collapse

Reklama


Autor Wątek: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?  (Przeczytany 17151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 03, 2013, 16:54:24 pm »
Dla szpitala, który ma kontrakt ponad 100 mln to takie pieniądze to pikuś.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 03, 2013, 17:00:36 pm »
Dla szpitala, który ma kontrakt ponad 100 mln to takie pieniądze to pikuś.

I średnio 30 mln długów  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 04, 2013, 15:24:06 pm »
Walnąłem takiego maila via strona KAMSOFTU.
Cytuj
Dlaczego wyłączono możliwość importu świadczeń "rapstatem" . W chwili zakupu licencji na moduł rozliczeniowy oraz import z "Serwuś" ta możliwość była. Czyli w trakcie trwania licencji pozbawiono części istniejącej funkcjonalności programu. Tym samym złamano umowę. Czy to chwilowa wada ?? w związku z zawirowaniami początku roku ?? To ,że format miał być nierozwijany z wątpliwych powodów , nie oznacza ,że można go sobie ot tak wyłączyć. Proszę o wyjaśnienie . W 2010r podjęto taką próbę , jednakże odstąpiono po protestach uzytkowników.  Nie byłoby problemu gdyby w momencie wersji programu po zakupie licencji ta opcja była juz nieaktywna , lecz to stało sie w trakcie kolejnej aktualizacji . Rozważam zainteresowaniem taka praktyka UOKIK. czekam na wyjaśnienie

Offline krzyno22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 04, 2013, 16:06:08 pm »
Walnąłem takiego maila via strona KAMSOFTU.
Cytuj
Dlaczego wyłączono możliwość importu świadczeń "rapstatem" . W chwili zakupu licencji na moduł rozliczeniowy oraz import z "Serwuś" ta możliwość była. Czyli w trakcie trwania licencji pozbawiono części istniejącej funkcjonalności programu. Tym samym złamano umowę. Czy to chwilowa wada ?? w związku z zawirowaniami początku roku ?? To ,że format miał być nierozwijany z wątpliwych powodów , nie oznacza ,że można go sobie ot tak wyłączyć. Proszę o wyjaśnienie . W 2010r podjęto taką próbę , jednakże odstąpiono po protestach uzytkowników.  Nie byłoby problemu gdyby w momencie wersji programu po zakupie licencji ta opcja była juz nieaktywna , lecz to stało sie w trakcie kolejnej aktualizacji . Rozważam zainteresowaniem taka praktyka UOKIK. czekam na wyjaśnienie

może wszyscy wyślemy takie pismo do kamsoftu to może coś pomoże i odblokują

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 04, 2013, 17:10:03 pm »
Warto, choćby dla zasady. Wystarczy ,że NFZ zmienia wymagania co chwila i przerzuca na nas odpowiedzialność za coraz to nowe zasady sprawozdania. Niech chociaz Kamsoft sie uspokoi.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1312
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 04, 2013, 17:26:02 pm »
Lepiej napisać do faktu, superexpresu itp.
Jest jednak ryzyko, że dosyć szybko popełnimy samobójstwo. ::)

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 05, 2013, 08:09:14 am »
KAMSOFT sie obrazi. ??? Lepszy wróbel w garści niż kanarek..... Chyba ,że leja na małych Żuczków co tylko się rozliczają PPS-em.
A to błąd w dobie nadchodzącego wymogu dokumentacji medycznej. To potencjalni klienci, szerszej wersji.

Offline phantom_bis

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 05, 2013, 09:27:19 am »
Moim zdaniem nie mogą ignorować nas, małych Żuczków, bo PPS został napisany specjalnie dla nas. Więksi mogą (powinni) zakupić mocniejszy produkt jak KS-SOMED.
Ciekawostką jest fakt, że w Oddziale mówią, że wszystko powinno działać i jest to prawdopodobnie błąd w aplikacji, który zostanie usunięty. Czyżby sami byli nieświadomi całej sytuacji !?
Ręce opadają.
Zgadzam się z PanDB, musimy stanowczo zadziałać i zasypać Kamsoft protestami !!!

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 05, 2013, 10:04:14 am »
Moim zdaniem nie mogą ignorować nas, małych Żuczków, bo PPS został napisany specjalnie dla nas. Więksi mogą (powinni) zakupić mocniejszy produkt jak KS-SOMED.
Ciekawostką jest fakt, że w Oddziale mówią, że wszystko powinno działać i jest to prawdopodobnie błąd w aplikacji, który zostanie usunięty. Czyżby sami byli nieświadomi całej sytuacji !?
Ręce opadają.
Zgadzam się z PanDB, musimy stanowczo zadziałać i zasypać Kamsoft protestami !!!

ktoś w NFZ jak zwykle mija się z prawdą !
oni są gotowi a to my mamy problemy z systemami .. jaaaasne
to dlaczego moje kilkanaście tyś zestawów świadczeń wysłanych w piątek 1.02 (pierwszy dzień kiedy NFZ łaskawie pozwolił)
wisi dalej nie zweryfikowane w moim OW NFZ ?
wiszą, ponieważ Centrala NFZ nie przekazała jeszcze nowych reguł weryfikacji do OW i nie wiadomo kiedy się pojawią
burdel na kółkach jak zawsze ale do błędów nie ma się kto przyznać i zawsze zawalają na świadczeniodawców

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2013, 10:23:44 am wysłana przez PiotrSz »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 05, 2013, 10:17:25 am »
A ja np. stoję ze względu na winę ks-pps (noworodki i świadczenia ratujące życie). Gdyby nie to to już bym kończył rozliczenia :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 05, 2013, 10:20:37 am »
A ja np. stoję ze względu na winę ks-pps (noworodki i świadczenia ratujące życie). Gdyby nie to to już bym kończył rozliczenia :)

u mnie choćby PPS działał 100% poprawnie i zgodnie z regułami to i tak nic nie rozliczę bo weryfikacja stoi..

na portalu wszystko wisi jako niezweryfikowane
w programie te produkty które przeszły GDRa w programie i walidację I fazy SWIAD w NFZ widzą
jako "nie zwalidowane" (a tak naprawde nie zweryfikowane, jak zwykle nazewnictwo NFZ a Kamsoftu się rozjechało..)

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 06, 2013, 14:52:57 pm »
Dowiedziałem się, że kamsoft zablokował możliwość importu świadczeń ambulatoryjnych z pliku rapstat z powodu bardzo dużej liczby błędów czy tam problemów jakie swiadczeniodawcy zgłaszali.

Czyli wszyscy po pińcet dla własnego dobra.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 06, 2013, 16:26:08 pm »
jakie problemy. Jeśli ktoś je ma to niech z wlasnej woli przestanie korzystać. W tym kraju zawsze muszą za mnie mysleć. Oczywiście dla mojego dobra.

Offline phantom_bis

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 06, 2013, 18:51:02 pm »
Otrzymałem odpowiedź z Kamsoft. Oto fragmenty:
Cytuj
(?) zmiany jakie wprowadzono w rozliczeniach na rok 2013 fizycznie wyeliminowały możliwość obsłużenia w tym formacie chociażby dokumentów potwierdzających uprawnienia - nie było na nie już miejsca (?)
1. Dokumenty potwierdzające uprawnienia w pliku rapstat nie są mi potrzebne, ponieważ mogę je uzupełnić ręcznie. Został też udostępniony mechanizm wczytywania dokumentów ujętych w _dokumenty.xls  wykorzystywany (jak rozumiem)  do importu świadczeń hospitalizacyjnych i zaopatrzenia. Dlaczego nie może być wykorzystany do importu świadczeń ambulatoryjnych ?
2. Potwierdzenia pozyskam poprzez Serwuś'ia

Ja rozumiem, że Excel ma ograniczenia co do ilości kolumn. Ale możemy wczytywać z CSV a ten format nie ma ograniczeń. Ba Open Office 3.x (i Libre Office) oferuje większą ilość kolumn 1024
Dlatego uważam, że miejsce jest tylko trzeba chcieć.

Cytuj
(?) Jeżeli do tej pory udawało Się Państwu korzystać z tego formatu to zostało to właśnie zablokowane (?)
Czyli czytaj: nie interesują nas wymagania klientów, klient musi się dostosować do tego co my narzucimy. Albo inaczej, koniec z przenoszeniem danych z aplikacji medycznych do PPS. Czas wymienić systemy na nasze, przecież mamy taki wybór.

Zawiodłem się i dlatego stawiam dla Kamsoft wielki "minus" za politykę.
Jak tylko pojawi się alternatywa dla KS-PPS będę pierwszym, który namówi klientów na zmianę. A takich jak ja jest na pewno wielu, więc za późno będzie na przeprosiny.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Import Rapstat - rozpoznanie: tryb ambulatoryjny ?
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 06, 2013, 19:49:55 pm »
....Zawiodłem się i dlatego stawiam dla Kamsoft wielki "minus" za politykę.
Jak tylko pojawi się alternatywa dla KS-PPS będę pierwszym, który namówi klientów na zmianę. A takich jak ja jest na pewno wielu, więc za późno będzie na przeprosiny.

Tylko czy się pojawi  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 280
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3065 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]