collapse

Reklama


Autor Wątek: Rachunki błąd importu załącznika do Portalu  (Przeczytany 3275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrkaczmarekinfo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
Rachunki błąd importu załącznika do Portalu
« dnia: Lutego 04, 2013, 09:18:36 am »
Witam
Mam problem z importem załącznika do faktur z POZtu do Portalu a mianowicie pojawi się błąd merytoryczny o następującej treści:
"Wskazana podstawa ubezpieczenia jest niepoprawna lub nieobsługiwana.(45051). Niepoprawny typ rachunku (typ-rach)".
Program w najnowszej wersji tj. 2013.00.0.10, wersja pliku Komunikat XML (wersja 2.3).
Rachunek wystawiany z "ręki" tzn. przez F2 dodaj i wpisywanie poszczególnych wartości z danych do faktury podstawionych na Portalu Świadczeniodawcy.
Problem drugi podczas generacji statystycznego za okres Styczeń 2013 pojawia się tabela z błędami GDL co uniemożliwia jego generację. Czy muszę usunąć wskazane w tabeli świadczenia błędne i dopiero wygenerować plik???
Z góry dziękuje za pomoc.

Offline Kat4Ni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
  • Lubelski OW
Odp: Rachunki błąd importu załącznika do Portalu
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 04, 2013, 10:06:53 am »
Dlaczego wystawiasz rachunek z ręki, a nie z szablonu ?

Offline piotrkaczmarekinfo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
Odp: Rachunki błąd importu załącznika do Portalu
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 04, 2013, 14:06:57 pm »
Rachunki z szablonów wystawiają się poprawnie i nie ma problemu z importowaniem i wydrukiem  załączników do portalu. Problem pojawia się w momencie stworzenia rachunku ręcznie tak jak to opisałem we wcześniejszej wiadomości. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie byłbym wdzięczny za pomoc.
 

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Rachunki błąd importu załącznika do Portalu
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 04, 2013, 20:29:15 pm »
Sam dodaje jeden rachunek wpisany ręcznie. Nie mogłem dodać przez jakiś czas ale problem leżał po stronie szoi. Jeśli zawsze tak robiłeś może dowiedz się źródła. Ewentualnie opisz co to za załącznik bo nie bardzo wiem.

Ja w poz mam masę błędów GDR - nie pozostaje nic innego jak a)poprawiać, b)ukryć w rejestrze świadczeń i wysłać to co jest

Offline piotrkaczmarekinfo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
Odp: Rachunki błąd importu załącznika do Portalu
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 05, 2013, 10:43:53 am »
Rachunki wystawione z szablonów, choć w dniu dzisiejszym wystawiłem fakturę z "palca" do umowy transportowej i wygenerowany załącznik zaimportował się poprawnie co mnie trochę zdziwiło.

Offline adamus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 2
Odp: Rachunki błąd importu załącznika do Portalu
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 05, 2013, 11:00:10 am »
Ja w poz mam masę błędów GDR - nie pozostaje nic innego jak a)poprawiać, b)ukryć w rejestrze świadczeń i wysłać to co jest

A jakie błędy wyrzuca ci gdr i jaka wersja someda?

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Rachunki błąd importu załącznika do Portalu
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 05, 2013, 11:10:46 am »
błędy związane z ewuś  (brak pliku bądź dokumentu). Wyszło na to że źle się zorganizowaliśmy. Od lutego poprawiłem organizację i powinno być ok.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Rachunki błąd importu załącznika do Portalu
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 05, 2013, 11:13:24 am »
Rachunki wystawione z szablonów, choć w dniu dzisiejszym wystawiłem fakturę z "palca" do umowy transportowej i wygenerowany załącznik zaimportował się poprawnie co mnie trochę zdziwiło.

u mnie transport też dodaje  z ręki i było ok. Może wina szablonu? chociaż nie wiem. Wgraj jeszcze raz i popróbuj.

Offline adamus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 2
Odp: Rachunki błąd importu załącznika do Portalu
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 05, 2013, 11:14:51 am »
To zmienia postać rzeczy. Pytałem bo gdr nawet w wersji someda 10 potrafi wywalać jako błędy to co jest poprawne

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]