collapse

Reklama


Autor Wątek: raport rozliczeniowy za styczeń  (Przeczytany 7536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nzoz belle dent

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 0
raport rozliczeniowy za styczeń
« dnia: Lutego 02, 2013, 00:10:23 am »
mam już nowego pepsiaka z 01022113, zrobiłem raport rozliczeniowy za styczen, wyrzucił mi jako błedy pacjentów nie potwierdzsonych przez ewuś. ewuś nie jest obligo przecieź. chciałem wysłać raport z tymi błedami, nie udało się. jest komunikat nfz szczecin- jak bedą problemy sporzadzić raport w dowolnym formacie i rachunek i wysłać, jak mam to zrobić kiedy psiak nie chce wykonac raportu z tymi niby błedami. co jest i za co ja płace podatki? ewuś nie jest obligo tylko pomocne narzedzie. kamsoft zaś najety jest do bezproblemowej współpracy. narzedzie ma być proste i czytelne dla wszystkich.

licze na pomoc

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 02, 2013, 07:26:55 am »
a w jaki sposób jest zapisana podstawa ubezpieczenia dla osób tych nie potwierdzonych w eWUś ?

Offline nzoz belle dent

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 0
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2013, 13:09:28 pm »
na starych zasadach, nie zmieniano nic w podstawach ubezpieczenia

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 02, 2013, 13:21:30 pm »
Chyba jesteś pierwszą na forum zaskoczoną osobą.
Ewuś obligatoryjny nie jest, ale obligatoryjne jest wysłanie z każdą usługą informacji o uprawnieniu pacjenta do świadczeń. Najprostszym rozwiązaniem to ewuś, ale można wpisywać przy każdym pacjencie dokument ubezpieczeniowy lub oświadczenie.

W innym przypadku nawet jeśli byś ubłagał Kamsoft o poprawkę umożliwiającą wysłanie świadczeń bez tych danych to zostaną one odrzucone przez NFZ.

Tak czy inaczej masz poważny problem. Musisz dotrzeć do wszystkich pacjentów po dokumenty lub oświadczenia.

Tylko nie wiem co podatki mają tu do rzeczy?

EDIT: jak ktoś zna to forum to raczej wiedział już wcześniej o nowych zasadach. Ale ciekaw jestem ile takich maili dostał np. Kamsoft
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2013, 13:29:29 pm wysłana przez mpi »

Offline nzoz belle dent

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 0
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2013, 13:48:48 pm »
ok, ale jeśli nic sie u pacjenta nie zmieniło od wcześniejszych wizyt, ma uprawnienia aktualne, a nie był jeszcze sprawdzony w ewusiu to dlaczego mam obligo wpisywać ponownie jego uprawnienia. przeciez to trochę chore. podatki maja o tyle do znaczenia że z nich płacone są trzynastki i pensje nfz więc kto jest dla kogo

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2013, 13:50:59 pm »
To jest tak , choć NFZ wie kto jest ubezpieczony a kto nie to i tak musisz to udowodnić

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2013, 13:53:34 pm »
Nie rozumiesz tego co napisałem, więc napiszę jeszcze raz: dla każdego świadczenia wysłanego do NFZ musi być informacja o uprawnieniach pacjenta do świadczeń. Jeśli pacjent przyjdzie do lekarza 4 dni pod rząd to za każdym razem taką informację musisz dołączyć. Wyjątkiem są pacjenci NN i coś tam jeszcze w każdym razie te wyjątki CIebie nie dotyczą.

Co do podatków to ja bym miał przykład ale w drugą stronę, tylko nie chcę się już kłócić...
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2013, 13:56:02 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2013, 13:55:04 pm »
ok, ale jeśli nic sie u pacjenta nie zmieniło od wcześniejszych wizyt, ma uprawnienia aktualne, a nie był jeszcze sprawdzony w ewusiu to dlaczego mam obligo wpisywać ponownie jego uprawnienia

U pacjenta nic się nie zmieniło ale zmienił się komunikat raportu statystycznego i obligatoryjnie trzeba wpisać dokument potwierdzający uprawnienia pacjenta do świadczeń. Czy to będzie potwierdzenie z ewuś, dokument ubezpieczenia czy oświadczenie - wybór należy do nas.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 02, 2013, 13:56:13 pm »
Jeżeli masz wpisane we właściwy sposób dokumenty potwierdzające ubezpieczenie w terminie, w którym miała miejsce wizyta to nie musisz sprawdzać w eWUŚ (np. legitymacja rencisty/emeryta która ważna jest bezterminowo). Pytanie tylko czy masz to wpisane prawidłowo. Śmiem wątpić.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline nzoz belle dent

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 0
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 02, 2013, 14:15:04 pm »
a czy problemem nie jest to że importowałem raport z wersji pierwszej z 2013 z 10.01 2013 do takiej samej wersjii sporządziłem raport a potem zaktualizowałem do werscji z 01.02.2013. pobieżnie sprawdałem i nie przeniósł mi uprawnień sprawdzonych w ewusiu, tzn wyrzucił mi wszystkich pacjentów i tych sprawdzonych i tych z aktualnymi i nie potwierdzanymi na nowo uprawnieniami. moze to jest to?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 02, 2013, 14:42:14 pm »
Przeczytałem Twoje pytanie 3 razy i go nie rozumiem. Spróbuj ułożyć je w prawidłowy sposób, zrozumiały dla innych to pewnie uzyskasz odpowiedź.

No i zdecyduj się czy sprawdzałeś pacjentów w ewusiu czy nie.

Offline nzoz belle dent

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 0
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 02, 2013, 14:57:20 pm »
pisze jaśniej

komputer w rejestracji jest jeszcze z wersją pps z 10.01.2013
na tym komputerze były sprawdzane uprawnienia z ewusia i rejestrowane świadczenia
zaimportowałem wykonane świadczenia (rapstat )na komputer z ktorego robie rozliczenia -miał tez wersję z 10.01.2013
zaktualizowałem wersje na tym kompie (na ktorym robie rozliczenia) do ostatniej wersji z 01.02.2013, zrobiłem raport w nowym formacie .wyrzucił mi wszystkie świadczenia jako niepotwierdzone -brak dokumentu uprawniajacego do świadczeń

czy ten problem wynika z różnych wersji ppsa ?
czy mając te same wersje najnowesze przeniesie mi w czasie importu świadczeń rownież poswiadczenia robione w ewusiu przez ppsa? i w jakim raporcie rapstat czy ambulatoryjnym, a może obojetnie w jakim? 

chyba prościej juz sie nie da :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 02, 2013, 14:59:16 pm »
Dane o ubezpieczeniu z ewusia nie da rady przenieść plikiem rapstat. Musiałbyś skopiować pliki poświadczeń z komputera na którym były sprawdzane i wgrać je do programu z którego robisz rozliczenia.

Offline nzoz belle dent

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 0
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 02, 2013, 18:26:02 pm »
ok ale dlaczego nie mozna tego dopracować w systemie, zdecydowanie uprości rozliczenia i wzmocni sympatie do twórcow programu. wiele osób samodzielnie robi rozliczenia i trzeba miec to na uwadze. reasumując oprócz importu rapstata mam też przekopiować folder CWU z kompa na którym prowadzę rejestracje i sprawdzenie w ewusiu do kompa na którym robię rozliczenia
czy dobrze zrozumiałem ? :)

Offline nzoz belle dent

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 0
Odp: raport rozliczeniowy za styczeń
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 02, 2013, 18:28:35 pm »
i jeszcze jedno. robie oczywiście równiez import pacjentów, dlaczego więc tutaj nie jest powiązane sprawdzenie w ewusiu, i czy nie mozna np zrobic tego też- aby nam wszystkim żyło sie lepiej :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 227
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]