
  • podlaskie
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 05, 2013, 18:14:38 pm »
m
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2013, 18:45:30 pm wysłana przez bj »

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 06, 2013, 10:20:43 am »
No i kicha  - okazało się, że do raportu nie był ściągnięty raport zwrotny - ściągnąłem - SOMED pozwolił mi wygenerować raport deklaracji. Wrzuciłem na SZOI i mam bład importu - Etap przetwarzania okresu którego dotyczy lista, jest inny niż import list.

Tylko że okres rozliczeniowy w tym odrzuconym mam tak jak ten z 11 stycznia 2013.01 Id spr: 1 Wersja: 2

Coś źle wygenerowałem ? Powinienem mieć patrząc po poprzednich raportach teraz mieć 2013.02

Dodatkowo - poprzednio były generowane dwa raporty w jednym okresie  z typem L,O i drugi z typem P. Ten z 11 z którym były problemy ma wszystko razem - czyli L,O,P

Co z tym pasztetem teraz zrobić ?  Płakać ? Działać ? :)

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 06, 2013, 10:34:36 am »
głupie pytanie ale zaznaczyłeś w generowanym raporcie datę do 01.02.2013?
Ja zawszę generuje jeden ldla wszystkich rodzajów deklaracji.
Jeśli jest błąd importu ale tuż po tym jak plik wrzuciłeś na szoi to możesz ściągnąć potwierdzenie wysłania i może wtedy somed puści.
Jeśli nie to nie wiem

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 06, 2013, 10:51:27 am »
Problem w tym, że osobiście tego  nie robiłem - robiła to Pani rejestratorka. Patrzyłem na to kątem z boku i coś mi się wydaje, że zaznaczyła datę do 31.01.2013. Pobrać potwierdzenie wysłania i spróbować wygenerować jeszcze raz z datą 01.02 ? I ja mam głupie pytanie - ten raport robimy z datą lutową (i potem następnego miesiąca) ? Ustawiam w somedzie okres rozliczeniowy luty i datę do końca lutego, czy 1 luty ? mimo że dotyczy poprzedniego (np. stycznia)? Przepraszam, ale dopiero się tego uczę.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2013, 11:02:16 am wysłana przez PiotrG »

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 06, 2013, 11:20:20 am »
Ja robię tak że wysyłam listę za dany miesiąc wpisując datę do jako pierwszy dzień miesiąca czyli:

lista aktywna za styczeń - od xxxx do 01.01.2013
za luty - od xxx do 01.02.2013

zajrzyj do :  zarządzenie 85/2011/dsoz par 10 pkt 8

listę musisz wysłać do 7 dnia każdego miesiąca.

Trochę się zgubiłem i nie wiem co wysłałeś i przyjęli Ci na Szoi a co nie. piszesz o styczniu - za styczeń nie wysyłałeś listy? na szoi powinien być okres rozliczeniowy 01? jeśli jest to deklarację za styczeń poszły.

Zostaje luty. Raport do 01.02.2013

Offline adamus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 06, 2013, 11:25:13 am »
To nic dziwnego że jest źle. Lista powinna być na pierwszy dzień miesiąca czyli 01-02-2013. Spróbuj zrobić poprawną listę. Możesz też zaznaczyć wszystkie zakresy, a somed sam zrobi dwa raporty (drugi w przypadku ms)

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 06, 2013, 11:37:58 am »
do doktor -
Panie zrezygnowały z obsługi informatycznej, bo poprzednik się nie wywiązywał. Wyznaczyły jedną, która się miała nauczyć. A że się widać nie nauczyła, to poprosiły mnie z racji zaprzyjaźnienia. Przy okazji może odnajdę swoje powołanie :) taki żart.
Teraz poważnie - na szoi po poprzedniku został chyba raport deklaracji za okres 2013.01 - wygenerowny 11 stycznia - czyli po termnie. Dlatego mnie to zmyliło. Do tego raportu nie został pobrany zwrotny do somedu, przez co blokował generację następnego raportu. Teraz próbowaliśmy wygenerować nowy raport i takie mamy problemy. Czyli zabraliśmy się do tego źle organicznie - bo na początku miesiąca wysyłam raport deklaracji na miesiąc bierzący ? Dobrze rozumiem ? Czyli w lutym mimo, że rachunek robię do zleceń styczniowych i za styczeń, to deklaracje wysyłam już na luty ? czyli stan na początek lutego - deklaracji zgłoszonych w styczniu i wcześniej ? Trochę zagmatwałem ? I w somedzie powinienem zaznaczyć okres luty i dać datę 01.02 ? ( w następnych miesiącach analogicznie ?)

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 06, 2013, 12:43:38 pm »
tak. czyli:
za styczeń poprzednik wysłał deklaracje od początku do 01.01.2013. Ostatniego dnia miesiąca nfz udostępnia 3 raporty zwrotne. Te trzy ściągasz i wgrywasz.Można wtedy zobaczyć błędy itd.  Jednym z nich jest rozliczenie deklaracji poz - jest to szablon rachunku.
Teraz mamy luty. Do jutra wysyłasz deklaracje od początku do 01.02.2013 (dla umowy POZ zaznaczasz okres luty i ewentualnie modyfikujesz datę jak nie wskakuje z automatu)
28 lutego nfz udostępni raporty zwrotne które musisz zaczytać i wystawiasz wtedy rachunek.(możesz oczywiście zrobić to później)
Reszta miesięcy analogicznie.

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 06, 2013, 13:03:38 pm »
Ok pobrałem zwrotki za ten nieszczęsny styczeń- teraz widzę, że mam taki szablon wgrany - w sumie mam trzy szablony, dwa są z żądania rozliczenia.

Przepraszam, że jestem taki namolny - do tej pory działałem trochę w psychiatrii - a tam było rozliczenie ze statystyki na bierząco. żądanie rozliczenia i już. Chciałbym zrozumieć jak to jest tutaj, a jest trochę inaczej :)
Czyli rozliczenie POZ z tych zleceń styczniowych dostanę na końcu lutego? teraz ten raport POZ będzie sobie wisiał na SZOI do końca miesiąca kiedy to NFZ wygeneruje mi rozliczenie za styczeń ?
Czy wogóle dobrze zrobiłem, że wygenerowałem żądanie rozliczenia po generacji statystyki ? choć chyba tak, bo dostałem jakieś szablony. Jednak poprzednik wystawiał dużo rachunków na UE, a ja dostałem jeden zbiorczy - tak ma w opisie ten szablon. Chyba za głupi jestem na to :) 

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z raportem deklaracji POZ - jest niepotwierdzony raport
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 06, 2013, 13:41:21 pm »
nie nie rozliczenie styczniowe tylko za luty.

jeśli dzisiaj wyślesz liste poz za luty  z datą do 01.02.2013 to najwcześniej ostatniego dnia lutego udostępnia raporty i będziesz mógł wgrać ich szablon. Ale to będzie kasa za luty.
Za styczeń już wgrałeś raporty i dostałeś rozliczenie.
Co do żądań rozliczenia to oczywiście też robimy i wskakują tam usługi płatne czyli np wizyty patronażowe czy porady dla pacjentów z innego poz. Czyli dobrze zrobiłeś że wygenerowałeś żądanie rozliczenia.
Zapoznaj się z tym zarządzeniem wspomnianym wyżej wraz z  załącznikami i wszystko będzie jasne:)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 278
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9377 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3064 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]